Firma Frigga Bydgoszcz

Północ, Opiekunka do Helmuta mieszkającego z troskliwą żoną

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 88 lata
Miejsce pracy:
27578 Bremerhaven
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220609
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– osoba sprawdzona i dobra
– j. niemiecki komunikatywny
– prawo jazdy mile widziane

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 88lat, 65kg, 165cm
Dolegliwości:
– demencja 
– inkontynencja & pieluchomajtki
– wózek inwalidzki & osoba osłabiona, śpiąca, dużo czasu przebywa w łóżku

Senior ma demencję, która rozwija się w kierunku choroby Alzheimera. Pan dużo zapomina, jest osłabiony, sporo czasu leży w łóżku, a kiedy wstaje, porusza się na wózku inwalidzkim. Senior jest spokojny, nie przejawia żadnej agresji, jest chętny do współpracy i poddaje się wszelkim zabiegom. Wózek inwalidzki jest przystosowany do tego, aby sprowadzić go po schodach. Senior wymaga pomocy podczas utrzymania higieny ciała, należy zmienić mu pieluchomajtki, pomóc się ubrać oraz pomóc podczas spożywania posiłków. Dwa razy w tygodniu przychodzi masażysta, który mobilizuje mięśnie. Komunikacja z seniorem jest dobra, mówi, czego potrzebuje, jak się czuje, czy coś go boli. Miewa też słabsze dni, ponieważ cierpi na demencję, wówczas jest senny lub nie potrafi znaleźć odpowiedniego słowa. Noce w tym miejscu są spokojne, senior przesypia.
To spokojny człowiek, chętny do współpracy, nie stawia oporu, nie ma z nim problemów. Pan mieszka z żoną, która nie wymaga opieki, ale jej wiek nie pozwala, aby sprawować samodzielnie opiekę nad mężem, dlatego syn poprosił nas o pomoc. Seniorka jest aktywna i żywiołowa, wiele czynności wykonuje samodzielnie, stara się pomóc, jednak potrzebuje kogoś, kto pomoże jej planować dzień, kto zostanie z seniorem, podczas gdy ona musi wyjść z domu. Ważne, aby była w tym miejscu osoba potrafiąca samodzielnie pracować, która ma pomysły, jak ułatwić sobie pracę, która będzie dobra dla podopiecznego i odciąży jego żonę.

Dodatkowe informacje:

To spore miasto na północy Niemiec, duże mieszkanie w ładnej okolicy, sklepy są blisko. Dla opiekunki jest osobny pokój, oddzielna toaleta, Internet jest w całym domu, jest auto do dyspozycji. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania i masażysta. Seniorzy mają syna i córkę. Córka mieszka w okolicy w promieniu 70 km, syn mieszka w innej części Niemiec i odwiedza rodziców raz na dwa – trzy tygodnie. To serdeczni ludzie na poziomie, rodzinni, zmotywowani. Opiekunka powinna być rodzinna i ciepła. Inna osoba nie sprawdzi się w tym miejscu.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna toaleta
– Internet
– auto
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl