Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Inne

Czy opiekunki mogą dbać o seniora parami?

czy opiekunki mogą pracować parami

W większości ofert zatrudnienia na stanowisku opiekuna seniora poszukiwana jest jedna osoba. Zdarzają się jednak wyjątki, gdy kontrakt uwzględnia zatrudnienie dwóch opiekunów. Jakie to sytuacje i jakie oznaczają one obowiązki? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

więcej

Praca opiekuna na zastępstwo w Niemczech

opiekunka seniora na zastępstwo

Co roku opiekunowie planują swój urlop wypoczynkowy. Seniorzy przywiązani do osób, które na co dzień dotrzymują im towarzystwa oczekują, że po przerwie wakacyjnej wróci do nich ten sam opiekun. To jeden z powodów, z jakich pojawiają się możliwości wyjazdu do Niemiec do pracy na zastępstwo. Jak wygląda taki kontrakt i gdzie szukać tego typu ofert? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej. Dowiedz się więcej!

więcej

Czy mężczyzna może zostać opiekunem seniora w Niemczech?

Mężczyzna jako opiekun

To prawda, że zawód opiekuna seniora kojarzy się głównie z kobietami. Czy to jednak oznacza, że mężczyźni nie mogą starać się o pracę w opiece w Niemczech lub Luksemburgu? Panowie nie tylko mogą aplikować, ale już stanowią spory procent osób zatrudnionych w tym sektorze. Co więcej, cieszą się oni doskonałą opinią. Więcej na temat mężczyzn pełniących rolę opiekuna osób starszych znajdziesz poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury.

więcej

Ile czeka się na zatrudnienie na stanowisku opiekunki osoby starszej w Niemczech?

Wyjazd do Niemiec do pracy w opiece możliwy jest po pomyślnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej. Długość procesu rekrutacji różni się w zależności od agencji. Ile przeciętnie trzeba czekać na otrzymanie oferty z konkretną datą wyjazdu? Jakie są w tym zakresie możliwości i czy warto starać się o legalne zatrudnienie? Opowiemy na przykładzie działań firmy Frigga z Bydgoszczy. Sprawdź!

więcej

Opieka nad seniorem w Niemczech a epidemia

Troskliwa opieka nad seniorami w Niemczech jest w tych niełatwych czasach nie tylko możliwa, ale także jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego właśnie profesjonalne agencje pracy dla opiekunek, takie jak Frigga z Bydgoszczy, wprowadzają specjalne środki ostrożności. Wszystko po to, aby umożliwić opiekunom wyjazd w wybranym terminie.

więcej

Opieka nad niepełnosprawnym seniorem w Niemczech

Wybierając pracę jako opiekun osoby starszej w Niemczech, musisz zdawać sobie sprawę z czekających na Ciebie zadań. Ich rodzaj będzie określać stopień niepełnosprawności podopiecznego. Może być ona związana z ograniczeniami natury fizycznej lub umysłowej. Jakie obowiązki mogą czekać Cię na miejscu? Czym jest i co dokładnie oznacza Pflegegrad? Sprawdź!

więcej

Opieka nad seniorem w Niemczech z językiem angielskim?

Jakie umiejętności językowe musi mieć kandydat na opiekuna osób starszych w Niemczech? Czy wyjazd do tego kraju wyłącznie ze znajomością języka angielskiego jest możliwy? Na te pytania odpowiadają specjaliści z agencji pracy Frigga z Bydgoszczy.

więcej

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech

Ile zarabia opiekunka seniora w Niemczech

W ogłoszeniach o pracę, w których poszukuje się opiekunek osób starszych za granicą, często pojawia się określenie „atrakcyjne zarobki”. Na jaką pensję mogą rzeczywiście liczyć kandydatki? Ile zarabia opiekun seniora w Niemczech? Odpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

więcej

Na czym polega praca w opiece w Niemczech

Praca w opiece - Niemcy

O wyjeździe zagranicznym do pracy marzy wiele opiekunek osób starszych. Trudno się temu dziwić – takie kontrakty oznaczają dobre zarobki oraz możliwości rozwoju. Za zachodnią granicą naszego kraju, czekają na nas podopieczni o wysokiej kulturze osobistej oraz ich urocze rodziny. Jednak praca jako opiekunka seniora niesie ze sobą także obowiązki i wyzwania, na które dobrze jest się przygotować jeszcze przed wyjazdem. Do tego dochodzą różnice kulturowe i obcy język, w którym trzeba potrafić się komunikować. Jak konkretnie wygląda praca w Niemczech? Czego się spodziewać? Opisujemy w tym artykule. Sprawdź!

więcej

Jak działają agencje opiekunek osób starszych?

Jak działają agencje opiekunek osób starszych

Do pracy za granicę najlepiej jest wyjechać ze wsparciem godnej zaufania agencji pośredniczącej. To szczególnie dotyczy opiekunek osób starszych. Dlaczego? Szukając oferty pracy dla opiekunki seniora w sprawdzonych miejscach, będziesz mieć pewność, że wyjedziesz legalnie, a Twoje obowiązki dostosowane będą do poziomu aktualnego doświadczenia. Na czym polega działalność agencji opiekunek, opowiemy na przykładzie firmy Frigga z Bydgoszczy. Dowiedz się więcej!

więcej