Firma Frigga Bydgoszcz

Akademia opiekuna

Dbamy o kompetencje naszych opiekunek, dlatego organizujemy dla nich regularne szkolenia. Nasza Akademia Opiekuna to regularne spotkania z pielęgniarką, psychologiem i terapeutką zajęciową. Dzięki temu, mamy pewność, że nasze opiekunki są przygotowane do kompleksowej pomocy osobom starszym. Profesjonalne szkolenia dają gwarancję, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń, nasi podopieczni otrzymają fachową opiekę do momentu przybycia pomocy medycznej.

Zespół dydaktyczny naszej Akademii Opiekuna składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie opieki nad osobami starszymi. Pielęgniarka Jola, starsza terapeutka Marta i psycholożka Edyta na co dzień pracują w szpitalach i domach opieki. Chętnie dzielą się wiedzą, którą zdobyły pracując z seniorami. Nasze opiekunki mają również dostęp do systemu e-learningowego, dzięki czemu zawsze mogą wrócić do potrzebnych im informacji i powtórzyć ukończone wcześniej kursy.

Marta Gałka

Nazywam się Marta Gałka. Jestem terapeutą zajęciowym z 12-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej drogi zawodowej było mi dane pracować z ludźmi na każdym etapie rozwoju. Swoją przygodę z terapią zajęciową rozpoczęłam w oddziałach przedszkolnych w szkole specjalnej. Obecnie pracuję w domu pomocy społecznej, gdzie zajmuję się osobami w wieku podeszłym. Moje motto, którym kieruję się na co dzień, brzmi „starość to tylko stan umysłu, a nie metryka”. W swojej pracy staram się odnaleźć indywidualne podejście do każdej osoby, którą się zajmuję. Największą satysfakcję sprawia mi skuteczna i efektywna praca z seniorami, a nie jest ona możliwa bez poznania ich świata i zrozumienia ich problemów. To właśnie w terapii zajęciowej i pracy z ludźmi starszymi odnalazłam pasję i spełnienie zawodowe.

Jolanta Kapela

Nazywam się Jolanta Kapela. Z wykształcenia jestem magistrem pielęgniarstwa. Moje doświadczenie zawodowe opiera się na ciągłym rozwoju. Po zakończeniu studiów kształciłam się podyplomowo i zdobyłam specjalizację z zakresu pielęgniarstwa paliatywnego, anestezjologicznego i intensywnej terapii. Ponadto brałam udział w kursach specjalistycznych z zakresu leczenia ran, wypisywania recept, czy opieki długoterminowej. Oprócz wiedzy teoretycznej mam za sobą wieloletnią praktykę. Już w latach 80. rozpoczęłam pracę w charakterze pielęgniarki. Pracowałam 10 lat na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Mam również 3-letnie doświadczenie w pracy w przychodni rodzinnej i specjalistycznej. Od kilkunastu lat zajmuje się natomiast paliatywną opieką domową, zajmując się osobami u kresu życia. Równie długo sprawuję opiekę nad pacjentami, którzy wymagają wentylacji mechanicznej (respiratoterapii domowej). Od kilku lat mam przyjemność prowadzić wykłady na specjalizacjach pielęgniarskich i kursach dla opiekunów. Nauczam również przedmiotów zawodowych na kierunku opiekuna medycznego i terapeuty zajęciowego w Policealnej Szkole Medycznej Cosinus w Toruniu. Praca w charakterze nauczyciela daje mi możliwość dzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem z ludźmi, którzy, podobnie jak ja, chcą pomagać innym.

Edyta Abramczyk

Nazywam się Edyta Abramczyk. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zdobyłam tam niezbędną wiedzę, którą wykorzystuję w mojej pracy od kilku lat. W swoim życiu zawodowym zajmowałam się dziećmi i ich rodzicami, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, np. w razie niepełnosprawności dziecka, rozwodu rodziców, czy śmierci bliskiej osoby. Miałam również okazję prowadzić telefonicznie konsultacje dla opiekunów osób starszych, którzy niosą na sobie ogromną odpowiedzialnością z dala od swojej rodziny czy przyjaciół. W swojej pracy kieruję się empatią, a udzielanie wsparcia psychologicznego sprawia mi niesamowitą satysfakcję. Praca jest moją pasją, dlatego nieustannie kształcę się w zakresie psychologii. Najwięcej zyskuję jednak dzięki bezpośredniej współpracy z moimi pacjentami.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl