Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Inne

Opieka nad wymagającym seniorem – poznaj przydatne wskazówki

Przed wyjazdem pracodawca ma obowiązek przedstawić Ci opis seniora, którym masz się opiekować. Zazwyczaj obejmuje on stan zdrowotny i zbiór cech osobowości. Taką charakterystykę tworzą bliscy osoby starszej, znający ją bardzo dobrze. Zdarza się jednak, że pozornie ugodowy i łagodny podopieczny okazuje się być wymagającym w obyciu człowiekiem. Z czego to może wynikać? Co w takiej sytuacji robić i jak sobie radzić? Podpowiadamy w poniższym artykule. Sprawdź!

więcej

Bezpieczne ubieranie osoby starszej – o czym trzeba pamiętać?

Codzienne obowiązki opiekuna osób starszych mogą uwzględniać pomoc przy ubieraniu i zdejmowaniu odzieży. Nie wszyscy seniorzy tego potrzebują, jeśli jednak Twój podopieczny wymaga takiej asysty, sprawdź, co musisz na ten temat wiedzieć. Poznaj praktyczne wskazówki i odkryj przydatne akcesoria, jakie warto wykorzystać w swojej pracy. Zapraszamy do czytania!

więcej

Pomysły na spędzanie wolnego czasu z seniorem – cz. 2

Pomysły na spędzanie wolnego czasu z seniorem

Przed Tobą druga część naszego poradnika, w którym znajdziesz pomysły na spędzanie czasu z seniorem. Kontynuujemy w nim dzielenie się wiedzą na temat tego, jakie aktywności sprawdzą się w pracy opiekunki osoby starszej. Jeśli jedziesz do Niemiec na swój pierwszy kontrakt, koniecznie zapoznaj się z naszymi podpowiedziami. Po inspirację zapraszamy także doświadczonych opiekunów!

więcej

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej – cz. 2.

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej

Aby codzienna opieka nad seniorem dawała satysfakcję, trzeba się wyróżniać pewnymi konkretnymi cechami. Języka obcego można się nauczyć, a doświadczenie w tego rodzaju pracy zdobyć z czasem. Jeśli jednak zabraknie u Ciebie kilku kluczowych predyspozycji, zachodzi ryzyko, że wyjazd do Niemiec nie będzie tym, czego oczekujesz. Co konkretnie powinno wyróżniać opiekuna osób starszych? Dowiedz się i podejmij dobrą decyzję.

więcej

Jak zorganizować seniorowi dzień?

Jako opiekunka seniora w Niemczech wiesz, że to, w jaki sposób Twój podopieczny spędzi czas, zależy głównie od Ciebie. Dobra organizacja to podstawa. Co to właściwie oznacza i jak ułożyć plan dnia odpowiedni dla starszej osoby, o którą się troszczysz? W tym artykule dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Poznaj sprawdzone sposoby!

więcej

Predyspozycje do pracy opiekuna osoby starszej – cz. 1

Jak wiadomo, opieka nad seniorem w Niemczech może dać wiele satysfakcji, nie tylko finansowej. Jeśli lubisz pomagać i troszczyć się o dobrostan innych ludzi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to zajęcie właśnie dla Ciebie. Czy to jednak wystarczy? O tym, czy sprawdzisz się jako opiekun osób starszych, decydują konkretne predyspozycje. Jakie? Więcej zdradzimy w poniższym artykule. Sprawdź koniecznie!

więcej

Którą agencję dla opiekunek osób starszych wybrać, Polską czy Niemiecką?

jaką agencję opiekunek wybrać

Chcesz wyjechać do Niemiec do pracy w opiece i wahasz się, czy wybrać w tym celu polską, czy zagraniczną agencję? Bez względu na kraj pochodzenia, postawienie na niesprawdzoną firmę wiąże się z ogromnym ryzykiem. To, że masz wątpliwości i szukasz porady to bardzo dobra oznaka. W końcu od prawidłowego wyboru zależy Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy szukaniu agencji dla opiekunek seniorów!

więcej

Czy opiekunka seniora w Niemczech może pracować sezonowo?

Opiekunka seniora w Niemczech

Zarobkowe wyjazdy do Niemiec są niezwykle popularne z kilku powodów. Jednym z nich jest oczywiście atrakcyjna pensja oraz to, że łatwo do naszych zachodnich sąsiadów dojechać. Wielu Polaków decyduje się na wakacyjną pracę sezonową w opiece seniora, aby podreperować domowy budżet. Są i tacy, dla których taki rodzaj zajęcia z czasem staje się sposobem na życie. Jakie możliwości wyjazdu oferuje nasza agencja? Czy potrzebne jest doświadczenie? Odpowiadamy.

więcej

Jakie przywileje ma opiekunka osoby starszej w Niemczech?

Opiekunka seniora i jej przywileje

Praca za granicą w opiece to sposób nie tylko na dobre zarobki. Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd także ze względu na zabezpieczenie społeczne oraz inne przywileje. Jakie? Korzyści zależą od formy zatrudnienia i pracodawcy. Dowiedz się więcej na temat udogodnień płynących z pełnienia funkcji opiekuna w Niemczech oraz Luksemburgu i nie daj się oszukać!

więcej