Firma Frigga Bydgoszcz

Praca opiekuna na zastępstwo w Niemczech

Co roku opiekunowie planują swój urlop wypoczynkowy. Seniorzy przywiązani do osób, które na co dzień dotrzymują im towarzystwa oczekują, że po przerwie wakacyjnej wróci do nich ten sam opiekun. To jeden z powodów, z jakich pojawiają się możliwości wyjazdu do Niemiec do pracy na zastępstwo. Jak wygląda taki kontrakt i gdzie szukać tego typu ofert? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej. Dowiedz się więcej!

Jakie mogą być przyczyny zatrudnienia na zastępstwo?

Oczywiście przyczyn, z jakich pojawia się możliwość bycia zatrudnionym na czasowo określone zlecenie, może być wiele. W każdym zawodzie pracownikom zdarzają się problemy osobiste oraz wydarzenia losowe, na które nie mają wpływu. W agencji Frigga rozumiemy to doskonale. Z tego powodu umożliwiamy naszym opiekunom wzięcie wolnego wtedy, gdy tego najbardziej potrzebują.

Mamy jednak także na względzie dobro seniorów, którym zapewniamy opiekę, dlatego też organizujemy wyjazdy do pracy za granicę na zastępstwo. Dzięki temu osoba starsza ma zapewnioną ciągłość opieki, a zatem także poczucie bezpieczeństwa. Oferty krótkoterminowych kontraktów pojawiają się regularnie, nie tylko w sezonie urlopowym. Warto szukać ich pośród ogłoszeń przez cały rok.

Zastanawiasz się, jak wygląda praca opiekuna osoby starszej w Niemczech na zastępstwo i kto może starać się o taki wyjazd? Czytaj dalej.

Kto może zostać zatrudniony jako opiekun seniora?

W ofertach wyjazdów zagranicznych jednym z najważniejszych wymagań jest oczywiście znajomość języka obcego. W tym przypadku wystarczy, że jest to poziom komunikatywny.

Zdolność porozumienia się nie tylko pozwala na wykonywanie powierzanych obowiązków, ale także na wytworzenie więzi i poczucia bezpieczeństwa podopiecznego. Jeśli jednak nie mówisz po niemiecku lub wydaje Ci się, że Twój poziom jest zbyt niski, możesz skorzystać z kursu językowego organizowanego przez naszą firmę. Pomożemy Ci nauczyć się niemieckiego na takim poziomie, jaki jest Ci potrzebny, aby z nami wyjechać.

Opiekowanie się seniorem na zastępstwie.

W kontekście pracy jako opiekun osoby starszej dużo mówi się o cechach charakteru oraz ich kluczowym znaczeniu na takim stanowisku. Jest w tym wiele prawdy. Gdy codziennością staje się opieka nad seniorem, który ma swoje przyzwyczajenia i dolegliwości, cierpliwość oraz wyrozumiałość to podstawa. Inne przydatne zdolności i cechy to:

  • empatia,
  • umiejętna asertywność (pełna szacunku i troski),
  • duża wyrozumiałość,
  • cierpliwość,
  • otwartość na ludzi,
  • zdolność przebywania poza domem i z daleko od bliskich przez jakiś czas.

Szansę na zatrudnienie zwiększa zdobyte doświadczenie w opiece nad seniorami i przebyte kursy lub szkolenia. Referencje od poprzedniego pracodawcy to zawsze ogromny plus. Jeśli jednak troszczyłeś się o starszą lub schorowaną osobę np. spokrewnioną z Tobą – opowiedz o tym. Każde doświadczenie jest ważne i od niego także zależy wysokość oferowanej pensji.

Brak „wpisu w CV” związanego z opieką nad seniorem nie jest przeszkodą, aby aplikować. Często właśnie taki wyjazd na zastępstwo to dobry sposób, aby się sprawdzić. Jako agencja z wieloletnim stażem na rynku pomożemy Ci dobrać ofertę pracy, odpowiednią do Twoich możliwości.

Gdzie szukać ofert na stanowisko opiekuna osoby starszej?

Ofert pracy w Niemczech w opiece najlepiej szukać na stronach profesjonalnych agencji. We Frigga działamy od lat, a współpracującym z nami opiekunom zapewniamy legalne zatrudnienie i atrakcyjne zarobki. W naszych ogłoszeniach znajdziesz szczegółowo informacje na temat:

  • stanu zdrowia podopiecznego,
  • obowiązków i wymagań,
  • planowanej daty wyjazdu,
  • warunków zakwaterowania.

Pensja zależy od umiejętności i doświadczenia. Ustalamy ją indywidualnie po przeanalizowaniu aplikacji i dobraniu oferty do kandydata. W przypadku wyjazdów na zastępstwo czas trwania zlecenia jest zazwyczaj ściśle określony. Obejmuje on okres, w którym przydzielony do zlecenia opiekun nie pracuje. Jeśli natomiast interesuje Cię praca w opiece na stałe, wtedy masz możliwość określenia swojej dostępności czasowej podczas procesu rekrutacyjnego. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Legalne zatrudnienie na zastępstwo

W agencji Frigga zapewniamy umowę, od której odprowadzamy składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz ZUS. Oznacza to, że w trakcie wyjazdu do Niemiec na zastępstwo i na dłużej, możesz korzystać z publicznej służby zdrowia. Skontaktuj się z nami i wyjedź za granicę do pracy od zaraz!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl