Firma Frigga Bydgoszcz

Jak poradzić sobie z rozłąką podczas pracy jako opiekunka osób starszych w innym kraju?

Podejmując pracę za granicą, z pewnością możesz liczyć na atrakcyjne zarobki, okazję do eksplorowania nowych krajów i poznawania innej kultury. Popularnym wyborem jest posada opiekunki w Niemczech, Luksemburgu czy Holandii – to jedne z najczęstszych kierunków, na jakie decydują się Polki. Pamiętaj jednak, że wyjazd za granicę wiąże się nie tylko z profitami. To także długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Sprawdź, jak poradzić sobie z tęsknotą!

Praca za granicą jako opiekun osoby starszej

Wiele osób – zarówno po studiach kierunkowych, jak i bez wykształcenia – decyduje się na pracę jako opiekunka osób starszych za granicą. Ofert tego typu jest bardzo wiele, a zapotrzebowanie na kandydatów nie maleje, dlatego nietrudno znaleźć wymarzoną posadę. Jej podjęcie wiąże się z szeregiem korzyści, wśród których należy wymienić przede wszystkim:

  • atrakcyjne zarobki – do comiesięcznej wypłaty dochodzą niejednokrotnie premie oraz możliwość skorzystania z pakietów socjalnych dla pracowników danego kraju,
  • zapewnione zakwaterowanie – większość opiekunek mieszka z seniorem, który wymaga opieki i nie musi pokrywać kosztów wynajmu mieszkania,
  • dogodne godziny pracy – w zależności od potrzeb osoby starszej i jej rodziny opiekunka ma wyznaczone pory, w których musi być do dyspozycji swojego podopiecznego. Nie oznacza to jednak, że pracuje bezustannie; w przerwach może spędzać czas według własnych upodobań,
  • możliwość rozwoju językowego – to niewątpliwy atut, z jakim wiąże się opieka nad seniorem w Holandii, Niemczech czy Luksemburgu. Konieczność porozumiewania się w obcym języku sprzyja pogłębianiu słownictwa i osłuchaniu się z akcentem i poprawną wymową,
  • okazję do nawiązania międzynarodowych przyjaźni – jeśli jesteś otwarta i lubisz poznawać nowych ludzi, z pewnością docenisz możliwości, jakie daje Ci oferta pracy za granicą. Znajomości nawiązane w obcym kraju mogą przetrwać przez długie lata!

Sposoby, dzięki którym łatwiej zniesiesz rozłąkę z rodziną

Jak już wspomniano, opieka seniora za granicą to nie tylko profity. Najtrudniejsza wydaje się rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Często trwa ona wiele miesięcy, dlatego warto poznać sposoby radzenia sobie z nią. Pamiętaj, że nie wyjeżdżasz na zawsze. Dobrze wykorzystaj czas, jaki spędzasz w obcym kraju, ponieważ wbrew pozorom minie on bardzo szybko i – ani się obejrzysz – a wrócisz do kraju, tęskniąc za miejscem, w którym pracowałaś. Nawiązuj nowe znajomości, poznawaj tamtejszą kulturę i ciesz się pobytem. Wypróbuj też kilka sprawdzonych sposobów na tęsknotę!

Skup się na celu

Wybierz cel, do jakiego będziesz dążyć podczas pobytu za granicą. Prócz aspektu finansowego, może to być nauka języka obcego, skupienie na podopiecznym i jego terapii podczas pracy w charakterze opiekunki w Niemczech, zwiedzanie nieznanych miejsc i zabytków lub nawiązywanie nowych znajomości. Niezależnie od tego, na co postawisz, zapewnisz sobie zajęcie, które odciągnie Twoje myśli od kraju i pomoże uporać się z trudem rozłąki.

Nawiąż relację z seniorem oraz jego najbliższymi

Tęsknisz za swoją rodziną i przyjaciółmi? Spróbuj zbliżyć się do swojego podopiecznego i jego krewnych, poznaj ich historię i postaraj cieszyć z ich towarzystwa. Branie udziału w uroczystościach czy wspólne spędzanie czasu sprawi, że poczujesz się integralną częścią społeczności, w której mieszkasz. Doświadczając ciepła ogniska domowego, łatwiej poradzisz sobie z pustką związaną z rozstaniem z bliskimi.

Korzystaj z nowoczesnych technologii i kontaktuj się z rodziną

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nawet codziennie rozmawiała, a nawet widziała swoich najbliższych! Wykorzystaj możliwości, jakie dają nowoczesne technologie – komunikatory internetowe pozwalają prowadzić długie pogawędki i pozostawać w bieżącym kontakcie z rodziną i znajomymi. Dzięki temu zminimalizujesz tęsknotę i będziesz wiedzieć, co słychać u Twoich przyjaciół, a także opowiesz im o swoich przeżyciach podczas pracy za granicą.

Nie rezygnuj z możliwości, jakie daje praca opiekunki osób starszych

Wciąż zastanawiasz się, czy praca opiekunki w Niemczech, Luksemburgu lub Holandii to dobry pomysł? Oferty pracy są bardzo zróżnicowane, dlatego bez trudu znajdziesz odpowiednią dla siebie. Zajrzyj na stronę internetową friggawork.pl i zapoznaj się z dostępnymi tam propozycjami. Nie obawiaj się tęsknoty – skorzystaj z powyższych wskazówek, a bez trudu poradzisz sobie z rozłąką!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl