https://www.patekphilippe.to fake rolex https://www.replicasrelojes.to https://breitlingreplica.to/ replica rolex
Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Zdrowie seniorów

Opieka nad leżącym seniorem. Jak opiekun może ułatwić sobie to zadanie? I część poradnika Frigga

Firmy trudniące się w opiece nad osobami starszymi w Niemczech czy Luksemburgu mają w ofertach pracy zlecenia u osób z różnorodnymi potrzebami. Pielęgnacja pacjenta leżącego to duże wyzwanie dla opiekuna – wymaga siły fizycznej, odporności emocjonalnej i pozytywnego nastawienia do pojawiających się trudności, a także… zaradności. To właśnie ta ostatnia cecha pozwala znaleźć sposoby na ułatwienie sobie codziennych zadań. Sprawdź, jak usprawnić czynności związane z opieką nad seniorem!

więcej

Senność, suchość w ustach i zawroty głowy. To może być odwodnienie!

zmęczenie objawy odwodnienie

Seniorzy bardzo często, szczególnie w okresie letnim, są narażeni na odwodnienie. Zwłaszcza podczas upałów nie mają apetytu i nie odczuwają pragnienia – dostarczają do organizmu zbyt mało płynów. Jeśli więc chcesz pracować jako opiekunka osoby starszej, powinnaś namawiać podopiecznego do częstego picia. Nie możesz też bagatelizować objawów, takich jak senność, suchość w ustach czy zawroty głowy. Mogą być to pierwsze oznaki przegrzania i zbyt małe ilości wody w organizmie. Jak najlepiej uzupełniać płyny i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź!

więcej

Jak dbać o osoby starsze podczas upału? Podpowiadamy!

upały senior

Obecne coraz więcej pań wyjeżdża za granicę, zatrudniając się do opieki nad seniorem. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, które może dostarczyć wiele satysfakcji, ale też sporo nieprzewidzianych sytuacji. Jedną z nich może być przegrzanie organizmu podopiecznego. Jak dbać o osoby starsze w upalne dni? Podpowiadamy – sprawdź!

więcej

Pielęgnacja skóry seniora – sprawdź, jak o nią zadbać!

skóra seniora jak dbać

Z wiekiem skóra się zmienia – staje się ona cieńsza, bardziej podatna na podrażnienia. Pielęgnacja zgodna z potrzebami podopiecznego pozwoli Ci uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Co konkretnie robić, aby zapewnić seniorowi komfort i zdrowie? Podpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

więcej

Opieka nad seniorem z wadą wzroku – poznaj nasze wskazówki

opieka nad seniorem

Wzrok z wiekiem ulega osłabieniu. Wynika to z procesów degeneracyjnych komórek oczu i jest naturalną częścią procesu starzenia się. Obok powszechnych wad, takich jak daleko- czy krótkowzroczność, wyróżnia się także inne, poważniejsze problemy dotykające seniorów. Zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra czy nadciśnienie to tylko niektóre z nich. Jak radzić sobie, gdy podopieczny coraz gorzej widzi? Poznaj nasze wskazówki!

więcej

Wzmocnienie przez pożywienie – co włączyć do diety seniora w okresie letnim?

dieta seniora

Dieta to jeden z najprostszych sposobów wpływania na zdrowie i samopoczucie. Jedzenie może osłabiać formę Twojego podopiecznego lub ją poprawiać. Warto o tym pamiętać, komponując codzienne posiłki. Jeśli pracujesz jako opiekunka seniora w Niemczech i zastanawiasz się, co włączyć latem do diety osoby starszej – ten wpis jest dla Ciebie. Dowiesz się też, co negatywnie wpływa na organizm oraz które produkty mają dobroczynne działanie. Sprawdź koniecznie!

więcej

Jak opiekować się seniorem, który niedosłyszy?

Ubytek słuchu to dość powszechny problem wśród starszych osób. Cierpiący na niego seniorzy mają trudności z porozumiewaniem się, co może wywoływać poczucie odizolowania. Opieka nad kimś, kto cierpi na niedosłuch, wymaga specjalnego podejścia, jednak wbrew pozorom nie jest czymś trudnym. Pracujesz jako opiekunka w Niemczech i potrzebujesz wskazówek, jak postępować w takim przypadku? A może chcesz dobrze przygotować się do wyjazdu? Zapraszamy po garść przydatnych wskazówek, dzięki którym świetnie sobie poradzisz.

więcej

Bezpieczeństwo seniora podczas pandemii – co musisz wiedzieć?

Bezpieczeństwo seniora podczas pandemii

Do osób najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem należą seniorzy. Właśnie dlatego w dobie pandemii rola opiekuna nabiera jeszcze większego znaczenia. Aby w tym wymagającym czasie pomóc chronić zdrowie podopiecznego, należy wprowadzić do codziennej rutyny kilka ważnych czynności. Jakich? Dowiedz się z poniższego artykułu!

więcej

Depresja seniora. Co możesz zrobić, by pomóc?

Długotrwałe obniżenie nastroju to poważny problem zdrowotny, który dotyka także seniorów. Objawy depresji u osób starszych są często trudne do zauważenia, ponieważ przypominają symptomy innych chorób oraz mogą być wzięte za oznaki starzenia. Nieleczone zaburzenie niesie zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego należy zachować czujność. Jak rozpoznać tę niebezpieczną dolegliwość? W jaki sposób pomóc cierpiącemu na nią podopiecznemu? Dowiedz się więcej i bądź skutecznym wsparciem.

więcej