Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Aktualności

Jak prawidłowo opiekować się osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera?

jak prawidłowo opiekować się osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera
Każdy opiekun powinien wiedzieć, w jaki sposób zapewnić choremu na alzheimera właściwą opiekę i bezpieczne życie na co dzień. Najważniejsze jest stworzenie przyjaznych czterech kątów. Niemal 90 procent cierpiących na chorobę Alzheimera do końca życia pozostaje w swoim domu i w nim spędza najwięcej czasu. Dlatego warto, aby wnętrza były przystosowane do potrzeb chorej osoby.
więcej

Długowieczność w dobrej kondycji

długowieczność w dobrej kondycji

W Polsce znany stał się Pan Antoni Huczyński, zwany „dziarskim dziadkiem”. Jego opowieści o tym, jak żyć zdrowo i długo stały się popularne dzięki jego wnukowi, a następnie dzięki mediom. Streścić można to w kilku zdaniach. Właściwie taka prawda znana jest od wieków i nic w tym odkrywczego. Najważniejsze, aby nam się chciało i abyśmy znaleźli motywację.

więcej

Opieka nad osobami starszymi

co jest ważne w opiece nad osobami starszymi

Opieka nad osobami starszymi często wymaga od opiekuna wypracowania pewnych cech charakteru. Aby podjąć się tego wyzwania, dobrze jest wcześniej zastanowić się, co jest niezbędne do wykonywania tego typu pracy. Specyfika branży sprawia, że nie każdy może okazać się dobrym opiekunem ze względu na stres, brak doświadczenia lub pracę pod presją czasu.

więcej

Dlaczego warto pracować jako opiekunka seniora?

dlaczego warto pracować jako opiekunka osób starszych

Rozpoczęcie pracy za granicą niesie za sobą cały szereg korzyści. Na stanowisku, opiekunki osób starszych można nie tylko podszkolić język obcy czy rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, ale także uzyskać znacznie wyższe wynagrodzenie. Dodatkowo, pracując w naszej firmie otrzymuje się pewność zatrudnienia i przejrzystą umowę.

więcej

Kto może pracować za granicą jako opiekunka osób starszych?

kto może zostać opiekunką osób starszych za granicą

Praca na stanowisku opiekunki osób starszych to odpowiedzialne zajęcie, które powierzane jest osobom spełniającym kilka, podstawowych wymagań. Wyjazd za gracę połączony z nowymi obowiązkami to pewnego rodzaju wyzwanie, dlatego osoby decydujące się na podjęcie pracy jako opiekunka muszą być pewne swoich umiejętności.

więcej

Savoir vivre w Niemczech – podstawowe zasady

savoir vivre w Niemczech – podstawowe zasady

Wyjeżdżając po raz pierwszy do Niemiec w celach zarobkowych, należy pamiętać, że choć to bardzo bliscy sąsiedzi i dzieli nas tylko rzeka, to są między nami różnice kulturowe. Przejawiają się one również w codziennych kontaktach. W Niemczech dystans pomiędzy rozmówcami jest zauważalnie większy niż w Polsce.

więcej

Leczenie za granicą

leczenie za granicą

Decyzja podjęta, jesteśmy spakowani, wyjeżdżamy do pracy za granicę. Co jednak się stanie, gdy my sami zachorujemy za granicą i będziemy potrzebować pomocy? Jeśli jest to kraj Unii Europejskiej, to na pewno wiele ułatwia. Najwięcej wyjazdów do pracy jako opiekunka, jest do Niemiec. Skoncentrujemy się więc na tym kraju.

więcej

Umysł można ćwiczyć tak jak nasze mięśnie

umysł można ćwiczyć tak jak nasze mięśnie

Wkroczenie w trzeci wiek życia nie musi oznaczać stagnacji. Dzięki ćwiczeniom oraz dostarczaniu seniorowi nowych bodźców możemy wręcz przyczynić się do jego rozwoju. Powszechnie wiadomo, iż regularny ruch przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu i poprawia nasze samopoczucie. Podobnie jest z naszym mózgiem. Brak ćwiczeń i stymulacji prowadzi nas do otępienia, problemów z koncentracją i pamięcią.

więcej

Opieka nad seniorem w okresie letnim

opieka nad seniorem w okresie letnim

Okres letni to dla wszystkich bardzo pozytywny czas, ale wiążą się z nim również zagrożenia. Pozytywna jest oczywiście ilość słońca, co wpływa pozytywnie na syntezę witaminy D, ale i na nasze samopoczucie. Stany depresyjne mogą wiązać się również z brakiem światła.

więcej

Opiekunka – fakty i mity

opiekunka – fakty i mity

Istnieją różne sposoby podejmowania pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Podejścia i zdania na ten temat wciąż się zmieniają.

Część osób twierdzi, że zatrudnienie poprzez samodzielne wyszukanie pracodawcy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Problemów i wpadek jest jednak w takim przypadku bardzo dużo. Warto wiedzieć jak się przed nimi ustrzec.

więcej