Firma Frigga Bydgoszcz

Ćwiczenia dla chorych na Alzheimera

Choroba Alzheimera to jedna najczęściej występująca postaci demencji. Szacuje się, że z powodu jej objawów cierpi obecnie około 44 milionów ludzi. Każdy opiekun powinien wiedzieć jak zapewnić seniorowi z tą odmianą demencji komfort i bezpieczeństwo. Dobrze jest poznać i stosować odpowiednie ćwiczenia, które pomogą złagodzić jej objawy. Jakie to aktywności? Co zrobić, aby pomóc seniorowi i wesprzeć jego samopoczucie? Przeczytaj poniżej!

Wsparcie opiekuna

Ćwiczenia fizyczne wspierają dobrostan osób zdrowych. Istnieje coraz więcej badań, że odpowiednio dobrane aktywności potrafią także zatrzymać rozwój wielu schorzeń lub nawet go cofnąć. W przypadku Alzheimera należy wykonywać ćwiczenia aerobowe, takie jak: spacer, nordic walking, pływanie, delikatne odmiany dynamicznych stylów jogi itp. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) chorzy powinni przez minimum 2,5 godziny tygodniowo zażywać umiarkowanego wysiłku.

Często bardziej wymagające formy ruchu są dla seniorów niedostępne. Warto wtedy postawić na spacer – jedną z najzdrowszych „dyscyplin”. Jako opiekunka osób starszych będziesz miała okazję wprowadzić aktywności dostosowane do możliwości Twojego podopiecznego. Aby zrobić to z sukcese, należy przestrzegać kilku zasad.

Praca w opiece w Niemczech – jak pomagać seniorom z Alzheimerem

Podstawą jest cierpliwość, empatia i obserwacja ćwiczącego. Jeśli stadium schorzenia na to pozwala, możesz wprowadzić delikatne ćwiczenia ruchowe. Powinny one być proste i łatwe do powtórzenia, wykonane w wolnym tempie i zakresie ruchu osoby starszej. Warto wspólny „trening” połączyć ze słuchaniem ulubionej muzyki. Seniorzy mimo postępującej choroby i problemów poznawczych pozostają niezwykle wrażliwi na muzykę. Działa ona kojąco i łagodzi napięcie emocjonalne, które jest jednym z objawów schorzenia.

Główne problemy, z jakimi borykają się osoby starsze cierpiące na Alzheimera to zapominanie, dezorientacja i otępienie. W zależności od zaawansowania choroby, do dyspozycji są innego rodzaju ćwiczenia. Najistotniejsze jest zapewnienie seniorowi spokoju i bezpiecznych warunków. Aktywności wprowadzaj, dopiero gdy senior Ci zaufa i wytworzy się między Wami więź. Jeśli masz wiedzę, która pozwoli Ci przeprowadzić seniora przez aktywności, wykonujcie je wspólnie nawet kilka razy w tygodniu. Jako opiekun zadbaj o otoczenie, w którym Twój podopieczny nie będzie odczuwał napięcia psychicznego. Jeśli chory dobrze czuje się dworze i pogoda na to pozwala – wychodźcie ćwiczyć na świeże powietrze.

Podsumowanie

Jeśli szukasz oferty pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech – sprawdź naszą agencję. Jesteśmy znaną firmą z Bydgoszczy, której zaufały już tysiące opiekunek. Oferujemy legalne zatrudnienie i atrakcyjne warunki finansowe. Możliwa jest także praca od zaraz. Sprawdź aktualne ogłoszenia i aplikuj! Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. Zapraszamy do kontaktu i wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl