Firma Frigga Bydgoszcz

Praca za granicą – zobacz, jak znaleźć dobre zlecenie dla opiekunów osób starszych

Myślisz o wjeździe do pracy za granicą? Chcesz zatrudnić się w charakterze opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech? Brakuje Ci jednak doświadczenia i nie wiesz, od czego zacząć ani jak znaleźć dobre zlecenia? Nasz poradnik jest dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji, które ułatwią Ci znalezienie legalnego zatrudnienia za godziwe wynagrodzenie – sprawdź!

Spis treści

Polacy chętnie poszukują pracy za granicą

Według danych GUS opublikowanych pod koniec 2019 roku poza granicami kraju przebywa ok. 2,5 miliona Polaków. Po brexicie najbardziej preferowanym kierunkiem emigracji zarobkowej są Niemcy – wskazało go ok. 32% badanych. Dlaczego tak chętnie szukamy tam zatrudnienia? Powodów jest kilka. Warto wymienić choćby:

  • wysokie zarobki,
  • popularność języka niemieckiego – większość osób uczy się go w szkole – zna przynajmniej jego podstawy. To ułatwia podjęcie decyzji o wyjeździe i znalezienie ciekawej oferty pracy,
  • bezpośrednie sąsiedztwo z Polską sprawia, że decyzja o wyjeździe do pracy stałej czy sezonowej za granicą nie musi się wiązać z emigracją całej rodziny.

Praca w charakterze opiekuna osób starszych nie traci na popularności

Społeczeństwo w całej Europie się starzeje. To sprawia, że osoby chcące podjąć się opieki nad seniorami, są poszukiwane i mogą liczyć na coraz lepsze warunki zatrudnienia oraz zarobki. W Niemczech są one kilkakrotnie wyższe niż w Polsce. To powoduje, że z roku na rok praca w charakterze opiekuna osób starszych nie traci na popularności, a wręcz cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wyjazdem, musisz się najpierw do tego dobrze przygotować. Podszkol język, przejrzyj aktualne oferty pracy, zorientuj się, co będzie należeć do Twoich obowiązków i dowiedz się, jaki jest stan zdrowia Twojego podopiecznego.

Pamiętaj, nigdy nie wyjeżdżaj do pracy za granicą na własną rękę. Może się bowiem okazać, że na miejscu czeka na Ciebie wiele nieprzewidzianych sytuacji. Najlepiej podejmij współpracę ze sprawdzoną agencją opiekunów, która gwarantuje legalne zatrudnienie i godziwe zarobki, adekwatne do Twoich kwalifikacji.

Najlepsze miejsca do poszukiwania zleceń dla opiekunów osób starszych

Kiedyś najlepszym miejscem na szukanie zleceń były urzędy pracy i ogłoszenia w lokalnej prasie. Dziś najwięcej propozycji zatrudnienia stałego i sezonowego znajdziesz w serwisach internetowych. Stron z ofertami pracy jest wiele, ale jeśli interesuje Cię opieka nad osobami starszym w Niemczech, odwiedź agencje pracy dla opiekunek. W Bydgoszczy oraz w innych miastach Polski jest sporo takich firm. Gdy nie masz rozeznania i nie wiesz, które z nich są godne polecenia, zajrzyj na fora internetowe i poczytaj opinie lub zrób rekonesans wśród znajomych. Na pewno chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami.

praca-opiekunki-seniora

Strony internetowe firm świadczących usługi opieki

Jak znaleźć dobre zlecenia? Najlepiej odwiedź strony internetowe firm świadczących usługi opieki nad seniorami. Znajdziesz tam nie tylko aktualne oferty pracy opiekunów dla osób starszych w Niemczech, ale poradnik, jak przygotować się do wyjazdu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, najpierw zapoznaj się z wymaganiami i zakresem obowiązków. Jeżeli cechujesz się wrażliwością, cierpliwością i empatią, czekamy właśnie na Ciebie. Zapewniamy:

  • kompleksowe szkolenia,
  • komfortowe warunki pracy i płacy,
  • ubezpieczenie,
  • składki zdrowotne i socjalne.

Stabilność zatrudnienia pozwoli Ci na dobre wykonywanie swoich obowiązków.

Marketing szeptany, czyli polecenia innych opiekunek seniora

Mimo że mamy XXI wiek, poczta pantoflowa – marketing szeptany, to wciąż najlepszy sposób na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Dlatego rozejrzyj się i popytaj o to wśród rodziny czy znajomych. Może ktoś z nich był już zatrudniony jako opiekun osób starszych w Niemczech i poleci Cię zaprzyjaźnionej rodzinie. Wówczas będziesz wiedzieć, czego się spodziewać. To duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli to Twoja pierwsza praca za granicą.

Praca za granicą? Wybieraj tylko sprawdzone firmy

Wyjazd do pracy za granicą często wiąże się z rozłąką z rodziną. To bardzo stresujące, dlatego tak ważne jest profesjonalne wsparcie. Podejmując współpracę z agencją Frigga z Bydgoszczy, masz gwarancję, że wszystkie aktualne oferty pracy w Niemczech są zweryfikowane. Jako opiekunka dostaniesz pełną informację o stanie zdrowia seniora Możesz też liczyć na pomoc koordynatora na każdym etapie współpracy – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl