Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Opieka w Niemczech – co musisz wiedzieć?

Jesteś empatyczną osobą, która lubi pomagać innym? Znasz język niemiecki na poziomie komunikatywnym? Szukasz ciekawej pracy za granicą? Jeżeli tak, zgłoś się do nas. Wystarczą trzy proste kroki, żeby stać się częścią zespołu Frigga.

Jak zostać opiekunką?

Proces rekrutacji jest prosty i szybki. Jeżeli chcesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech lub Luksemburgu:

 • skontaktuj się z nami mailowo: praca@friggawork.pl lub telefonicznie: +48 (52) 389 11 50,
 • wypełnij formularz online na naszej stronie internetowej lub zadzwoń do konsultanta, który zrobi to za Ciebie,
 • ustal z nami szczegóły współpracy, a następnie witaj w naszym zespole!

Idealna opiekunka dla seniora, czyli jaka?

Podczas rekrutacji bierzemy pod uwagę przede wszystkim trzy kryteria. Poszukujemy osób:

 • z komunikatywną znajomością niemieckiego,
 • doświadczonych w opiece nad osobą starszą lub chorą,
 • odpowiedzialnych, empatycznych i chętnych do niesienia pomocy.

Dobra opiekunka dba o bezpieczeństwo i dotrzymuje towarzystwa podopiecznemu. Bardzo ważne są dla nas empatia i pozytywne nastawienie pracowników. 

Szukamy opiekunek, które posiadają predyspozycje do pracy z osobami starszymi i chorymi. Nie wymagamy zaawansowanych umiejętności – oferujemy kompleksowe szkolenia. Cenimy sobie pracowników, którzy lubią słuchać, łatwo nawiązują kontakty i nie tracą opanowania w trudnych sytuacjach.

Jak pracują nasze opiekunki?

Opieka nad osobą starszą to nie tylko pomoc w sprawiających trudność czynnościach. Opiekunki służą wsparciem i towarzystwem w codziennym życiu seniorów.

Do głównych zadań naszych opiekunek należą:

 • towarzyszenie seniorom w codziennych czynnościach,
 • organizacja czasu wolnego,
 • przygotowanie posiłków,
 • prowadzenie gospodarstwa domowego,
 • wspólne wizyty u lekarza,
 • pomoc w utrzymaniu higieny ciała.

Praca opiekunki jest pełna wyzwań, ale daje ogromną satysfakcję. Jeżeli chcesz pomagać seniorom oraz zapewniać im spokój i bezpieczeństwo – dołącz do naszego zespołu.

Co oferujemy?

Wychodzimy z założenia, że zadowolona opiekunka to zadowolony podopieczny. Zapewniamy atrakcyjne warunki, które wynagradzają wysiłek naszych pracowników. Wiele opiekunek wraca do nas na kolejne kontrakty, co najlepiej świadczy o ich zadowoleniu ze współpracy.

Oferujemy:

legalne zatrudnienie w stabilnej firmie,

atrakcyjne wynagrodzenie do 1800 Euro netto miesięcznie,

opłacanie składek ZUS,

zaświadczenie o legalnym delegowaniu A1,

kartę EKUZ,

zakup biletów w obie strony,

wsparcie koordynatora po stronie polskiej i niemieckiej,

szeroki wybór ofert pracy,

szybki wyjazd,

dodatki świąteczne,

premie za polecenie zmienniczki,

gwarancję udanej współpracy!

Uważasz, że sprawdzisz się jako opiekunka osób starszych? Zgłoś się do nas i dołącz do zespołu Frigga!

Nasza firma zapewnia legalne zatrudnienie na terenie Niemiec i Luksemburga. Miejscem pracy są prywatne domy naszych kontrahentów. Zakres obowiązków należących do opiekunów uzależniony jest od stanu zdrowia podopiecznego oraz trybu dnia seniora. Istotnym elementem jest indywidualne traktowanie każdego z podopiecznych. Pomocny w analizie przypadku jest przedstawiony przez nas opis zawierający aktualny stan zdrowia oraz codzienne przyzwyczajenia seniora.

Rynek pracy w Niemczech rozwija się niezwykle dynamicznie. Świadczą o tym, chociażby coraz liczniejsze i różnorodniejsze oferty pracy, które można znaleźć w wielu sektorach. Propozycji zatrudnienia przybywa nie tylko w budownictwie czy logistyce, ale także w opiece. To właśnie z tego względu poszukiwane są wykwalifikowane opiekunki od zaraz, które mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy i dość wysokie wynagrodzenie. Jeszcze do niedawna ich miejsce zajmowały przede wszystkim pielęgniarki. Obecnie natomiast zamożne rodziny mieszkające na terenie Niemiec coraz częściej poszukują doświadczonych opiekunek, które poza pomocą w codziennym życiu, będą także dotrzymywać towarzystwa podopiecznej lub podopiecznemu.

Opieka nad osobą starszą w Niemczech stanowi duże wyzwanie. Zakres wypełnianych obowiązków na ogół jest uzależniony od ogólnego stanu zdrowia seniora. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zwykle są to osoby starsze i schorowane, zmagające się z demencją, chorobą Alzheimera, zaburzeniami rytmu serca, chorobą Parkinsona, nietrzymaniem moczu czy z wieloma innymi groźnymi dla zdrowia schorzeniami. Dlatego dobra opiekunka powinna być nie tylko otwarta, cierpliwa i wyrozumiała, ale powinna też być odporna na stres i umieć reagować w nagłych, kryzysowych sytuacjach. W zawodzie tym poszukiwane są w szczególności osoby łatwo nawiązujące kontakty, empatyczne i wykazujące pozytywne podejście do życia. Nie bez znaczenia oczywiście jest także znajomość języka niemieckiego. Najbardziej poszukiwane są opiekunki do Niemiec, które dobrze znają język lub umieją się nim posługiwać w stopniu umożliwiającym codzienną komunikację.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl