https://www.patekphilippe.to fake rolex https://www.replicasrelojes.to https://breitlingreplica.to/ replica rolex
Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Różnice kulturowe

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Luksemburgu – o czym warto pamiętać?

Poszukując pracy w Luksemburgu, z pewnością zauważysz, że tamtejszy rynek zatrudnienia charakteryzuje się ograniczoną liczbą miejsc, choć przy tym atrakcyjnymi warunkami finansowymi oraz wysokim komfortem życia. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków wybiera właśnie to miejsce, jako cel swojej emigracji zarobkowej. Praca za granicą jako opiekunka osób starszych w tym kraju cieszy się dużą popularnością. Sprawdź, jak się do niej przygotować!

więcej

Przyzwyczajenia żywieniowe seniora. Co warto wiedzieć o kuchni niemieckiej

kuchnia niemiecka

Jeśli pracujesz jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub dopiero myślisz o wyjeździe na kontrakt, powinnaś mieć pojęcie o przyrządzaniu posiłków. Znasz ulubione dania oraz narodowe specjały naszych sąsiadów za zachodnią granicą? Wiesz, jak połączyć przyzwyczajenia żywieniowe seniora, aby było zdrowo, a jednocześnie smacznie? Z naszego poradnika dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o kuchni niemieckiej. Zapraszamy do lektury!

więcej

Święta Wielkanocne w Niemczech – co opiekun seniora powinien wiedzieć?

Wbrew pozorom nasi zachodni sąsiedzi obchodzą Święta Wielkiej Nocy nieco inaczej niż my w Polsce. Jeśli pracujesz jako opiekunka osób starszych w Niemczech, koniecznie zapoznaj się z różnicami i konkretnymi tradycjami. Przykłady zwyczajów i konkretne propozycje wprowadzenia ich w domu podopiecznego znajdziesz w tym artykule. Przeczytaj i poznaj sprawdzony sposób na urządzenie seniorowi przyjemnej Wielkanocy.

więcej

Boże Narodzenie w Niemczech – poznaj tradycje i zwyczaje

Boże Narodzenie w Niemczech

Jeśli pracujesz jako opiekunka seniora w Niemczech i w tym roku chcesz spędzić z podopiecznym Boże Narodzenie, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Podpowiemy Ci, co zrobić, aby ten świąteczny czas był wyjątkowy i zgodny z tradycją obowiązującą u naszych zachodnich sąsiadów. Zdradzimy, o jakie detale warto zadbać, aby tegoroczną Gwiazdkę wypełnić niezwykłą atmosferą. Sprawdź i zacznij przygotowania już dziś!

więcej

Jak Niemcy obchodzą urodziny i imieniny?

jak Niemcy obchodzą urodziny i imieniny

Urodziny to zawsze dzień wyjątkowy – bez względu na różnice kulturowe w poszczególnych krajach. Niemcy – podobnie do nas – świętują go radośnie zarówno w gronie rodziny, przyjaciół, jak i współpracowników. Na cześć solenizanta odśpiewywany jest niemieckojęzyczny odpowiednik naszego „Sto lat”, pojawiają się prezenty, toasty oraz bukiety kwiatów.

więcej

Kultura i zwyczaje w Niemczech cz. 2 – porządek i organizacja

kultura i zwyczaje w Niemczech cz. 2 – porządek i organizacja

Doskonałym przykładem niemieckiej organizacji i przestrzegania ogólnie przyjętych zasad jest restrykcyjne podejście do kwestii podziału pór dnia i tygodnia. Cisza nocna jest dla nas zjawiskiem normalnym – zazwyczaj jej przestrzegamy, jednak sporadyczne urodziny czy imieniny, które nieco się przedłużą nie dziwią, ani nie bulwersują sąsiadów. Niemcy nieco inaczej podchodzą do kwestii porządku po godzinie 22:00. Ten musi być bezwzględnie przestrzegany i nie ma od tej zasady żadnych ustępstw.

więcej

Kultura i zwyczaje w Niemczech cz. 1 – stosunki międzyludzkie

kultura i zwyczaje w Niemczech cz. 1 – stosunki międzyludzkie

Niemcy są narodem znanym z ustalania i przestrzegania zasad. Z tym bliskim nam pod względem odległości krajem dzieli nas ogromna bariera kulturowa i obyczajowa. Różnicą, która bardzo szybko uwidacznia się w kontaktach międzyludzkich jest większy dystans i znacznie mniejsza otwartość. Nasi zachodni sąsiedzi nie przepadają za spontanicznymi pogawędkami z nowo poznanymi ludźmi, unikają wdawania się w dyskusję na ulicy, w kawiarniach czy barach.

więcej