Napisz do nas lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50
Aktualności

Kto może pracować za granicą jako opiekunka osób starszych?

kto może zostać opiekunką osób starszych za granicą

Praca na stanowisku opiekunki osób starszych to odpowiedzialne zajęcie, które powierzane jest osobom spełniającym kilka, podstawowych wymagań. Wyjazd za gracę połączony z nowymi obowiązkami to pewnego rodzaju wyzwanie, dlatego osoby decydujące się na podjęcie pracy jako opiekunka muszą być pewne swoich umiejętności.

Pierwszym założeniem podczas poszukiwania potencjalnych osób na stanowisko opiekunki osób starszych za granicą jest umiejętność posługiwania się językiem obcym. Stanowi to niezbędny element, bez którego podjęcie zatrudnienia jest niemożliwe. Komunikowane się z podopiecznym to codzienny obowiązek opiekunki. Poziom zaawansowania w rozumieniu i mówieniu w języku obcym powinien bez przeszkód pozwalać na wykonywanie codziennych czynności, a także umożliwiać płynną rozmowę z seniorem, nad którym sprawowana jest opieka. Osoby, które nie potrafią komunikować się w innym języku, a chcą podjąć pracę jako opiekunka, mogą skorzystać z kursy przygotowującego, organizowanego przez naszą firmę.

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas decydowania się na tego typu stanowisko, jest odpowiedni charakter. Opiekunki osób starszych powinny być empatyczne oraz cierpliwe. Codzienne obowiązki wiążą się z chęcią niesienia pomocy, a także wyrozumiałością. Sprawowanie opieki nad seniorem może być czasem kłopotliwe, dlatego osoby podatne na złość szybko zniechęcają się do dalszej pracy. Decydując się na pracę opiekunki powinniśmy przemyśleć, czy będziemy w stanie podejść do niej ze spokojem i odpowiednimi uczuciami.

Wyjazd za granice wiąże się również z opuszczeniem rodzinnego domu, dlatego praca opiekunki dedykowana jest osobom, które potrafią wytrzymać minimum 2 miesiące poza miejscem zamieszkania. Każdy dzień pracy opiekunki może wiązać się z nowymi wyzwaniami, dlatego wskazana jest pewność siebie i motywacja do wykonywania obowiązków.