Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Opiekunka – fakty i mity

Istnieją różne sposoby podejmowania pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Podejścia i zdania na ten temat wciąż się zmieniają.

Część osób twierdzi, że zatrudnienie poprzez samodzielne wyszukanie pracodawcy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Problemów i wpadek jest jednak w takim przypadku bardzo dużo. Warto wiedzieć jak się przed nimi ustrzec.

Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalna agencja pośrednictwa pracy. Skupia ona profesjonalistów i to nie jedyny jej atut. Daje ona również większe poczucie bezpieczeństwa kandydatowi na opiekuna. Zanim jednak podejmiemy pracę w takim charakterze, powinniśmy rozpoznać nie tylko rynek, ale również jak najwięcej dowiedzieć się o charakterze tej pracy.

Obalamy mity

Opiekunka osoby starszej wykonuje nie tylko czynności pielęgnacyjne. Staje się towarzyszem oferując wsparcie psychiczne i duchowe. Rola opiekuna nie polega na całkowitym wyręczaniu osoby starszej. Zawsze kiedy zaistnieje taka możliwość, podopieczny powinien być zachęcany do aktywności. Opiekun w takiej sytuacji staje się niejako osobistym psychologiem, bliską osobą.
Nie można zapominać, że praca opiekuna to również ciężka, fizyczna praca. Takie czynności mogą stać się koniecznością gdy nasz podopieczny jest ciężko chory, sparaliżowany lub ma bardzo duże problemy z poruszaniem. Ważne jest więc, aby kandydat na opiekuna rozważył swoje predyspozycje do zawodu również pod kątem wydolności swojego organizmu oraz zdrowia.
Więcej informacji na temat realiów pracy w charakterze opiekuna można uzyskać na stronie https://friggawork.pl/

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl