Firma Frigga Bydgoszcz

Opiekunka – fakty i mity

Istnieją różne sposoby podejmowania pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Podejścia i zdania na ten temat wciąż się zmieniają.

Część osób twierdzi, że zatrudnienie poprzez samodzielne wyszukanie pracodawcy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Problemów i wpadek jest jednak w takim przypadku bardzo dużo. Warto wiedzieć jak się przed nimi ustrzec.

Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalna agencja pośrednictwa pracy. Skupia ona profesjonalistów i to nie jedyny jej atut. Daje ona również większe poczucie bezpieczeństwa kandydatowi na opiekuna. Zanim jednak podejmiemy pracę w takim charakterze, powinniśmy rozpoznać nie tylko rynek, ale również jak najwięcej dowiedzieć się o charakterze tej pracy.

Obalamy mity

Opiekunka osoby starszej wykonuje nie tylko czynności pielęgnacyjne. Staje się towarzyszem oferując wsparcie psychiczne i duchowe. Rola opiekuna nie polega na całkowitym wyręczaniu osoby starszej. Zawsze kiedy zaistnieje taka możliwość, podopieczny powinien być zachęcany do aktywności. Opiekun w takiej sytuacji staje się niejako osobistym psychologiem, bliską osobą.
Nie można zapominać, że praca opiekuna to również ciężka, fizyczna praca. Takie czynności mogą stać się koniecznością gdy nasz podopieczny jest ciężko chory, sparaliżowany lub ma bardzo duże problemy z poruszaniem. Ważne jest więc, aby kandydat na opiekuna rozważył swoje predyspozycje do zawodu również pod kątem wydolności swojego organizmu oraz zdrowia.
Więcej informacji na temat realiów pracy w charakterze opiekuna można uzyskać na stronie https://friggawork.pl/

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl