https://www.patekphilippe.to fake rolex https://www.replicasrelojes.to https://breitlingreplica.to/ replica rolex
Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Aktualności

Jak poradzić sobie z rozłąką podczas pracy jako opiekunka osób starszych w innym kraju?

Podejmując pracę za granicą, z pewnością możesz liczyć na atrakcyjne zarobki, okazję do eksplorowania nowych krajów i poznawania innej kultury. Popularnym wyborem jest posada opiekunki w Niemczech, Luksemburgu czy Holandii – to jedne z najczęstszych kierunków, na jakie decydują się Polki. Pamiętaj jednak, że wyjazd za granicę wiąże się nie tylko z profitami. To także długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Sprawdź, jak poradzić sobie z tęsknotą!

więcej

Opieka nad leżącym seniorem. Jak opiekun może ułatwić sobie to zadanie? I część poradnika Frigga

Firmy trudniące się w opiece nad osobami starszymi w Niemczech czy Luksemburgu mają w ofertach pracy zlecenia u osób z różnorodnymi potrzebami. Pielęgnacja pacjenta leżącego to duże wyzwanie dla opiekuna – wymaga siły fizycznej, odporności emocjonalnej i pozytywnego nastawienia do pojawiających się trudności, a także… zaradności. To właśnie ta ostatnia cecha pozwala znaleźć sposoby na ułatwienie sobie codziennych zadań. Sprawdź, jak usprawnić czynności związane z opieką nad seniorem!

więcej

Senność, suchość w ustach i zawroty głowy. To może być odwodnienie!

zmęczenie objawy odwodnienie

Seniorzy bardzo często, szczególnie w okresie letnim, są narażeni na odwodnienie. Zwłaszcza podczas upałów nie mają apetytu i nie odczuwają pragnienia – dostarczają do organizmu zbyt mało płynów. Jeśli więc chcesz pracować jako opiekunka osoby starszej, powinnaś namawiać podopiecznego do częstego picia. Nie możesz też bagatelizować objawów, takich jak senność, suchość w ustach czy zawroty głowy. Mogą być to pierwsze oznaki przegrzania i zbyt małe ilości wody w organizmie. Jak najlepiej uzupełniać płyny i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź!

więcej

Rozpoczynasz pracę jako opiekunka lub opiekun seniora w Niemczech? Poznaj sposoby na pokonanie bariery językowej!

nauka niemieckiego

Niedługo rozpoczynasz pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Mimo że masz już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, obawiasz się, że bez znajomości języka sobie nie poradzisz? Spokojnie, nie musisz znać wyszukanego słownictwa, ale najważniejsze, aby nie bać się rozmawiać. W naszym poradniku znajdziesz kilka prostych sposobów na przełamanie bariery językowej – sprawdź!

więcej

Przyzwyczajenia żywieniowe seniora. Co warto wiedzieć o kuchni niemieckiej

kuchnia niemiecka

Jeśli pracujesz jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub dopiero myślisz o wyjeździe na kontrakt, powinnaś mieć pojęcie o przyrządzaniu posiłków. Znasz ulubione dania oraz narodowe specjały naszych sąsiadów za zachodnią granicą? Wiesz, jak połączyć przyzwyczajenia żywieniowe seniora, aby było zdrowo, a jednocześnie smacznie? Z naszego poradnika dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o kuchni niemieckiej. Zapraszamy do lektury!

więcej

Jak dbać o osoby starsze podczas upału? Podpowiadamy!

upały senior

Obecne coraz więcej pań wyjeżdża za granicę, zatrudniając się do opieki nad seniorem. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, które może dostarczyć wiele satysfakcji, ale też sporo nieprzewidzianych sytuacji. Jedną z nich może być przegrzanie organizmu podopiecznego. Jak dbać o osoby starsze w upalne dni? Podpowiadamy – sprawdź!

więcej

Pielęgnacja skóry seniora – sprawdź, jak o nią zadbać!

skóra seniora jak dbać

Z wiekiem skóra się zmienia – staje się ona cieńsza, bardziej podatna na podrażnienia. Pielęgnacja zgodna z potrzebami podopiecznego pozwoli Ci uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Co konkretnie robić, aby zapewnić seniorowi komfort i zdrowie? Podpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

więcej

Opieka nad seniorem z wadą wzroku – poznaj nasze wskazówki

opieka nad seniorem

Wzrok z wiekiem ulega osłabieniu. Wynika to z procesów degeneracyjnych komórek oczu i jest naturalną częścią procesu starzenia się. Obok powszechnych wad, takich jak daleko- czy krótkowzroczność, wyróżnia się także inne, poważniejsze problemy dotykające seniorów. Zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra czy nadciśnienie to tylko niektóre z nich. Jak radzić sobie, gdy podopieczny coraz gorzej widzi? Poznaj nasze wskazówki!

więcej

Wzmocnienie przez pożywienie – co włączyć do diety seniora w okresie letnim?

dieta seniora

Dieta to jeden z najprostszych sposobów wpływania na zdrowie i samopoczucie. Jedzenie może osłabiać formę Twojego podopiecznego lub ją poprawiać. Warto o tym pamiętać, komponując codzienne posiłki. Jeśli pracujesz jako opiekunka seniora w Niemczech i zastanawiasz się, co włączyć latem do diety osoby starszej – ten wpis jest dla Ciebie. Dowiesz się też, co negatywnie wpływa na organizm oraz które produkty mają dobroczynne działanie. Sprawdź koniecznie!

więcej