Firma Frigga Bydgoszcz

Opieka osób starszych – Niemcy

Jeszcze do niedawna opieka nad osobami starszymi w Niemczech spoczywała głównie na wykwalifikowanym personelu medycznym, w szczególności na pielęgniarkach. Na chwilę obecną zamożne rodziny za granicą coraz chętniej decydują się na zatrudnienie profesjonalnego opiekuna lub opiekunki. Dzięki temu nie muszą oddawać bliskich do domów spokojnych starości, zapewniając im towarzystwo oraz pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. Dlatego znalezienie odpowiedniego wsparcia w sprawowaniu opieki jest dla nich czymś bardzo ważnym, co potrafią odpowiednio docenić. Zaangażowany opiekun do osoby starszej w Niemczech poza gratyfikacją może najczęściej liczyć na wdzięczność bliskich, którzy nie mogą zająć się swoimi seniorami ze względu na obowiązki zawodowe, ale chcieliby zapewnić im bezpieczeństwo i towarzystwo na co dzień.

Jeśli interesuje Cię podjęcie pracy w opiece osób starszych na terenie Niemiec lub Luksemburga, jesteś we właściwym miejscu. Jako dynamicznie rozwijająca się firma możemy zaoferować szeroki wybór sprawdzonych, starannie wyselekcjonowanych ofert pracy za granicą, dzięki którym znajdziesz zatrudnienie, a co więcej, zdobędziesz cenne doświadczenie i wzbogacisz swoje CV o nowe pozycje.

Opieka nad osobami starszymi z całą pewnością nie jest zajęciem łatwym, ale poza korzyściami finansowymi może przynieść mnóstwo satysfakcji. Jeśli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z naszą agencją, możesz liczyć na w pełni legalne zatrudnienie, w oparciu o jasne oraz zrozumiałe warunki. Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy:

 • atrakcyjne wynagrodzenie,
 • odprowadzenie comiesięcznych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
 • zakwaterowanie w domu podopiecznego w Niemczech,
 • dogodny termin wyjazdu,
 • całodobowe, telefoniczne wsparcie koordynatora oraz pomoc w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Opiekunka seniora Niemcy – atrakcyjne warunki

Dzięki współpracy z wieloma rodzinami mieszkającymi na terenie Niemiec, zgłaszającym się do nas kandydatom możemy zaproponować szeroki wybór ofert jako opiekunka lub opiekun osób starszych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zatrudnienie w tym sektorze wiąże się z pracą wielozadaniową, dlatego każdy pracownik może liczyć na godne wynagrodzenie oraz atrakcyjne warunki. Opiekun osoby starszej w Niemczech przy właściwym zaangażowaniu i serdecznym podejściu do podopiecznego zyskuje także w oczach swoich zleceniodawców. Dzięki temu otrzymuje referencje, które pomagają znaleźć dobre warunki pracy, zamieszkania i wynagrodzenia także w kolejnych latach. Zbierając doświadczenie, osoba zatrudniona do opieki nad seniorem nie będzie mieć kłopotów z podjęciem kolejnych zleceń.

Sprawowanie opieki nad seniorami nie jest łatwe, zwłaszcza że w zdecydowanej większości przypadków są to osoby schorowane, zmagające się z demencją starczą, a także z wieloma innymi, niekiedy bardzo uciążliwymi schorzeniami. Opiekun lub opiekunka osób starszych zwykle mieszka w domu pacjenta, gdzie ma zagwarantowany komfortowy pokój razem z łazienką. Nasi zleceniodawcy przebywają w różnych dzielnicach Niemiec, dlatego możemy zaoferować pracę zarówno w Berlinie, jak i w wielu innych niemieckich miastach czy mniejszych miejscowościach. Ponadto każdemu zatrudnionemu zapewniamy wsparcie koordynatora, który jest dostępny pod telefonem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Osoba ta pozostaje do dyspozycji pracownika w razie nieprzewidzianych problemów takich jak np. kłopoty ze zdrowiem. Dzięki dobrej znajomości języka oraz kultury Niemiec koordynator jest w stanie udzielić pomocy praktycznie w każdej nagłej sytuacji. Może zająć się zorganizowaniem wizyty w ośrodku zdrowia lub wyszukaniem zastępstwa na czas niedyspozycji zdrowotnej pracownika.

To, co jeszcze możemy zaoferować osobom, które będą zainteresowane podjęciem zatrudnienia w opiece za pośrednictwem naszej agencji, to:

 • niezbędne narzędzia pracy,
 • organizacja czasu wolnego podczas pobytu za granicą,
 • pomoc w wyborze odpowiedniej oferty,
 • dogodny termin wyjazdu.

Opiekun osoby starszej – zakres obowiązków

Poszukując pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech, warto zdawać sobie sprawę z zakresu czekających nas obowiązków. Przede wszystkim, jak już wyżej podkreślono, praca w opiece ma charakter wielozadaniowy, co oznacza, że poza zajmowaniem się seniorem i dotrzymywaniem mu towarzystwa, niejednokrotnie trzeba również pamiętać o wykonywaniu codziennych prac domowych (takich jak sprzątanie, gotowanie, prasowanie). Zakres obowiązków zwykle jest ustalany odgórnie, a zależy między innymi od wieku podopiecznego oraz jego ogólnej kondycji zdrowotnej. Być może naszym pacjentem zostanie chory w całkiem dobrym stanie, a być może nasza praca będzie polegała na opiekowaniu się osobą z demencją starczą, która nie będzie samodzielnie się poruszała. W takiej sytuacji seniora trzeba codziennie myć, pomagać mu się przebierać, nakarmić itp.

Opieka nad osobami starszymi to zwykle szereg różnego rodzaju obowiązków, które mogą dotyczyć nie tylko samego pacjenta. Niekiedy możemy zostać poproszeni o zrobienie zakupów, zapłacenie rachunków na poczcie, czy dostarczeniu prania do pralni. Zwykle jednak opiekunowie zajmują się przede wszystkim swoimi podopiecznymi, dotrzymując im towarzystwa i zapewniając pomoc w wykonywaniu codziennych rutynowych czynności.

Poniżej prezentujemy przykładowe obowiązki opiekuna/opiekunki osób starszych w Niemczech:

 • pomoc przy ubieraniu, rozbieraniu seniora (zakładanie pieluchomajtek, odzieży, rajstop uciskowych itp.),
 • przygotowywanie posiłków,
 • rozdzielanie leków, mierzenie ciśnienia tętniczego, badanie poziomu cukru we krwi itp.,
 • pomoc w wykonywaniu porannej i wieczornej toalety,
 • dotrzymywanie towarzystwa w trakcie wizyt u lekarza, spacerów,
 • mobilizowanie do samodzielności (w zależności od indywidualnego stanu zdrowia podopiecznego),
 • pomoc w pracach w gospodarstwie domowym (zmywanie, odkurzanie, prasowanie, gotowanie, nakrywanie do stołu itp.).

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl