Firma Frigga Bydgoszcz

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Luksemburgu – o czym warto pamiętać?

Poszukując pracy w Luksemburgu, z pewnością zauważysz, że tamtejszy rynek zatrudnienia charakteryzuje się ograniczoną liczbą miejsc, choć przy tym atrakcyjnymi warunkami finansowymi oraz wysokim komfortem życia. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków wybiera właśnie to miejsce, jako cel swojej emigracji zarobkowej. Praca za granicą jako opiekunka osób starszych w tym kraju cieszy się dużą popularnością. Sprawdź, jak się do niej przygotować!

Spis treści

Praca z seniorami w Luksemburgu coraz chętniej wybierana przez Polki

Dlaczego praca jako opiekun osób starszych w Luksemburgu jest tak atrakcyjna dla Polaków? Z zatrudnieniem na tym stanowisku wiąże się wiele korzyści, wśród których warto wymienić:

  • satysfakcjonujące zarobki – wynagrodzenie jest z pewnością wyższe niż w naszym kraju, co stanowi priorytetową kwestię dla osób poszukujących pracy,
  • zakwaterowanie i możliwość spędzenia czasu w atrakcyjnym pod wieloma względami państwie – pracując jako opiekunka seniora, najczęściej mieszkasz wraz z nim i nie musisz płacić czynszu. To okazja do poznania obcego kraju – w wolnym czasie możesz zwiedzać i nawiązywać nowe znajomości,
  • okazję do nauczenia się języka – dominuje tam niemiecki i francuski, część mieszkańców posługuje się również językiem luksemburskim. Podczas codziennej pracy będziesz posługiwać się jednym z nich, przyswajając akcent, poprawną wymowę oraz nowe słownictwo,
  • rozwój zawodowy – praca za granicą jako opiekunka osób starszych stanowi świetny punkt w Twoim CV, a także daje Ci sposobność poznania nowoczesnych sprzętów rehabilitacyjnych i medycznych, które w naszym kraju są niedostępne lub mogą być nowością dla seniorów.

Kto ma możliwość podjęcia pracy jako opiekunka seniora w Luksemburgu?

Zastanawiasz się, dla kogo praca opiekuna seniora w Luksemburgu to dobre rozwiązanie? Z uwagi na dużą konkurencję – zatrudnienie w tym kraju to atrakcyjna perspektywa, dlatego wiele osób decyduje się na aplikowanie na takie stanowisko – warto wyróżnić się spośród innych kandydatów. Ważne jest zatem, czy masz doświadczenie w wykonywaniu podobnych obowiązków, wykształcenie kierunkowe lub odbyte kursy zawodowe. Liczy się także znajomość języka, aby swobodnie porozumiewać się z osobą starszą.

Jako obywatel Unii Europejskiej nie potrzebujesz wizy, aby legalnie przebywać w Luksemburgu. Pamiętaj jednak, że chcąc tam pracować, musisz zgłosić się do Urzędu Gminy, aby uzyskać kartę pobytu. Otrzymasz ją, jeśli udowodnisz, że co najmniej 10 godzin tygodniowo poświęcisz na pracę.

luksemburg praca jako opiekun

Firma a organizacja niezbędnych formalności

Poszukując zatrudnienia jako opiekun osób starszych za granicą, warto korzystać z pośrednictwa firm wyspecjalizowanych w tej dziedzinie. Frigga z siedzibą w Bydgoszczy udostępnia ogłoszenia zarówno dla osób chętnych do pracy, jak i szukających opiekunki. Niewątpliwą zaletą świadczonych usług jest wypełnienie wszystkich niezbędnych formalności przez profesjonalistów – Ty nie musisz się o nic martwić i masz pewność legalnej posady oraz gwarantowanych zarobków. To bardzo ważne, ponieważ wyjeżdżając do obcego kraju ze sprawdzoną firmą, niwelujesz ryzyko bycia oszukanym, a także zapewniasz sobie komfortowe warunki pracy.

Warto zapoznać się z lokalnymi zwyczajami i tradycjami

Wybierając się do Luksemburga, warto poznać lokalne zwyczaje, aby lepiej czuć się w obcym kraju. Obowiązuje tam 8-godzinny dzień pracy, a w tygodniu pracownik może wykonywać swoje obowiązki maksymalnie 40 godzin – jeśli przekroczy ten limit, naliczane są nadgodziny. Co jeszcze należy wiedzieć o tym państwie?

  • Święto Narodowe obchodzone jest 23 czerwca,
  • dominuje wyznanie rzymsko-katolickie,
  • większość świąt chrześcijańskich jest znanych oraz obchodzonych w Luksemburgu,
  • mieszkańcy cechują się spokojnym usposobieniem i lekkim dystansem w stosunku do innych, jednak zawsze wykazują się uprzejmością dla obcokrajowców. Cenią ład i porządek oraz poszanowanie prawa, nie lubią niezapowiedzianych wizyt, dlatego lepiej umawiać się z nimi z wyprzedzeniem,
  • Luksemburczycy uwielbiają festyny i imprezy plenerowe, podczas których króluje muzyka i zabawa,
  • osoby starsze żyją tam raczej samotnie, dlatego praca jako opiekun seniora jest powszechnie znana oraz ceniona.

Pracuj jako opiekunka osób starszych w Luksemburgu

Zastanawiasz się, czy praca jako opiekunka w Luksemburgu jest dla Ciebie? Zgłoś się do nas! Frigga ma siedzibę w Bydgoszczy, ale wszystkie oferty możesz przeglądać również online. Zadbamy o dopełnienie wszelkich formalności i pomożemy Ci znaleźć zatrudnienie, które przyniesie Ci spełnienie! Zajrzyj na naszą stronę i już dziś wybierz ofertę dla siebie.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl