Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Dress code w pracy opiekunki

Mogłoby się wydawać, że wygląd należy do tych aspektów, które są całkowicie nieistotne podczas opieki nad osobą starszą. Prawda jest jednak taka, że już nawet 10 sekund wystarczy, by ocenić osobę na podstawie aparycji i wydać swoją opinię na jej temat. Niejednokrotnie wnioski wysnute na podstawie pierwszych spostrzeżeń są krzywdzące, jednak z drugiej strony ocenianie na podstawie wyglądu dzieje się całkowicie poza nasza kontrolą i chcąc lub nie chcąc wszyscy mu ulegamy.

Opieka nad osobami starszymi może mieć bardzo różne oblicza. Warto więc przygotować się do rozmaitych zadań także pod kątem stosownego, komfortowego i schludnego ubioru. Seniorzy bywają osobami staroświeckimi, które zwracają uwagę na moralność oraz poszanowanie fundamentalnych zasad. Dobrze jest nie gorszyć ich swoim wyzywającym lub niechlujnym wyglądem.

Do obowiązków opiekunki bardzo często należy dbanie o dom. W związku z tym do walizki warto zapakować wygodne ubrania, z których stratą będziemy się w stanie pogodzić, gdy ulegną zabrudzeniu lub zniszczeniu. Z drugiej strony opieka nad seniorem to także robienie zakupów czy uczestniczenie z podopiecznym w różnego typu spotkaniach i aktywnościach – w zależności od jego stanu zdrowia. Przydadzą się zatem codzienne, casualowe stroje oraz obuwie na płaskiej podeszwie.

Istnieje prawdopodobieństwo, że na pobyt za granicą przypadnie akurat ważne święto lub urodziny podopiecznego. Na taką okazję warto przygotować sobie coś eleganckiego – koszulę, marynarkę lub sukienkę. Stosowny ubiór dla seniorów i ich rodzin jest często wyrazem szacunku. Dopasowując go do okazji damy im do zrozumienia, że nie traktujemy ich lekceważąco, a sami nie poczujemy zażenowania odbiegając od wyglądu pozostałych członków spotkania.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl