Firma Frigga Bydgoszcz

Wschód- okolice Lipska, opiekun do mobilnego Heinricha

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 89 lat
Miejsce pracy:
06406 Bernburg
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231013
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– mężczyzna
– j. dobry komunikatywny lub dobry
– osoba sprawdzona, doświadczona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 89lat, 70kg, 168cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– demencja
– mobilny
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Senior jest mobilny, świadomy, ma się dobrze, jednak coraz częściej zdarza mu się zapominać. Córka zwróciła się do nas o pomoc dla taty, ponieważ prowadzi firmę i jest do wieczora w rozjazdach. Wcześniej próbowała różnych rozwiązań, aby tata nie był sam w domu: grupa dla seniorów, przedszkole dla seniora, warsztaty – niestety senior nie chce uczestniczyć w takich zajęciach. Jego hobby to jego fotel, telewizor i bardzo chce zostać w domu. To spokojny, gadatliwy starszy pan, który chętnie gawędzi i rozmawia, jednak najlepiej mu w swoim domu.
Senior jest mobilny, sam się myje, jednak należy mu przypominać. Sam się ubierze, jednak należy mu przygotować czyste ubranie. Samodzielnie korzysta z toalety, sam się goli, jednak należy mieć na niego “oko”, bo jest zapominalski i czasem nie wszystko mu wychodzi w takiej kolejności, w jakiej być powinno. Senior może obudzić się w nocy do toalety, ale idzie sam i nie potrzebna mu pomoc.
Jest komunikatywny, łatwy w opiece, niewymagający. Lubi zwierzęta, w domu jest kotek. Bardzo związany ze swoim domem i ogrodem, zawsze znajduje sobie zajęcie: zgarnia suche liście, obrywa suche kwiaty. Z zawodu nauczyciel, uczył chłopców w szkole zawodowej i przygotowywał do zawodu murarz. Senior to typ złotej rączki, sam zbudował dom, sam o wszystko dbał, całe życie dużo pracował. Obecnie chętnie spędza czas przed telewizorem, lubi przebywać w ogrodzie, chętnie rozmawia i opowiada o starych, dobrych czasach. Niekoniecznie lubi spacery, woli zostać w domu lub w ogrodzie.

Dodatkowe informacje:

To ładne miasto niedaleko Lipska i granicy z Polską. Dla seniora został nowo wybudowany dom, wszystko jest nowe: łazienka, kuchnia, pokój i łazienka opiekuna. Ogród łączy dom seniora i dom jego córki, która mieszka zaraz obok. Do sklepu jest 15 min rowerem, w pobliżu jest REWE. Do dyspozycji jest rower, auto, blisko przystanek autobusowy. Dom jest nowo urządzony: dla opiekuna jest osobny pokój i oddzielna łazienka. Senior także ma swój pokój i osobną łazienkę, kuchnia jest wspólna. Internet jest w całym domu. Ważne, aby seniorowi pomóc się ubrać, umyć, ugotować obiad, zrobić śniadanie & kolację. Rozmowy są ważne, ponieważ to miejsce bardziej do towarzystwa i pogawędek, niż do opieki.
W to miejsce szukamy dobrego, sprawdzonego i znanego nam opiekuna z dobrym j. niemieckim. To dobre i lekkie miejsce, zależy nam na dobrej, sympatycznej osobie. 

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– Internet, rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl