Firma Frigga Bydgoszcz

Zatrudniam opiekunkę – ważna decyzja

Decyzja o powierzeniu bliskiej osoby opiece obcego człowieka nigdy nie jest łatwe. W końcu
w czyjeś ręce powierzamy członka swojej rodziny. Warto aby wybór opiekunki dla seniora nie był przypadkowy. Pomóc nam w tym mogą agencje rekrutujące wykwalifikowany personel medyczny i opiekuńczy.
Przy profesjonalnej opiece nad osobą starszą powinno wziąć się pod uwagę wiele czynników. Zarówno tych psychologicznych, jak i fizycznych.
Jeżeli członek naszej rodziny jest osobą obłożnie chorą, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na tężyznę fizyczną potencjalnego opiekuna. Pomoc w zwykłych czynnościach, np. fizjologicznych, wymaga wówczas pomocy w przemieszczaniu się. Nie każdy dysponuje odpowiednią ku temu siłą.
Poszukując opieki nad osobą chorą warto rozważyć zatrudnienie osoby posiadające wykształcenie medyczne, bądź przeszkolenie w tym obszarze. Mamy wówczas pewność, że leki podawane będą prawidłowo a opiekun w odpowiedni sposób zareaguje na zmiany w stanie zdrowia bliskiej nam osoby.
Kolejnym istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na stan zdrowia samego opiekuna. Nie będziemy oczywiście prosić go o przedruk kartoteki medycznej. Warto jednak podpytać
o przewlekłe choroby lub oczekiwać oświadczenia o braku posiadania choroby zakaźnej.
Wspomnieć należy również o cechach charakteru opiekunki. Powinna być ona osobą towarzyską, ciepłą i serdeczną. Cierpliwość to również bardzo istotna cecha w kontakcie
z osobami starszymi.
Zweryfikowanie powyższych cech nie jest takie łatwe. Dużym ułatwieniem i udogodnieniem jest zdecydowanie się na pomoc profesjonalnych agencji opiekunek. Znacznie skraca to i ułatwia proces znalezienie odpowiedniej osoby.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl