Firma Frigga Bydgoszcz

Pani 81 lat, 71686 Remseck, od 06.09.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Kobieta 81 lat
Miejsce pracy:
71686 Remseck
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20210906
1
Wynagrodzenie:
1600
EUR

Poszukujemy:

Opiekunki z dobrym j. niemieckim.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 81 lat, 165 cm, ok. 75 kg
Dolegliwości:
– częściowa inkontynencja

Dodatkowe informacje:

Podopieczna porusza się głównie na wózku. Należy pomóc Pani przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Parę lat temu pani przewróciła się i miała złamany kręg. Od tego czasu jest mniej aktywna ale nie sparaliżowana. Seniorka jest wspierana przez personel medyczny, który zakłada rajstopy uciskowe (w razie potrzeby). Pani wymaga wsparcia przy utrzymaniu higieny ciała oraz przebieraniu. W zależności od kondycji w ciągu dnia czasem jest małomówna. W domu znajduje się również krzesło toaletowe. Seniorka nosi pieluchomajtki, ponieważ czasem nie zdąży do toalety, ważna jest tutaj wprowadzenie “rutyny” w korzystaniu z toalety. Pani przesypia noce, kładzie się ok 21:30, wstaje ok. 8. Należy mobilizować seniorkę, nie powinna cały dzień spędzać w domu na wózku, należy zabrać panią np. na spacer. Seniorka cieszy się, kiedy spotyka sąsiadów i znajomych. Lubi też grać w gry planszowe.
Seniorka mieszka z mężem. Mąż ma 85 lat, nie jest osobą do opieki. Senior ma lekko ograniczoną mobilność przez problemy z kolanem. Mąż jeździ na zakupy oraz prowadzi auto. Jeśli opiekunka chciałaby to może jechać z mężem na zakupy.
Małżeństwo mieszka w mieszkaniu na pierwszym piętrze w wiejskiej okolicy. Możliwość zakupów w miejscowości obok, do której można dojechać rowerem. Małżeństwo ma na zewnątrz króliki, którymi zajmuje się mąż.
Dla opiekunki przewidziane są codziennie 2 godziny przerwy (podczas drzemki seniorki) oraz wolne popołudnie raz w tygodniu do uzgodnienia z rodziną.

Warunki mieszkaniowe:

– organizację przejazdów
– własne mieszkanie z łazienką
– balkon
– Internet
– rower

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl