Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Inne

Na czym polega praca w opiece w Niemczech

Praca w opiece - Niemcy

O wyjeździe zagranicznym do pracy marzy wiele opiekunek osób starszych. Trudno się temu dziwić – takie kontrakty oznaczają dobre zarobki oraz możliwości rozwoju. Za zachodnią granicą naszego kraju, czekają na nas podopieczni o wysokiej kulturze osobistej oraz ich urocze rodziny. Jednak praca jako opiekunka seniora niesie ze sobą także obowiązki i wyzwania, na które dobrze jest się przygotować jeszcze przed wyjazdem. Do tego dochodzą różnice kulturowe i obcy język, w którym trzeba potrafić się komunikować. Jak konkretnie wygląda praca w Niemczech? Czego się spodziewać? Opisujemy w tym artykule. Sprawdź!

więcej

Jak działają agencje opiekunek osób starszych?

Jak działają agencje opiekunek osób starszych

Do pracy za granicę najlepiej jest wyjechać ze wsparciem godnej zaufania agencji pośredniczącej. To szczególnie dotyczy opiekunek osób starszych. Dlaczego? Szukając oferty pracy dla opiekunki seniora w sprawdzonych miejscach, będziesz mieć pewność, że wyjedziesz legalnie, a Twoje obowiązki dostosowane będą do poziomu aktualnego doświadczenia. Na czym polega działalność agencji opiekunek, opowiemy na przykładzie firmy Frigga z Bydgoszczy. Dowiedz się więcej!

więcej

Cechy dyskwalifikujące kandydatkę na opiekunkę osoby starszej

Cechy opiekuna osoby starszej

Zajmowanie się osobą starszą w Niemczech to niezwykle wynagradzająca praca. Tym bardziej, jeśli idą za tym dobre zarobki. Jeśli jednak jedyną motywacją do podjęcia pracy w opiece są pieniądze, może być Ci trudno odnaleźć się w takiej roli w dłuższej perspektywie czasu. W realizacji codziennych obowiązków pomagają pewne cechy charakteru. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać opiekunką seniora? Co dyskwalifikuje kandydatkę już na starcie? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

więcej

Czym charakteryzuje się dobra agencja opiekunek osób starszych za granicą?

Dobra agencja opiekunek osób starszych

Wyjazd zagranicę może być stresującym przedsięwzięciem. Jeśli jednak pracy poszukasz w sprawdzonej agencji opiekunów osób starszych, będziesz mógł spać spokojnie. Dobra agencja profesjonalnie przeprowadzi cały proces rekrutacji. Zadba także o wszystkie istotne szczegóły i formalności. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy organizującej wyjazdy do Niemiec? Jakie są cechy godnego zaufania pośrednika? Dowiedz się z tego artykułu.

więcej

Ulubione potrawy seniorów w Niemczech

Dieta seniora

Przed wyjazdem do Niemiec jako opiekunka osób starszych warto odpowiednio się przygotować. Znajomość języka niemieckiego, doświadczenie i odpowiednie cechy charakteru to klucz do sukcesu w tym zawodzie. Jest jednak coś jeszcze. Jeśli chcesz być naprawdę dobrą opiekunką, dowiedz się więcej także na temat tego, co seniorzy w danym kraju lubią jeść. Poniżej opisujemy kilka sprawdzonych potraw, które bez trudu przygotujesz dla swojego podopiecznego w domu.

więcej

Czy można opiekować się seniorami w Niemczech bez znajomości języka?

Opieka nad seniorem w Niemczech bez znajomości języka

Wyjazd zarobkowy do Niemiec to marzenie wielu osób. Kuszą atrakcyjne zarobki, bliskość tego kraju oraz bezproblemowe poruszanie się pomiędzy krajami. Wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na pracę jako opiekun osób starszych i trudno się dziwić, bo to niezwykłe wynagradzająca praca. Nie tylko pod względem finansowym. Jeśli wybierzesz sprawdzoną agencję, łatwo znajdziesz godną zaufania ofertę. Wystarczą chęci do pracy i odpowiedni zestaw cech charakteru. Tak przynajmniej przekonują niektóre ogłoszenia. Ale czy na pewno tak jest? Czy można być dobrym opiekunem bez znajomości języka niemieckiego? Odpowiadamy poniżej.

więcej

Praca w opiece bez znajomości języka

Praca w opiece bez znajomości języka

Każdy z podopiecznych jest inny – ma własne przyzwyczajenia, zainteresowania oraz potrzeby związane ze sprawowaniem nad nim opieki. W związku z tym różne są także wymagania, jakie muszą spełniać kandydatki do wykonywania tej pracy.

więcej

Kuchnia niemiecka – ciekawostki i tradycyjne potrawy

kuchnia niemiecka – ciekawostki i tradycyjne potrawy

Tradycyjna kuchnia niemiecka nie różni się w znacznym stopniu od tej, którą preferują na co dzień Polacy. W powszechnej opinii uchodzi ona za ciężkostrawną, sytą i tłustą, co rzeczywiście da się zaobserwować w większości regionów Niemiec.

więcej

Dress code w pracy opiekunki

dress code w pracy opiekunki

Mogłoby się wydawać, że wygląd należy do tych aspektów, które są całkowicie nieistotne podczas opieki nad osobą starszą. Prawda jest jednak taka, że już nawet 10 sekund wystarczy, by ocenić osobę na podstawie aparycji i wydać swoją opinię na jej temat. Niejednokrotnie wnioski wysnute na podstawie pierwszych spostrzeżeń są krzywdzące, jednak z drugiej strony ocenianie na podstawie wyglądu dzieje się całkowicie poza nasza kontrolą i chcąc lub nie chcąc wszyscy mu ulegamy.

więcej