Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50

Bez kategorii

Bonusy i premie za wyjazdy w grudniu 2015!

opiekunka osób starszych

Decydując się na świąteczny wyjazd do opieki nad seniorami w Niemczech i Luksemburgu otrzymacie Państwo dodatkową premię / bonus świąteczny. Za wyjazd do Niemiec lub Luksemburga podczas świąt można zarobić nawet do 1500 euro netto. Kwota bonusu uzależniona od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz dolegliwości podopiecznego.

więcej

Obawy opiekunki: czy my się polubimy?

opiekunka osób starszych

Wyjazd za granicę dla niejednej opiekunki jest wydarzeniem stresującym. Jedną z przyczyn jest oczywiście wyjazd w nieznane, do zupełnie obcej osoby. Obawy te wydają się być całkowicie uzasadnione, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż w dużym zakresie jest się od tej osoby zależnym.
Dla poczucia własnego komfortu warto zdecydować się wówczas na pomoc sprofilowanych agencji pośrednictwa pracy, takich jak Frigga. Wówczas możemy być spokojni, iż trafimy pod „sprawdzony adres”.
Nie możemy mieć jednak nigdy pewności, jeśli chodzi o stopień porozumienia z osobą oddaną nam pod opiekę. Aby dać sobie szansę na pomyślne rozpoczęcie budowania relacji z seniorem warto mieć na uwadze tych kilka prostych wskazówek:

· Pamiętaj, że jesteś w cudzym domu – zanim zaczniesz szukać czegoś po szufladach zapytaj o pozwolenie. Szanowanie cudzej prywatności to podstawa dobrej relacji.
· Wspólne spędzanie czasu zbliża. Spróbuj wprowadzić zwyczaj wspólnego czytania.
To dla ciebie również świetna okazja do podszkolenia języka niemieckiego.
· Pierwsze lody przełamać pomagają drobne gesty – uśmiechaj się wiec, opowiadaj zabawne historie.
· Szanuj przyzwyczajenia swoich podopiecznych i daj im możliwość podejmowania decyzji. Dają im one poczucie bezpieczeństwa.
· Osoba oddana Ci pod opiekę nie jest jednostką bezwolną. Daj jej podejmować decyzje.

Najważniejsze jest jednak, by nie udawać kogoś kim się nie jest, być autentycznym. Trudno o zbudowanie dobrej relacji opiekun-podopieczny bez szczerej sympatii.

 

więcej

Zatrudniam opiekunkę – ważna decyzja

opiekunka osób starszych

Decyzja o powierzeniu bliskiej osoby opiece obcego człowieka nigdy nie jest łatwe. W końcu
w czyjeś ręce powierzamy członka swojej rodziny. Warto aby wybór opiekunki dla seniora nie był przypadkowy. Pomóc nam w tym mogą agencje rekrutujące wykwalifikowany personel medyczny i opiekuńczy.
Przy profesjonalnej opiece nad osobą starszą powinno wziąć się pod uwagę wiele czynników. Zarówno tych psychologicznych, jak i fizycznych.
Jeżeli członek naszej rodziny jest osobą obłożnie chorą, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na tężyznę fizyczną potencjalnego opiekuna. Pomoc w zwykłych czynnościach, np. fizjologicznych, wymaga wówczas pomocy w przemieszczaniu się. Nie każdy dysponuje odpowiednią ku temu siłą.
Poszukując opieki nad osobą chorą warto rozważyć zatrudnienie osoby posiadające wykształcenie medyczne, bądź przeszkolenie w tym obszarze. Mamy wówczas pewność, że leki podawane będą prawidłowo a opiekun w odpowiedni sposób zareaguje na zmiany w stanie zdrowia bliskiej nam osoby.
Kolejnym istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na stan zdrowia samego opiekuna. Nie będziemy oczywiście prosić go o przedruk kartoteki medycznej. Warto jednak podpytać
o przewlekłe choroby lub oczekiwać oświadczenia o braku posiadania choroby zakaźnej.
Wspomnieć należy również o cechach charakteru opiekunki. Powinna być ona osobą towarzyską, ciepłą i serdeczną. Cierpliwość to również bardzo istotna cecha w kontakcie
z osobami starszymi.
Zweryfikowanie powyższych cech nie jest takie łatwe. Dużym ułatwieniem i udogodnieniem jest zdecydowanie się na pomoc profesjonalnych agencji opiekunek. Znacznie skraca to i ułatwia proces znalezienie odpowiedniej osoby.

więcej