Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Poznaj nas!

Nasza firma zapewnia troskliwą opiekę krótkoterminową świadczoną w domach prywatnych za granicą, a konkretnie na terenie Niemiec i Luksemburga. Zakres zadań osób wykonujących pracę opiekunki dopasowany jest indywidualnie do potrzeb podopiecznego na podstawie planu dnia podczas rozmów z działem rekrutacji.

Zobacz, co zyskujesz wyjeżdżając z Frigga Opieka24:

Decyzja o nawiązaniu współpracy z naszą agencją przyniesie Ci szereg korzyści. Wśród nich można wymienić:

 • przyjazny proces rekrutacji telefonicznie lub w naszym biurze
 • wysokie wynagrodzenie wypłacane co miesiąc w euro lub w złotówkach
 • dodatkowe ubezpieczenie medyczne
 • opiekę koordynatora podczas wyjazdu do pracy za granicą 
 • ciągłość ubezpieczenia i zatrudnienia także podczas pobytu w Polsce
 • dyżury psychologa, który pomoże rozwiązać problem z seniorem i podtrzyma na duchu w ciężkich chwilach
 • praktyczny poradnik dla opiekunek w formie książki
 • organizację i pokrycie kosztów podróży.


Naszym celem jest niesienie pomocy i opieki w dniu codziennym osobom starszym mieszkającym za granicą. Pomagamy ludziom, co daje nam poczucie misji. Jeśli jesteś empatyczną osobą, która jest odpowiedzialna i dyspozycyjna do wyjazdu, skontaktuj się z nami, a my dobierzemy optymalną ofertę pracy dla Twoich potrzeb.

Opiekunka Niemcy od zaraz – wykorzystaj szansę!

Nie da się ukryć, że opieka w Niemczech jest niezwykle prężnie rozwijającym się sektorem. Nic więc dziwnego, że na wyjazd zarobkowy za granicę w charakterze opiekuna lub opiekunki decyduje się coraz większa liczba osób z Polski. Praca z ludźmi starszymi niewątpliwie jest niezwykle wymagająca, a niekiedy nawet stresująca, dlatego pracownicy tego typu zawodu mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy oraz bardzo dobre zarobki. Opiekunka musi nie tylko pomagać seniorowi w wykonywaniu codziennych czynności takich jak, chociażby poranna i wieczorna toaleta, przebieranie się czy przygotowywanie posiłków. Bardzo często taka osoba zajmuje się także różnego rodzaju pracami domowymi – gotowaniem, odkurzaniem, praniem, prasowaniem, podlewaniem kwiatów, robieniem drobnych zakupów itp.

Zanim zdecydujesz się na podjęcie pracy w charakterze opiekunki za granicą w Niemczech od zaraz, musisz poznać wymagania, jakie są stawiane kandydatom. Największe szanse na zdobycie zatrudnienia w tej dziedzinie mają osoby:

 • sprawnie posługujące się językiem niemieckim (lub przynajmniej w stopniu umożliwiającym zrozumiałą komunikację),
 • z doświadczeniem w opiekowaniu się osobami starszymi lub chorymi,
 • opanowane i odporne na stres,
 • cierpliwe, wyrozumiałe i odpowiedzialne,
 • z pogodnym usposobieniem.


Ponieważ praca jako opiekunka seniora za granicą jest trudna i wymagająca, mile widziane są także osoby samodzielne, zaradne oraz dobrze radzące sobie z nagłymi sytuacjami kryzysowymi. Wprawdzie po przyjeździe do Niemiec każdy pracownik może liczyć na całodobową opiekę wyspecjalizowanego koordynatora, jednak trzeba mieć świadomość, że opiekunka na co dzień jest z osobą starszą zupełnie sam na sam. Dlatego w tej profesji nie sprawdzą się osoby nieśmiałe, nieumiejące nawiązywać kontaktów, a także niecierpliwe. Praca z osobami starszymi – tak w Polsce, jak i za granicą – bardzo często polega bowiem na kilkukrotnym tłumaczeniu i powtarzaniu pewnych rzeczy. Dodatkowym atutem może być przeszkolenie medyczne lub posiadanie fachowej wiedzy z zakresu chorób, z którymi najczęściej zmagają się ludzie w podeszłym wieku.

Opiekunki na wyjazd do Niemiec poszukiwane

Jak już wyżej podkreślono, opieka w Niemczech jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorem. Dlatego coraz częściej można natknąć się na oferty pracy dla opiekunki za granicą od zaraz. Osoby, które nie chcą podejmować się organizacji takiego wyjazdu zarobkowego na własną rękę, mogą skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalną agencję pracy.

Jeśli właśnie szukasz zatrudnienia w charakterze opiekunki do Niemiec, jesteś we właściwym miejscu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości branży agencja Frigga może zaoferować szeroki wybór ofert pracy dla wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w opiece osób starszych za granicą. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zajmowanie się seniorem jest zadaniem ciężkim i wymagającym, dlatego poza legalnym zatrudnieniem każdemu pracownikowi możemy zapewnić wysokie zarobki oraz komfortowe warunki zakwaterowania.

Praca jako opiekunka w Niemczech od zaraz to bez wątpienia doskonała szansa na dobre dochody, ale oczywiście nie tylko. W ten sposób możesz też poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe kontakty i rozwijać swoje pasje. Podejmując się wyzwania, jakim jest opieka nad seniorem, możesz też zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać satysfakcję z obcowania z drugą osobą, dotrzymując jej towarzystwa i pomagając w codziennym funkcjonowaniu.

Praca w charakterze opiekunki – dlaczego warto?

Jeśli szukasz pracy w charakterze opiekunki w Niemczech lub Luksemburgu, skorzystanie z oferty naszej agencji będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Na bieżąco aktualizujemy swoją stronę internetową, uzupełniając ją o sprawdzone, dobrze płatne propozycje legalnego zatrudnienia za granicą. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd zarobkowy do krajów Europy Zachodniej, możesz liczyć na wysokie wynagrodzenie finansowe oraz różne, bardzo atrakcyjne dodatki do pensji. Zagwarantujemy Ci także atrakcyjne warunki zakwaterowania w domu podopiecznego.

Praca opiekunki za granicą jest bardzo wymagająca. Jednak wiele osób postrzega ją jako satysfakcjonującą. Dzieje się tak nie bez powodu. Zajęcie to stanowi bowiem znakomitą okazję dla Ciebie do poznawania nowych ludzi oraz kształtowania umiejętności z zakresu biegłego posługiwania się językami obcymi. Regularny kontakt z podopiecznym, dotrzymywanie mu towarzystwa oraz udzielane na co dzień wsparcie sprzyjają doskonaleniu rozmaitych zdolności dotyczących np. komunikowania się z seniorem czy też motywowania go do podejmowania działań, którym jest w stanie samodzielnie sprostać.

Co istotne, do podjęcia pracy opiekunki za granicą nie musisz dysponować specjalistycznym wykształceniem (choć podstawowa wiedza medyczna w wielu przypadkach okazuje się bardzo przydatna zwłaszcza wówczas, gdy masz do czynienia ze schorowanym pacjentem). W opiece nad osobami starszymi istotna jest przede wszystkim empatia, cierpliwość oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl