Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód- okolice Bonn, opiekunka do Theodora mieszkającego z żoną

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 89 lat
Miejsce pracy:
50374 Erftstadt
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20221004
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba spokojna, sprawdzona
– lubiąca małomiasteczkowy klimat

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 89lat, 72kg, 167cm
Dolegliwości:
– cukrzyca insulinowa
– zaburzenia rytmu serca
– mobilny, głównie rolator
Senior jest codziennie wspierany przez personel medyczny. Personel zakłada każdego ranka rajstopy uciskowe aby poprawić krążenie krwi, podaje lekarstwa oraz raz w tygodniu kąpie seniora. Personel medyczny będzie także przychodził podczas pobytu opiekunki. Podopieczny jest mobilny i porusza się z pomocą rolatora. W domu jest również wózek inwalidzki na wypadek, jeśli senior słabo by się poczuł. Pan ma zaburzenia rytmu serca i czasami słabe krążenie. Zazwyczaj sam wstaje z fotela, dla bezpieczeństwa należy podać panu rękę podczas wstawania lub wchodzenia po schodach, w przypadku kiedy będzie słaby lub kiedy będzie miał zawroty głowy. Ważne jest, aby wesprzeć pana podczas wykonywania codziennej higieny ciała oraz kąpieli, aby się nie przewrócił lub nie poślizgnął. Wiele czynności pan potrafi zrobić sam: zazwyczaj sam się myje, należy jedynie asystować lub spojrzeć, czy czegoś nie potrzebuje. Senior korzysta z toalety, a dla higieny nosi pieluchomajtki lub wkładkę. Pan nie jest na diecie, ale należy mieć na uwadze cukrzycę i nie gotować zbyt tłusto oraz kontrolować spożywanie słodkich rzeczy. Zazwyczaj przesypia noce, obecnie nie było potrzeby wstawania w nocy.
To bardzo spokojny, cichy starszy pan. W przeszłości pracował na roli, jego synowie do dziś prowadzą sporą plantację szparagów. Zatrudniają także Polaków i bardzo cenią polskich pracowników. Wielu pracuje tam od lat, najbardziej zaufany polski pracownik od ponad 20 lat i w razie potrzeby posłuży pomocą w tłumaczeniu z j. polskiego na niemiecki. Senior bardzo lubił muzykę w przeszłości, chętnie jeździł na wycieczki lub przejażdżki rowerowe. Senior mieszka z żoną, która nie jest do opieki, ale bardzo jest jej potrzebne wsparcie w domu oraz przy mężu z racji na jej podeszły wiek.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość, ładny dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem na uboczu. Do sklepu najlepiej pojechać autem lub rowerem. Zarówno auto, jak i rower są do dyspozycji. Niedaleko mieszka syn, bardzo sympatyczny, prowadzi plantację szparagów. To on poprosił nas o pomoc dla rodziców.
W to miejsce potrzebujemy sprawdzonej, dobrej opiekunki, która mówi komunikatywnie po niemiecku, zapewni seniorom bezpieczeństwo, ugotuje obiad i zajmie się domem. Ważne jest, aby opiekunka była dobra dla seniora, bo to spokojny, ugodowy człowiek. On potrzebuje spokoju i bezpieczeństwa. W to miejsce potrzebna jest opiekunka, która lubi ciszę i spokój, bo to mniejsza miejscowość i dom na uboczu. Dobrze będzie posiadać prawo jazdy w tym miejscu oraz jeździć autem, wówczas można pojechać na zakupy, na kawę do miasta lub na wycieczkę z seniorem.

Warunki mieszkaniowe:

Dla opiekunki będzie sporo miejsca: ładnie wyremontowane nowe mieszkanie w osobnej części domu – duży, przestronny pokój, osobna łazienka, telewizor, Internet.
– osobne mieszkanie w części domu
– oddzielna łazienka
– Internet
– auto, rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl