Firma Frigga Bydgoszcz

Cechy dyskwalifikujące kandydatkę na opiekunkę osoby starszej

Zajmowanie się osobą starszą w Niemczech to niezwykle wynagradzająca praca. Tym bardziej, jeśli idą za tym dobre zarobki. Jeśli jednak jedyną motywacją do podjęcia pracy w opiece są pieniądze, może być Ci trudno odnaleźć się w takiej roli w dłuższej perspektywie czasu. W realizacji codziennych obowiązków pomagają pewne cechy charakteru. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać opiekunką seniora? Co dyskwalifikuje kandydatkę już na starcie? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – praca marzeń

Pomaganie drugiemu człowiekowi dla wielu jest życiową misją, dlatego są kandydaci, którzy zostają z nami przez wiele lat. Dla nich opieka nad seniorami to idealna praca, w której mogą się spełniać. Już na etapie rekrutacji widać, kto wykazuje wyraźne predyspozycje do takiej pracy. Są też pewne cechy, przez które nie otrzymasz posady opiekuna.

Poziom znajomości języka

Być może trudno nazwać umiejętności językowe cechą, jednak jest to jeden z głównych czynników branych pod uwagę w procesie rekrutacyjnym. Kandydat powinien wykazywać się co najmniej podstawową znajomością niemieckiego. Taką, która pozwoli mu na pozwalającą swobodną komunikację z seniorem. Nasza agencja opiekunek zapewnia zdeterminowanym osobom możliwość doszlifowania języka. Dlatego oprócz twardych umiejętności tak ważna jest otwartość i chęć poszerzania kompetencji. Jeśli nie mówisz dobrze po niemiecku, ale bardzo pragniesz wspierać seniorów w ich codziennym życiu – nie poddawaj się. Pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć!

Charakter idealnej opiekunki

Z pewnością na tym stanowisku nie będą dobrze czuły się osoby szybko popadające w złość lub niecierpliwe. Aby sprawdzić się w roli opieka osób starszych, musisz wykazywać się empatią i wyrozumiałością. Codzienne obowiązki mogą przysparzać kłopotów i dostarczać wyzwań. Brak otwartości na to, co niesie ze sobą życie z zależnym od siebie podopiecznym, będzie dyskwalifikowało kandydata. Każdemu, kto nie ma w sobie ciepła i akceptacji dla seniorów, niezwykle trudno będzie wytrwać w roli opiekuna. Często seniorzy potrzebują dużo uwagi, jednakowo ze względu na różne dolegliwości, jak i ze zwykłej ludzkiej potrzeby tworzenia więzi. Umiejętność słuchania i rozmowy, ale także asertywności definiują dobrego opiekuna.

Motywacja i pewność siebie

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie tygodnia bez swoich najbliższych, aplikowanie na stanowisko opiekunki osób starszych za granicą może okazać się stratą czasu. Niewątpliwym plusem jest to, że do Niemiec z Polski jest blisko. Ułatwia to poruszanie się pomiędzy krajami i skraca podróż do domu. Każdy kandydat musi jednak pamiętać, że kontrakty zawierane są na konkretny czas, w którym opiekun dostępny jest dla podopiecznego przez 24 godziny na dobę. Zastanów się, czy Twoja motywacja jest wystarczająco silna oraz, czy poradzisz sobie w chwilach zwątpienia i tęsknoty. Każdy kontrakt to minimum 2 miesiące poza Polską i warto mieć to na uwadze.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pracy w Niemczech lub Luksemburgu od zaraz jako opiekunka osób starszych – napisz do nas! Jesteśmy agencją z Bydgoszczy, pomogliśmy tysiącom kandydatek znaleźć legalną i dobrze opłacalną pracę. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl