Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Inne

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej – cz. 1

Jak wiadomo, opieka nad seniorem w Niemczech może dać wiele satysfakcji, nie tylko finansowej. Jeśli lubisz pomagać i troszczyć się o dobrostan innych ludzi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to zajęcie właśnie dla Ciebie. Czy to jednak wystarczy? O tym, czy sprawdzisz się jako opiekun osób starszych, decydują konkretne predyspozycje. Jakie? Więcej zdradzimy w poniższym artykule. Sprawdź koniecznie!

więcej

Którą agencję dla opiekunek osób starszych wybrać, Polską czy Niemiecką?

jaką agencję opiekunek wybrać

Chcesz wyjechać do Niemiec do pracy w opiece i wahasz się, czy wybrać w tym celu polską, czy zagraniczną agencję? Bez względu na kraj pochodzenia, postawienie na niesprawdzoną firmę wiąże się z ogromnym ryzykiem. To, że masz wątpliwości i szukasz porady to bardzo dobra oznaka. W końcu od prawidłowego wyboru zależy Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy szukaniu agencji dla opiekunek seniorów!

więcej

Czy opiekunka seniora w Niemczech może pracować sezonowo?

Opiekunka seniora w Niemczech

Zarobkowe wyjazdy do Niemiec są niezwykle popularne z kilku powodów. Jednym z nich jest oczywiście atrakcyjna pensja oraz to, że łatwo do naszych zachodnich sąsiadów dojechać. Wielu Polaków decyduje się na wakacyjną pracę sezonową w opiece seniora, aby podreperować domowy budżet. Są i tacy, dla których taki rodzaj zajęcia z czasem staje się sposobem na życie. Jakie możliwości wyjazdu oferuje nasza agencja? Czy potrzebne jest doświadczenie? Odpowiadamy.

więcej

Jakie przywileje ma opiekunka osoby starszej w Niemczech?

Opiekunka seniora i jej przywileje

Praca za granicą w opiece to sposób nie tylko na dobre zarobki. Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd także ze względu na zabezpieczenie społeczne oraz inne przywileje. Jakie? Korzyści zależą od formy zatrudnienia i pracodawcy. Dowiedz się więcej na temat udogodnień płynących z pełnienia funkcji opiekuna w Niemczech oraz Luksemburgu i nie daj się oszukać!

więcej

Czy opiekunki mogą dbać o seniora parami?

czy opiekunki mogą pracować parami

W większości ofert zatrudnienia na stanowisku opiekuna seniora poszukiwana jest jedna osoba. Zdarzają się jednak wyjątki, gdy kontrakt uwzględnia zatrudnienie dwóch opiekunów. Jakie to sytuacje i jakie oznaczają one obowiązki? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

więcej

Praca opiekuna na zastępstwo w Niemczech

opiekunka seniora na zastępstwo

Co roku opiekunowie planują swój urlop wypoczynkowy. Seniorzy przywiązani do osób, które na co dzień dotrzymują im towarzystwa oczekują, że po przerwie wakacyjnej wróci do nich ten sam opiekun. To jeden z powodów, z jakich pojawiają się możliwości wyjazdu do Niemiec do pracy na zastępstwo. Jak wygląda taki kontrakt i gdzie szukać tego typu ofert? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej. Dowiedz się więcej!

więcej

Czy mężczyzna może zostać opiekunem seniora w Niemczech?

Mężczyzna jako opiekun

To prawda, że zawód opiekuna seniora kojarzy się głównie z kobietami. Czy to jednak oznacza, że mężczyźni nie mogą starać się o pracę w opiece w Niemczech lub Luksemburgu? Panowie nie tylko mogą aplikować, ale już stanowią spory procent osób zatrudnionych w tym sektorze. Co więcej, cieszą się oni doskonałą opinią. Więcej na temat mężczyzn pełniących rolę opiekuna osób starszych znajdziesz poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury.

więcej

Ile czeka się na zatrudnienie na stanowisku opiekunki osoby starszej w Niemczech?

Wyjazd do Niemiec do pracy w opiece możliwy jest po pomyślnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej. Długość procesu rekrutacji różni się w zależności od agencji. Ile przeciętnie trzeba czekać na otrzymanie oferty z konkretną datą wyjazdu? Jakie są w tym zakresie możliwości i czy warto starać się o legalne zatrudnienie? Opowiemy na przykładzie działań firmy Frigga z Bydgoszczy. Sprawdź!

więcej

Opieka nad seniorem w Niemczech a epidemia

Troskliwa opieka nad seniorami w Niemczech jest w tych niełatwych czasach nie tylko możliwa, ale także jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego właśnie profesjonalne agencje pracy dla opiekunek, takie jak Frigga z Bydgoszczy, wprowadzają specjalne środki ostrożności. Wszystko po to, aby umożliwić opiekunom wyjazd w wybranym terminie.

więcej