Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 92 lata, Pan 91 lat, 91054 Erlangen, od 09.04.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 92 lata, Mężczyzna 91 lat
Miejsce pracy:
91054 Erlangen
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210409
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– preferowane Panie niepalące,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 92lata, 70kg, 168cm
Dolegliwości:
– mobilna, wspiera się rolatorem lub laską
– podwyższone ciśnienie krwi
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Podopieczny, 91lat, 60kg, 170cm
Dolegliwości:
– mobilny, korzysta z roaltora
– bóle żołądka
– trudności podczas przełykania, wolno spożywa posiłki
– osteoporoza (nosi gorset)
– początki choroby Parkinsona

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest w dobrym stanie zdrowia, jest mobilna i wspiera się laską. Wchodzi sama po schodach. Pani korzysta z toalety, dla higieny nosi tez wkładki. Raz w tygodniu jest wspierana przez fizjoterapeutę, który przychodzi do domu wykonać z Panią ćwiczenia.
Seniorka to inteligentna, oczytana osoba. Jest z wykształcenia profesorem i lekarzem. Wiele lat kierowała szpitalem, prowadziła oddział i szerokie badania jako profesor, jest znana i szanowana w okolicy. Wielu ludziom pomogła. Pani nie chciałaby, aby opiekunka traktowała ją jak osobę niedołężną lub chorą. Chce współpracować, mieć możliwość wypowiedzi, uczestniczyć w podejmowaniu decyzji. Jej obecne hobby to pielęgnacja roślin, lubi też rozmowy, jest towarzyska i gościnna. Pani chciałaby mieć możliwość dzielenia obowiązków z opiekunką, chciałaby pomóc w gotowaniu, składaniu prania. Ważne, aby opiekunka to akceptowała i umiała pracować w “teamie”. Pani lubi ciszę i spokój. Rytuał dnia – przed śniadaniem zawsze czyta gazetę.

Senior cierpi od pewnego czasu na bóle żołądka, które nie zostały jeszcze dobrze zdiagnozowany. Bóle pojawiały się w różnych porach dnia, senior był odwodniony i sporo schudł. Został zabrany do szpitala, gdzie lekarze pracują nad szczegółową diagnostyką. Następnie, od 19.03. planowany jest 3 tygodniowy pobyt na rehabilitacji. Po tym czasie Pan wróci do domu. Robi duże postępy, więcej je, nabiera sił. Pan korzysta z toalety, pomaga podczas wstawania z łózka lub fotela. Możliwe, że na dłuższe odcinki drogi w przyszłości będzie korzystał z wózka inwalidzkiego. Być może będzie musiał wstać raz w nocy do toalety, szpital nie potrafi jeszcze dokładnie ocenić.

Senior jest lekarzem z wykształcenia, oczytany i inteligentny człowiek. Lubi spędzić czas z książką, chętnie czyta gazety, poradniki. Jest cichy, lubi spokój. Nie chce krzyków ani hałasu – to ważne, aby opiekunka to wiedziała. Chętnie wygrzewa się w ogrodzie na słońcu, spaceruje, spędza czas przy herbacie czytając. Rytuał dnia – przed śniadaniem zawsze czyta gazetę.

To dom jednorodzinny z ogrodem w mieście blisko centrum. Sklepy są oddalone około 15 minut drogi pieszo od domu. Dla opiekunki jest sporo miejsca – dwa pokoje, oddzielna toaleta + łazienka (w remoncie). Do pomocy jest Pani do sprzątania raz w tygodniu 8:00 – 15:00. Ważna informacja – seniorzy kładą się spać dość późno: 22:00 – 23:00.

To rodzina lekarzy, bardzo ładny dom, miejsce o wysokim standardzie. Szukamy w to miejsce dobrej, zadbanej i niepalącej opiekunki. Przed akceptacją córka seniorów chciałaby porozmawiać przez telefon z kandydatką lub umówić się na rozmowę video. To jeden z warunków tej rodziny. Kandydatki, które są palące, słabo mówią po niemiecku lub nie chcą porozmawiać, niestety nie będą brane pod uwagę w tym miejscu. Obie córki mieszkają daleko od domu rodziców. Na miejscu jest koordynatorka, która regularnie odwiedza seniorów i opiekunkę. Koniecznie spokojna, zrównoważona opiekunka, ponieważ seniorzy nie lubią hałasu ani krzyków.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna toaleta & łazienka,
– Internet,
– rower,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl