Firma Frigga Bydgoszcz

Czy opiekunka seniora w Niemczech może otrzymać zwrot podatku?

Wiele osób myślących o wyjeździe za granicę do pracy w opiece nad seniorami zadaje sobie pytanie o możliwość zwrotu podatku. Sprawa jest dość prosta, jeśli umowa została zawarta poprawnie z pracodawcą, który jest legalnie działającą firmą. Czy i w jakim przypadku opiekunka seniora może otrzymać zwrot podatku? Odpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

Agencje opiekunek, czyli pewny zwrot?

Mowy o zwrocie podatku nie może być na pewno, gdy to praca „na czarno”, ale to jakby sprawa oczywista. W tym przypadku nie przysługuje Ci również żadne ubezpieczenie, nie masz prawa do urlopu, emerytury i korzystania ze służby zdrowia. O tym, że to niezwykle ryzykowne wyjeżdżać bez kompletu podpisanych dokumentów wie chyba każdy. To także niezwykle niekorzystne dla Ciebie pod kątem finansowym. Solidny pracodawca zagwarantuje Ci atrakcyjne wynagrodzenie i potwierdzi to stosownymi podpisami na kontrakcie. Jeśli jednak zarobki nie są spisane na papierze – trudno stwierdzić, czy ustne ustalenia będą tak samo ważne później, jak w momencie ich wypowiadania. Ponadto dzięki legalnym dokumentom skorzystasz z płatnego urlopu.

Do niewątpliwych korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca ze sprawdzoną agencją, zaliczyć można także możliwość ubiegania się o zwrot podatku. O tym czy i jak duży będzie to zwrot, przekonasz się w kolejnym roku przy rozliczeniu z fiskusem. Jednak z pewnością dokumentowe zatrudnienie pozwala na ubieganie się o taki potencjalny zastrzyk gotówki. W agencji pracy opiekunek osób starszych Frigga z Bydgoszczy oferujemy pomoc kadrową i prawną. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania w zakresie rozliczeń z urzędem skarbowym, śmiało możesz je nam zadać.

Podatek i jego zwrot dla opiekuna seniora

Opiekunka Niemcy aktualne oferty pracy

Dzięki wieloletniej obecności na rynku współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi pracodawcami. Dbamy o zatrudnionych u nas opiekunów. Zapewniamy im wszystkie przywileje, związane z legalnym zatrudnieniem. Oprócz podatków odprowadzamy także składki na ubezpieczenie zdrowotne i ZUS. Wszyscy Kandydaci otrzymują karty EKUZ i zaświadczenia A1. Dzięki temu swobodnie skorzystasz z publicznej służby zdrowia zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Ponadto:

  • kupujemy bilety na podróż,
  • gwarantujemy wsparcie koordynatora na każdym etapie pracy,
  • dostosowujemy ofertę do potrzeb i umiejętności,
  • oferujemy możliwość wyjazdu od zaraz.

Jeśli tylko czujesz, że praca w opiece mogłaby być właśnie tym, co Cię spełni – zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci zweryfikować Twoje umiejętności oraz odpowiemy na wszelkie pytania. Dużą rolę odgrywa znajomość języka niemieckiego, jednak wystarczy, jeśli będzie ona na poziomie podstawowym. Jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczaniem dobierzemy do Ciebie najlepszą ofertę. Jeśli uznamy, że jest sfera, nad którą trzeba popracować, doradzimy Ci podjęcie konkretnych kroków, które umożliwią Ci wyjazd w niedalekiej przyszłości.

Podsumowanie

Jeśli szukasz godnej zaufania agencji opiekunek osób starszych w Niemczech – skontaktuj się z nami! Gwarantujemy legalną umowę z wszystkimi korzyściami oraz atrakcyjne zarobki. Z Frigga wyjedziesz nawet od zaraz.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl