Firma Frigga Bydgoszcz

Południe-Bawaria, Opiekunka do leżącej Seniorki Renate

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 64 lata
Miejsce pracy:
91085 Weisendorf,
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220630
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. komunikatywny
– sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 64lata, 140kg, 164cm
Dolegliwości:
– osteoporoza & reumatyzm
– sztuczny staw kolanowy (2012, 2016)
– osoba leżąca – niepotrzebny jest transfer

Seniorka mieszka w domu typu bliźniak. Zaraz obok mieszka jej córka, która nie utrzymuje z nią bliższych relacji. Osobą do kontaktu będzie przyjaciółka seniorki oraz koordynator. Seniorka jest świadoma, zarządza swoim budżetem, jest samodzielna w podejmowaniu decyzji.
Pani przed pobytem w szpitalu samodzielnie chodziła o kulach. Obecnie leży i zostanie w łóżku, nie należy jej podnosić ani sadzać do stołu. Wszelkie czynności będą odbywają się w łóżku. Seniorka sama przekręca się z boku na bok, jeśli chciałaby usiąść wówczas wspiera się na rękach, jedynie należałoby podać jej rękę aby się wsparła. Pani jest także wspierana przez personel medyczny, który będzie wykonywał kąpiel / higienę ciała. Seniorka przez kolejne tygodnie nie powinna wychodzić z łóżka. Jeśli jej stan się poprawi, będzie mobilizowana przez fizjoterapeutów. Seniorka korzysta z “kaczki”. Na noc zakłada maseczkę tlenową, sama dobie ją zakłada. Raz w nocy potrzebna jest jej pomoc, aby skorzystać z “kaczki”.

To miła, sympatyczna, ale schorowana i otyła osoba. Pracowała w urzędzie finansowym, jest znana i lubiana, zawsze pomocna. Do dziś prowadzi swoje “biuro”, zarządza korespondencją, opłaca rachunki, odpowiada na listy. Pani samodzielnie wszystkim zarządza, należy jedynie przynieść jej korespondencję do łóżka, ona pracuje w łóżku przy komputerze. Seniorka zazwyczaj nie je obiadu w południe. Nie jest przyzwyczajona, ponieważ w urzędzie nie miała przerwy południowej, zazwyczaj jadła po pracy. Opiekunka oczywiście może gotować dla siebie, kiedy i co chce i co lubi. Jeśli opiekunka jada posiłki w porze obiadowej, może wówczas wieczorem podgrzać seniorce i podać jako “obiado-kolację”.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejsowość na Bawarii, dom typu bliźniak, jest ogród i taras. W miejscowości jest piekarnia i mały sklepik, jeśli opiekunka chciałaby zrobić duże zakupy, wówczas będzie ją woziła przyjaciółka seniorki do supermarketu. Córka seniorki ma starszego owczarka, który czasem wychodzi z nią na ogród, dlatego opiekunka nie powinna bać się psów.
W to miejsce szukamy doświadczonej, komunikatywnej i gotowej do współpracy ze świadomą panią opiekunki z j. komunikatywnym.

Warunki mieszkaniowe:

– kobieta
– j. komunikatywny
– sprawdzona

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl