Firma Frigga Bydgoszcz

Pan 92 lata, 88239 Wangen, od 18.08.2021

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Mężczyzna, 92 lata
Miejsce pracy:
88239 Wangen
Okres pracy:
Komplet kandydatów
Planowany wyjazd:
20210818
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego,
– doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą,
– cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność, pogodne usposobienie,
– referencje z innych miejsc pracy będą dodatkowym atutem.

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 92lata, 68kg, 170cm

Dolegliwości:
– demencja,
– częściowo mobilny – rollator & wózek,
– ogólny stan zdrowia dobry.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam w domu, cierpi na demencję, córka dojeżdża, ale jest osobą pracującą i ciężko jej być codziennie jadąc z innego miasta. Do pomocy jest personel medyczny, który przychodzi dwa razy w tygodniu i kąpie seniora. Pan jest  na krótkie odcinki drogi mobilny, ale kiedy słabiej się czuje siada na wózku inwalidzkim. Podczas wstawania należy seniorowi podać rękę. Korzysta z butelki na mocz, zazwyczaj przesypia noce.

To niewymagający, ze wszystkiego zadowolony senior. Ważne, aby ktoś był z nim, aby nie czuł się sam. Inaczej szuka i woła, czy ktoś do niego przyjdzie, dzwoni do córki z prośbą, aby ktoś przyszedł, ponieważ nie chce być sam. Jest łatwy w opiece, wszystko je, wszystko mu smakuje, uwielbia zupy. Lubi rozmowy, chętnie wykonuje wspólnie drobne czynności z opiekunką, lubi słuchać niemieckich szlagierów (bardzo lubi).

To piękna, malownicza miejscowość niedaleko Jeziora Bodeńskiego & granicy ze Szwajcarią. Zaraz obok jest pole campingowe, w lecie sporo turystów, zimą bardzo cicho i spokojnie. Senior mieszka w domu jednorodzinnym, dla opiekunki będzie sporo miejsca – oddzielny pokój & osobna toaleta. Pokój opiekunki znajduje się na 2. piętrze, senior mieszka na parterze. Do dyspozycji jest rower i e-bike, którym można zwiedzać okolicę. Przystanek jest niedaleko, można pojechać do miasta.

W to miejsce szukamy samodzielnie pracującej, rezolutnej opiekunki z j. komunikatywnym, która chętnie zajmie się seniorem, aby odciążyć pracującą córkę. Tutaj potrzebna jest dobra gospodyni, osoba z poczuciem humoru, która lubi spędzać czas z seniorem, ugotuje, uprasuje ubranie. To dobre miejsce, piękna okolica i dużo swobody w działaniu, dlatego potrzebna dobra opiekunka.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój,
– osobna toaleta,
– rower & e-bike,
– Internet,
– zakup biletów.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl