Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

91334 Hemhofen – opiekunka do samotnego Rolanda na Bawarii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 70lat
Miejsce pracy:
91334 Hemhofen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231122
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– niepaląca
– osoba zaufana & znana nam

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 70lat, 73kg, 178cm
Dolegliwości:
– choroba nowotworowa (rak prostaty)
– mobilny & osłabiony
– stan zdrowia stabilny

U seniora zdiagnozowano raka prostaty, dlatego pan jest pod opieką lekarza. Senior jest mobilny, ale osłabiony po terapii. Wchodzi po schodach wolno, ale samodzielnie. Podopieczny stara się samodzielnie dbać o higienę ciała, sam się myje i ubiera. Podopieczny przyjmuje leki nasenne, jednak i tak może mu się zdarzyć wstać w nocy, bo choruje na prostatę. Radzi sobie sam i nie wymaga pomocy w domu.

Podopieczny jest prawnikiem z wykształcenia, to oczytany i inteligentny człowiek. Głównie chodzi w tym miejscu o pomoc w domu i zapewnienie seniorowi bezpieczeństwa. Senior cierpi na raka, dlatego personel medyczny zgłosił się do nas o pomoc. Do podopiecznego przychodzi pielęgniarka 2 – 3 razy w tygodniu, wówczas przewidywany jest czas wolny dla opiekunki. Senior jest komunikatywny i towarzyski. Lubi chodzić na spacer, chętnie spędza czas przed telewiorem lub przy kominku. Ważne, aby opiekunka to wiedziała, na miejscu jest kominek, wystarczy kilka drewek aby trzymał ciepło. Należy dopilnować, aby dom był czysty, zadbany, należy wesprzeć seniora na zewnątrz, ugotować obiad.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny z ogrodem w mniejszej miejscowości na Bawarii. Dla opiekunki będzie sporo miejsca: dwa osobne pokoje, oddzielna łazienka, internet jest w całym domu. Do sklepu jest bardzo niedaleko, bo 5 min drogi na pieszo od domu. Bardzo blisko jest przystanek autobusowy, na miejscu jest rower.
W to miejsce szukamy dobrej, sprawdzonej opiekunki, która mówi przynajmniej komunikatywnie po niemiecku i nie pali papierosów. Ważne, aby dorzucić drewna do pieca, aby było ciepło.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– internet & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl