Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Opieka osób starszych – Niemcy

Jeszcze do niedawna opieka nad osobami seniorami w Niemczech spoczywała głównie na Jeszcze do niedawna opieka nad osobami starszymi w Niemczech spoczywała głównie na wykwalifikowanym personelu medycznym, a w szczególności na pielęgniarkach. Obecnie niemieckie rodziny coraz chętniej decydują się na zatrudnienie profesjonalnego opiekuna lub opiekunki.

Opieka nad starszymi osobami w Niemczech

Praca w Niemczech to szansa na zarobek dla opiekunki oraz spokój dla rodzin seniorów. Bliscy nie muszą oddawać krewnych do domów spokojnej starości, ponieważ opiekunka zapewnia towarzystwo oraz pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. Znalezienie odpowiedniego wsparcia w opiece jest bardzo ważne, dlatego rodziny to doceniają. Opieka nad seniorem w Niemczech to wyzwanie, ale w zamian otrzymujemy dobre zarobki, a także wdzięczność bliskich, którzy nie mogą zająć się swoimi seniorami ze względu na obowiązki zawodowe, a jednak chcieliby zapewnić im bezpieczeństwo i towarzystwo na co dzień.

Masz wrażenie, że opieka nad starszą osobą w Niemczech lub Luksemburgu to zajęcie dla Ciebie? Jesteś we właściwym miejscu! Jako dynamicznie rozwijająca się firma możemy zaoferować szeroki wybór sprawdzonych, starannie wyselekcjonowanych ofert pracy za granicą, dzięki którym znajdziesz zatrudnienie, a co więcej, zdobędziesz cenne doświadczenie i wzbogacisz swoje CV o nowe pozycje.

Dzięki współpracy z wieloma rodzinami mieszkającymi na terenie Niemiec, zgłaszającym się do nas kandydatom możemy zaproponować szeroki wybór ofert jako opiekunka lub opiekun seniorów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zatrudnienie w tym sektorze wiąże się z pracą wielozadaniową, dlatego każdy pracownik może liczyć na dobre wynagrodzenie oraz atrakcyjne warunki. Opiekun osoby starszej w Niemczech przy właściwym zaangażowaniu i serdecznym podejściu do podopiecznego zyskuje także w oczach swoich zleceniodawców. Dzięki temu otrzymuje referencje, które pomagają znaleźć dobre warunki pracy, zamieszkania i wynagrodzenia w kolejnych latach. Zbierając doświadczenie, osoba zatrudniona do opieki nad seniorem nie będzie mieć kłopotów z podjęciem kolejnych zleceń.

Opieka nad osobami starszymi za granicą nie jest łatwa, zwłaszcza że w zdecydowanej większości przypadków są to osoby schorowane, zmagające się z demencją starczą, a także z wieloma innymi, niekiedy bardzo uciążliwymi schorzeniami. Opiekun lub opiekunka osób starszych zwykle mieszka w domu pacjenta, gdzie ma zagwarantowany komfortowy pokój razem z łazienką. Nasi zleceniodawcy przebywają w różnych regionach Niemiec, dlatego możemy zaoferować pracę zarówno w Berlinie, jak i w wielu innych niemieckich miastach czy mniejszych miejscowościach. Ponadto, każdemu zatrudnionemu w opiece nad seniorami zapewniamy wsparcie koordynatora, który jest dostępny pod telefonem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Osoba ta pozostaje do dyspozycji pracownika w razie nieprzewidzianych problemów, takich jak kłopoty ze zdrowiem. Dzięki dobrej znajomości języka oraz kultury Niemiec, koordynator jest w stanie udzielić pomocy praktycznie w każdej nagłej sytuacji. Może zająć się zorganizowaniem wizyty w ośrodku zdrowia lub wyszukaniem zastępstwa na czas niedyspozycji zdrowotnej pracownika.

Opiekunka seniora w Niemczech – atrakcyjne warunki

Opieka nad seniorami z całą pewnością nie jest zajęciem łatwym, ale poza korzyściami finansowymi może przynieść mnóstwo satysfakcji. Jeśli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z naszą agencją, możesz liczyć na w pełni legalne zatrudnienie, w oparciu o jasne i zrozumiałe warunki. Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy:

 • atrakcyjne wynagrodzenie,
 • odprowadzenie comiesięcznych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
 • zakwaterowanie w domu podopiecznego w Niemczech,
 • całodobowe, telefoniczne wsparcie koordynatora oraz pomoc w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.


Nie pozostawiamy bez profesjonalnego wsparcia żadnej osoby pracującej w sektorze opieki nad osobami starszymi. W razie potrzeby wystarczy nawiązać z nami kontakt telefoniczny lub mailowy.

Oto, co jeszcze możemy zaoferować osobom, które są zainteresowane podjęciem zatrudnienia w opiece nad seniorami za pośrednictwem naszej agencji:

 • niezbędne narzędzia pracy,
 • organizację czasu wolnego podczas pobytu za granicą,
 • pomoc w wyborze odpowiedniej oferty,
 • dogodny termin wyjazdu.

Na naszej stronie internetowej regularnie zamieszczamy różnorodne oferty pracy dla pań i panów szukających zatrudnienia w charakterze opiekuna osób starszych za granicą. Spośród dostępnych tam propozycji z pewnością bez trudu znajdziesz taką, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Opieka seniora w Niemczech – zakres obowiązków

Poszukując pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech, warto zdawać sobie sprawę z zakresu czekających nas obowiązków. Przede wszystkim, praca w opiece ma charakter wielozadaniowy, co oznacza, że poza zajmowaniem się seniorem i dotrzymywaniem mu towarzystwa, niejednokrotnie trzeba również pamiętać o wykonywaniu codziennych prac domowych (np. sprzątanie, gotowanie, prasowanie). Zakres obowiązków jest ustalany odgórnie, a zależy to m.in. od wieku podopiecznego oraz jego ogólnej kondycji zdrowotnej. Być może naszym pacjentem zostanie chory w dobrym stanie, a być może nasza praca będzie polegała na opiekowaniu się osobą z demencją starczą, która nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. W takiej sytuacji seniora trzeba codziennie myć, pomagać mu się przebierać, karmić itp.

Sprawowanie opieki nad seniorami nie jest łatwe, zwłaszcza że w zdecydowanej większości przypadków są to osoby schorowane, zmagające się z demencją starczą, a także z wieloma innymi, niekiedy bardzo Opieka nad starszą osobą w Niemczech to szereg różnego rodzaju obowiązków, które mogą dotyczyć nie tylko samego podopiecznego. Niekiedy możemy zostać poproszeni o zrobienie zakupów, zapłacenie rachunków na poczcie czy dostarczenie prania do pralni. Zwykle jednak opiekunowie zajmują się przede wszystkim seniorami, dotrzymując im towarzystwa i zapewniając pomoc w wykonywaniu codziennych, rutynowych czynności.

Poniżej prezentujemy przykładowe obowiązki osób sprawujących opiekę nad seniorami w Niemczech:

 • pomoc przy ubieraniu, rozbieraniu seniora (zakładanie pieluchomajtek, odzieży, rajstop uciskowych itp.),
 • przygotowywanie posiłków,
 • rozdzielanie leków, mierzenie ciśnienia tętniczego, badanie poziomu cukru we krwi itp.,
 • pomoc w wykonywaniu porannej i wieczornej toalety,
 • dotrzymywanie towarzystwa w trakcie wizyt u lekarza, spacerów,
 • mobilizowanie do samodzielności (w zależności od stanu zdrowia podopiecznego),
 • pomoc w pracach domowych (zmywanie, odkurzanie, prasowanie, gotowanie, nakrywanie do stołu itp.).


Podczas pracy w charakterze opiekuna osób starszych warto zapoznać się z indywidualnymi potrzebami, zainteresowaniami i preferencjami seniora. Znajomość tych kwestii sprzyja szybszemu nawiązaniu kontaktu z podopiecznym oraz efektywnemu zaplanowaniu wolnego czasu zgodnie z jego oczekiwaniami.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – świetny pomysł na rozwój

Poszukując pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech, warto zdawać sobie sprawę z Legalne zatrudnienie w sektorze opieki nad seniorem w Niemczech przyniesie Ci wiele korzyści. Przede wszystkim otrzymasz znaczne wyższe wynagrodzenie finansowe, niż w przypadku pracy na analogicznym stanowisku w Polsce. Co więcej, od uzyskanych dochodów odprowadzane są wszelkie obowiązkowe zaliczki na podatek PIT oraz składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Okres sprawowania obowiązków służbowych opiekuna wlicza się do normalnego stażu zawodowego. Warto też pamiętać o tym, że wszelkie niezbędne formalności załatwiane są przy wsparciu kompetentnego, doświadczonego koordynatora.

Praca w opiece nad seniorem jest także okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim. Systematyczny kontakt z podopiecznym sprzyja ponadto kształtowaniu rozmaitych kompetencji miękkich, zwłaszcza komunikatywności, ale też asertywności i rozwiązywania konfliktów. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że praca opiekuna osoby starszej nie polega wyłącznie na wyręczaniu podopiecznego we wszystkich zadaniach, ale też na motywowaniu go do podejmowania różnych wyzwań, którym jest on jeszcze w stanie podołać na tym etapie życia.

Opieka nad osobami starszymi za granicą to bardzo wymagająca praca, która jednak przynosi wykonującym ją osobom wiele satysfakcji. Systematyczna pomoc podopiecznym w różnych codziennych czynnościach sprawia, że czujesz się im potrzebna, co daje cel w życiu i zwiększa poczucie własnej wartości. Jeżeli myślisz, że sprawdzisz się jako opiekunka seniorów w Niemczech, skontaktuj się z nami.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Urazy u osób starszych: czym skutkują i jak ich unikać?

W miarę jak populacja osób starszych rośnie, coraz większą uwagę należy poświęcać zagadnieniu ich bezpieczeństwa i zdrowia. Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi stykają się osoby starsze, są urazy, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla ich zdrowia i jakości życia.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl