Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Prawo i przepisy

Czy opiekunka seniora w Niemczech może pracować sezonowo?

Opiekunka seniora w Niemczech

Zarobkowe wyjazdy do Niemiec są niezwykle popularne z kilku powodów. Jednym z nich jest oczywiście atrakcyjna pensja oraz to, że łatwo do naszych zachodnich sąsiadów dojechać. Wielu Polaków decyduje się na wakacyjną pracę sezonową w opiece seniora, aby podreperować domowy budżet. Są i tacy, dla których taki rodzaj zajęcia z czasem staje się sposobem na życie. Jakie możliwości wyjazdu oferuje nasza agencja? Czy potrzebne jest doświadczenie? Odpowiadamy.

więcej

Ile dni urlopu przysługuje opiekunce osoby starszej w Niemczech?

Ile dni urlopu przysługuje opiekunce

Czas wolny jest niezwykle ważny w każdym zawodzie. Nawet jeśli bardzo lubisz swoją pracę, aby dobrze gospodarować energią, trzeba wypoczywać. Jeśli zdecydujesz się na pracę jako opiekunka osób starszych w sprawdzonej agencji, z którą podpiszesz umowę, możesz liczyć na udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość regulowania ilości dni wolnych zgodnie z potrzebami. Ile urlopu i na jakich warunkach przysługuje w opiece? Dowiedz się więcej.

więcej

Czego nie wolno robić opiekunkom osób starszych w Niemczech?

czego nie wolno robić opiekunkom w Niemczech

Wiele kandydatek na opiekunki osób starszych zastanawia się, jakie czynności wolno im wykonywać przy podopiecznych, a od których lepiej się powstrzymać. Są to bardzo ważne kwestie, ponieważ zależy od nich dobro seniora, a ponadto niemieckie prawo nieco różni się od naszego w sprawach opieki socjalnej i społecznej. W związku z tym może się zdarzyć, że opiekunka działając w dobrej  wierze lub na zlecenie zatrudniającej jej rodziny wykona czynności, których robić nie powinna.

więcej

Przepisy i informacje o ruchu drogowym w Niemczech

przepisy i informacje o ruchu drogowym w Niemczech

Prawo jazdy to warunek konieczny lub przynajmniej spory atut dla wielu rodzin, które pragną zatrudnić opiekunkę osób starszych. W związku z tym z pewnością niejedna kandydatka zastanawia się, czy ruch uliczny w Niemczech różni się od polskiego pod względem przepisów lub zwyczajów ogólnie przyjętych na drodze.

więcej