Firma Frigga Bydgoszcz

Czym charakteryzuje się dobra agencja opiekunek osób starszych za granicą?

Wyjazd zagranicę może być stresującym przedsięwzięciem. Jeśli jednak pracy poszukasz w sprawdzonej agencji opiekunów osób starszych, będziesz mógł spać spokojnie. Dobra agencja profesjonalnie przeprowadzi cały proces rekrutacji. Zadba także o wszystkie istotne szczegóły i formalności. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy organizującej wyjazdy do Niemiec? Jakie są cechy godnego zaufania pośrednika? Dowiedz się z tego artykułu.

Praca dla opiekunek w Niemczech – jak dobrze zacząć?

Jeśli już postanowiłeś wyjechać za granicę, pora znaleźć ogłoszenie spełniające Twoje wymagania i zaaplikować. Niby nic prostszego, a jednak na tym etapie dobrze jest zachować czujność. Szukaj ofert, które są opatrzone jasnym i czytelnym opisem. Ponadto, zanim wybierzesz ogłoszenie, dobrze wczytaj się w to, co oferuje agencja. Rzetelną firmę rozpoznasz po kilku istotnych cechach. Jedną z nich jest załatwienie za Ciebie niezbędnych formalności, które pozwolą Ci bezproblemowo wyjechać i pracować. Twój przyszły pracodawca powinien oferować:

 • legalną umowę;
 • odpowiednie zarobki;
 • odprowadzanie składek zus;
 • kartę ekuz;
 • zaświadczenie a1;
 • zakup biletów;
 • wsparcie koordynatora w trakcie procesu rekrutacji i w całym okresie zatrudnienia;
 • możliwość podszkolenia języka.

Solidny pracodawca pomoże Ci także dobrać ofertę pracy do aktualnie posiadanych umiejętności. W ten sposób będziesz mieć pewność, że z zadaniami, które czekają na Ciebie za granicą, doskonale sobie poradzisz.

Opieka nad seniorami – Niemcy

Dobre agencje dają szansę także tym kandydatom, którzy nie opanowali języka obcego na wymaganym poziomie. W ramach przygotowania do kontraktu pośrednik proponuje kandydatom kursy językowe. Twoją czujność powinno wzbudzić także ogłoszenie wyjazdu bez niemieckiego. Taka oferta może okazać się gorzkim rozczarowaniem. Na stanowisku opiekunki seniora komunikacja jest niezwykle ważna. Pomaga ona realizować zadania zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami podopiecznego.

Prężne działanie, duża liczba ofert i możliwość pracy od zaraz to także cecha rzetelnej firmy. Każde ze stanowisk powinno być dobrze opisane. Jeśli brakuje Ci informacji dotyczącej obowiązków lub zarobków, pracownik agencji powinien Ci jej bez problemu udzielić. Masz prawo dokładnie wiedzieć:

 • do kogo jedziesz;
 • czym będziesz się zajmować;
 • jakie będą Twoje warunki mieszkaniowe;
 • ile czasu będzie trwać kontrakt;
 • jakie są jego szczegółowe warunki etc.

Przydzielony Ci koordynator powinien być możliwie pomocny. Wszelkie niedomówienia będą zdecydowanie niepokojącym sygnałem.

To samo dotyczy adresu, maila i numeru kontaktowego. Jeśli pracodawca podaje je na stronie to bardzo dobry znak. Zobacz, gdzie mieści się agencja opiekunek osób starszych i sprawdź, czy podane na stronie dane kontaktowe są właściwe.

Podsumowanie

Jeśli szukasz sprawdzonej agencji, która od lat organizuje wyjazdy do pracy jako opiekun osób starszych – sprawdź nas! Jesteśmy firmą z Bydgoszczy, której możesz zaufać. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami i oferujemy atrakcyjne zarobki. Skontaktuj się z nami i wyjedź do pracy marzeń!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl