Firma Frigga Bydgoszcz

Którą agencję dla opiekunek osób starszych wybrać, Polską czy Niemiecką?

Chcesz wyjechać do Niemiec do pracy w opiece i wahasz się, czy wybrać w tym celu polską, czy zagraniczną agencję? Bez względu na kraj pochodzenia, postawienie na niesprawdzoną firmę wiąże się z ogromnym ryzykiem. To, że masz wątpliwości i szukasz porady to bardzo dobra oznaka. W końcu od prawidłowego wyboru zależy Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy szukaniu agencji dla opiekunek seniorów!

Zalety skorzystania z usług polskiej agencji opiekunek seniorów?

Szukanie pracy za granicą może być stresujące. Szczególnie jeśli jest to pierwszy wyjazd tego rodzaju. Nagle okazuje się, że wiedza, którą masz odnośnie do praw pracownika w Polsce, jest zupełnie nieprzydatna w przypadku nowej posady. Nie wiesz, czego się spodziewać, a swojego przyszłego pracodawcę znasz wyłącznie z ogłoszenia. Tutaj właśnie wkraczają profesjonalne agencje, dzięki którym szukanie pracy staje się przyjazne i bezpieczne. Zalet korzystania z usług polskich firm organizujących opiekunkom wyjazdy do Niemiec jest wiele.

  • Łatwo zweryfikujesz, czy taka firma istnieje naprawdę.
  • Porozmawiasz swobodnie we własnym języku zarówno przez telefon, jak i na spotkaniu twarzą w twarz.
  • Dzięki możliwości porozumienia się po polsku rozwiejesz wszystkie wątpliwości.
  • Otrzymasz dokumenty w rodzimym języku, dlatego z łatwością sprawdzisz, czy wszystko się zgadza.
  • Zyskasz możliwość korzystania ze służby zdrowia zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.
  • Pracodawca odprowadzi dla Ciebie składki ZUS.

Niezwykle ważny jest pierwszy punkt, ponieważ w tej branży niestety zdarzają się oszuści. Profesjonalna strona internetowa i miły kontakt telefoniczny to nie wszystko. W dzisiejszych czasach możliwe jest nawet wykupienie pozytywnych opinii w internecie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do polskiej agencji, wystarczy, że sprawdzisz jej numer KRS.

Oprócz wymienionych wyżej korzyści, w agencji Frigga z Bydgoszczy podczas wyjazdu skorzystasz także ze wsparcia polskiego koordynatora. Jest on dostępny pod telefonem zawsze wtedy, gdy potrzebujesz porady lub chcesz o coś zapytać. Opiekunkom oferujemy także wsparcie kadrowo-prawne. A jeśli chcesz poznać nas osobiście (do czego zachęcamy!) zapraszamy do naszego biura lub na jedno ze spotkań rekrutacyjnych, które organizujemy w całej Polsce.

Czy warto skorzystać z usług niemieckich agencji opiekunek osób starszych?

To złożona kwestia. Tak jak napisaliśmy wyżej – korzystanie z usług agencji zagranicznej musi być poprzedzone dobrą weryfikacją. Oszustów internetowych nie brakuje. Z pewnością w kontakcie z zagranicznym pracodawcą nie obędzie się bez doskonałej znajomości języka niemieckiego. Pozwoli ona  w 100% zrozumieć, w jakim stanie jest podopieczny i czego konkretnie się od Ciebie oczekuje. Będzie ona niezbędna także do dokładnego sprawdzenia umowy przed podpisaniem.

Zagraniczne firmy zatrudniają według lokalnego prawa, dlatego też nie gwarantują odprowadzania składek emerytalno-rentowych do ZUS. Jeśli swoją przyszłość widzisz w swoich rodzinnych stornach, postaw na pracodawcę, który zadba o Twoją emeryturę. Tak samo sprawa wygląda z wpłatami na NFZ. Agencja z Polski powinna zapewnić Ci możliwość skorzystania ze służby zdrowia zarówno w kraju, w którym pracujesz, jak i w tym, w którym mieszkasz. Dla naszych opiekunek organizujemy karty EKUZ i zaświadczenie A1, dzięki czemu mogą one w razie potrzeby iść do lekarza, gdziekolwiek będą.

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z agencją opiekunek osób starszych w Niemczech

Na to pytanie odpowiedzieć można krótko – na wszystko. Zanim cokolwiek podpiszesz, sprawdź, czy dokument jest zgodny z wcześniejszymi ustaleniami. Przede wszystkim:

  • wczytaj się w swoje prawa i obowiązki,
  • sprawdź swoje dane osobowe i firmy,
  • zweryfikuj czas trwania kontraktu i kwotę wynagrodzenia,
  • sprawdź wysokość składek ZUS.

Niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy agencja wymaga choćby podstawowej znajomości języka. Stanowisko opiekunki wymaga komunikacji z podopiecznym choća takim poziomie, aby zrozumieć i móc w prosty sposób odpowiedzieć. Jeśli język naszych zachodnich sąsiadów jest Ci zupełnie obcy, a firma nie sugeruje odbycia kursu przed wyjazdem – powinno to wzbudzić Twoje wątpliwości.

Podsumowanie

Zawarcie umowy z godną zaufania agencją opiekunek osób starszych jest gwarancją udanego wyjazdu. Zanim podejmiesz decyzję o współpracy, zwróć uwagę na niuanse, które tu opisaliśmy. Pamiętaj też, że w razie jakichkolwiek wątpliwości masz prawo pytać. A jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która od wielu lat organizuje wyjazdu do Niemiec do pracy w opiece – skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy ofertę do Twoich umiejętności.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl