https://www.patekphilippe.to fake rolex https://www.replicasrelojes.to https://breitlingreplica.to/ replica rolex
Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Inne

Jak poradzić sobie z rozłąką podczas pracy jako opiekunka osób starszych w innym kraju?

Podejmując pracę za granicą, z pewnością możesz liczyć na atrakcyjne zarobki, okazję do eksplorowania nowych krajów i poznawania innej kultury. Popularnym wyborem jest posada opiekunki w Niemczech, Luksemburgu czy Holandii – to jedne z najczęstszych kierunków, na jakie decydują się Polki. Pamiętaj jednak, że wyjazd za granicę wiąże się nie tylko z profitami. To także długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Sprawdź, jak poradzić sobie z tęsknotą!

więcej

Rozpoczynasz pracę jako opiekunka lub opiekun seniora w Niemczech? Poznaj sposoby na pokonanie bariery językowej!

nauka niemieckiego

Niedługo rozpoczynasz pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Mimo że masz już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, obawiasz się, że bez znajomości języka sobie nie poradzisz? Spokojnie, nie musisz znać wyszukanego słownictwa, ale najważniejsze, aby nie bać się rozmawiać. W naszym poradniku znajdziesz kilka prostych sposobów na przełamanie bariery językowej – sprawdź!

więcej

Opieka nad wymagającym seniorem – poznaj przydatne wskazówki

Przed wyjazdem pracodawca ma obowiązek przedstawić Ci opis seniora, którym masz się opiekować. Zazwyczaj obejmuje on stan zdrowotny i zbiór cech osobowości. Taką charakterystykę tworzą bliscy osoby starszej, znający ją bardzo dobrze. Zdarza się jednak, że pozornie ugodowy i łagodny podopieczny okazuje się być wymagającym w obyciu człowiekiem. Z czego to może wynikać? Co w takiej sytuacji robić i jak sobie radzić? Podpowiadamy w poniższym artykule. Sprawdź!

więcej

Bezpieczne ubieranie osoby starszej – o czym trzeba pamiętać?

Codzienne obowiązki opiekuna osób starszych mogą uwzględniać pomoc przy ubieraniu i zdejmowaniu odzieży. Nie wszyscy seniorzy tego potrzebują, jeśli jednak Twój podopieczny wymaga takiej asysty, sprawdź, co musisz na ten temat wiedzieć. Poznaj praktyczne wskazówki i odkryj przydatne akcesoria, jakie warto wykorzystać w swojej pracy. Zapraszamy do czytania!

więcej

Pomysły na spędzanie wolnego czasu z seniorem – cz. 2

Pomysły na spędzanie wolnego czasu z seniorem

Przed Tobą druga część naszego poradnika, w którym znajdziesz pomysły na spędzanie czasu z seniorem. Kontynuujemy w nim dzielenie się wiedzą na temat tego, jakie aktywności sprawdzą się w pracy opiekunki osoby starszej. Jeśli jedziesz do Niemiec na swój pierwszy kontrakt, koniecznie zapoznaj się z naszymi podpowiedziami. Po inspirację zapraszamy także doświadczonych opiekunów!

więcej

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej – cz. 2.

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej

Aby codzienna opieka nad seniorem dawała satysfakcję, trzeba się wyróżniać pewnymi konkretnymi cechami. Języka obcego można się nauczyć, a doświadczenie w tego rodzaju pracy zdobyć z czasem. Jeśli jednak zabraknie u Ciebie kilku kluczowych predyspozycji, zachodzi ryzyko, że wyjazd do Niemiec nie będzie tym, czego oczekujesz. Co konkretnie powinno wyróżniać opiekuna osób starszych? Dowiedz się i podejmij dobrą decyzję.

więcej

Jak zorganizować seniorowi dzień?

Jako opiekunka seniora w Niemczech wiesz, że to, w jaki sposób Twój podopieczny spędzi czas, zależy głównie od Ciebie. Dobra organizacja to podstawa. Co to właściwie oznacza i jak ułożyć plan dnia odpowiedni dla starszej osoby, o którą się troszczysz? W tym artykule dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Poznaj sprawdzone sposoby!

więcej