Firma Frigga Bydgoszcz

Poznaj nas!

Nasza firma zapewnia troskliwą opiekę krótkoterminową świadczoną w domach prywatnych na terenie Niemiec i Luksemburga. Zakres zadań opiekunów dopasowany jest indywidualnie do potrzeb podopiecznego na podstawie planu dnia podczas rozmów z działem rekrutacji.

Zobacz, co zyskujesz wyjeżdżając z Frigga Opieka24:

 • przyjazny proces rekrutacji telefonicznie lub w naszym biurze
 • wysokie wynagrodzenie wypłacane co miesiąc w euro lub w złotówkach
 • dodatkowe ubezpieczenie medyczne
 • opiekę koordynatora podczas wyjazdu
 • ciągłość ubezpieczenia i zatrudnienia także podczas pobytu w Polsce
 • dyżury psychologa, który pomoże rozwiązać problem z seniorem i podtrzyma na duchu w ciężkich chwilach
 • praktyczny poradnik dla opiekunek w formie książki
 • organizację i pokrycie kosztów podróży.

Naszym celem jest niesienie pomocy i opieki w dniu codziennym osobom starszym. Pomagamy ludziom, co daje nam poczucie misji. Jeśli jesteś empatyczną osobą, która jest odpowiedzialna i dyspozycyjna do wyjazdu, skontaktuj się z nami, a my dobierzemy optymalną ofertę dla Twoich potrzeb.

Opiekunka Niemcy od zaraz – wykorzystaj szansę!

Nie da się ukryć, że opieka w Niemczech jest niezwykle prężnie rozwijającym się sektorem. Nic więc dziwnego, że na wyjazd zarobkowy w charakterze opiekuna lub opiekunki decyduje się coraz większa liczba osób z Polski. Praca z ludźmi starszymi niewątpliwie jest niezwykle wymagająca, a niekiedy nawet stresująca, dlatego pracownicy tego typu zawodu mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy oraz bardzo dobre zarobki. Opiekunka musi nie tylko pomagać seniorowi w wykonywaniu codziennych czynności takich jak, chociażby poranna i wieczorna toaleta, przebieranie się czy przygotowywanie posiłków. Bardzo często taka osoba zajmuje się także różnego rodzaju pracami domowymi – gotowaniem, odkurzaniem, praniem, prasowaniem, podlewaniem kwiatów, robieniem drobnych zakupów itp.

Zanim zdecydujesz się na podjęcie pracy w charakterze opiekunki w Niemczech od zaraz, musisz poznać wymagania, jakie są stawiane kandydatom. Największe szanse na zdobycie zatrudnienia w tej dziedzinie mają osoby:

 • sprawnie posługujące się językiem niemieckim (lub przynajmniej w stopniu umożliwiającym zrozumiałą komunikację),
 • z doświadczeniem w opiekowaniu się osobami starszymi lub chorymi,
 • opanowane i odporne na stres,
 • cierpliwe, wyrozumiałe i odpowiedzialne,
 • z pogodnym usposobieniem.

Ponieważ opieka nad seniorem jest trudna i wymagająca, mile widziane są także osoby samodzielne, zaradne oraz dobrze radzące sobie z nagłymi sytuacjami kryzysowymi. Wprawdzie po przyjeździe do Niemiec każdy pracownik może liczyć na całodobową opiekę wyspecjalizowanego koordynatora, jednak trzeba mieć świadomość, że opiekunka na co dzień jest z osobą starszą zupełnie sam na sam. Dlatego w tej profesji nie sprawdzą się osoby nieśmiałe, nieumiejące nawiązywać kontaktów, a także niecierpliwe. Praca z osobami starszymi bardzo często polega bowiem na kilkukrotnym tłumaczeniu i powtarzaniu pewnych rzeczy. Dodatkowym atutem może być przeszkolenie medyczne lub posiadanie fachowej wiedzy z zakresu chorób, z którymi najczęściej zmagają się ludzie w podeszłym wieku.

Opiekunki na wyjazd do Niemiec poszukiwane

Jak już wyżej podkreślono, opieka w Niemczech jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorem. Dlatego coraz częściej można natknąć się na oferty pracy dla opiekunki od zaraz. Osoby, które nie chcą podejmować się organizacji takiego wyjazdu zarobkowego na własną rękę, mogą skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalną agencję pracy.

Jeśli właśnie szukasz zatrudnienia w charakterze opiekunki do Niemiec, jesteś we właściwym miejscu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości branży agencja Frigga może zaoferować szeroki wybór ofert pracy dla wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w opiece osób starszych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zajmowanie się seniorem jest zadaniem ciężkim i wymagającym, dlatego poza legalnym zatrudnieniem każdemu pracownikowi możemy zapewnić wysokie zarobki oraz komfortowe warunki zakwaterowania.

Praca jako opiekunka w Niemczech od zaraz to bez wątpienia doskonała szansa na dobre dochody, ale oczywiście nie tylko. W ten sposób możesz też poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe kontakty i rozwijać swoje pasje. Podejmując się wyzwania, jakim jest opieka nad seniorem, możesz też zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać satysfakcję z obcowania z drugą osobą, dotrzymując jej towarzystwa i pomagając w codziennym funkcjonowaniu.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl