Firma Frigga Bydgoszcz

Opieka nad seniorem w okresie letnim

Okres letni to dla wszystkich bardzo pozytywny czas, ale wiążą się z nim również zagrożenia. Pozytywna jest oczywiście ilość słońca, co wpływa pozytywnie na syntezę witaminy D, ale i na nasze samopoczucie. Stany depresyjne mogą wiązać się również z brakiem światła.

Jest także cieplej, więc do infekcji dochodzi rzadziej i to okres, kiedy spożywamy więcej witamin z naturalnych produktów.

Są także negatywne strony lata. Szczególnie uważajmy więc na seniorów. Nadmierne opalanie może skutkować oparzeniami, a także prowadzić do chorób skórnych. Pamiętajmy, aby naszym seniorom okryć głowy przed słońcem i nie zostawiać ich nadmiernie w nasłonecznionych miejscach w godzinach 11:00-14:00. Oczywiście, niezbędne są także kremy z filtrem ochronnym. I bardzo ważna kwestia, dostarczajmy odpowiednią ilość płynów do organizmu. Szczególnie pamiętajmy o tym osobach leżących.

Niestety to nie wszystko. Latem roją się rozmaite owady, które są naprawdę uciążliwe. Oczywiście głównym sprawcą naszych nieudogodnień jest samica komara. Można zakładać siatki, są preparaty odstraszające do gniazdek elektrycznych, czy preparaty na skórę i ubranie.

Pamiętajmy, że dbałość o drugiego człowieka to przede wszystkim empatia i wczucie się w jego/jej potrzeby oraz zadbanie o ich zaspokojenie. Życzmy udanego lata!

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl