Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Język obcy – kilka porad do nauki

Koniec języka za przewodnika, głosi ludowe porzekadło. Za granicą staje się to jednak trudniejsze, jeśli nie czujemy się pewnie ze znajomością języka gospodarzy. Jak możemy sobie pomóc, aby szybciej przyswoić słowa, zwroty i formy gramatyczne obcego języka? Na początku warto podkreślić, że nauka języka tak naprawdę nie jest rzeczą trudną i w każdym wieku możemy się tego nauczyć.

Podstawową rzeczą jest obycie z językiem. Możemy zauważyć, że ucząc się mozolnie zasad gramatyki nie nauczymy się języka tak szybko, jak osoba, która znalazła się nagle wśród osób obcojęzycznych i musiała sobie radzić sama. Kluczową rzeczą bowiem jest osłuchanie się z językiem i za wszelką cenę mówienie. Mówmy, powtarzajmy, nawet jeśli wydaje nam się to błędne. Ktoś nas poprawi, a my nabierzemy odwagi do komunikacji. W domu możemy włączać zagraniczne stacje radiowe i telewizyjne, czy wsłuchać się w teksty piosenek. Starajmy się w miarę możliwości powtarzać zasłyszane słowa, zwroty. Pamiętaj, jeśli nie będziesz mówić, nauka będzie znacznie mozolniejsza. Oprócz słuchania i mówienia, ważne jest zaangażowanie zmysłu wzroku. Czytaj to, co Cię interesuje, poświęcaj na to codziennie choćby 10 minut. I tak samo jak z mówieniem, staraj się w miarę możliwości coś napisać w języku jakiego się uczysz. Im więcej kanałów komunikacji, tym szybciej przyswoimy sobie informacje.

Aby przyswoić nowe słowa, próbuj umieszczać je w kontekście, który dobrze Ci się kojarzy. Wizualizuj dane słowo, a także umieszczaj je w kontekście zdania i określonej sytuacji. Zanim się spostrzeżesz, będziesz posługiwać się językiem tak swobodnie, że pozwoli Ci to na dalszy i szybszy rozwój. Pamiętaj, regularność i konsekwencja to podstawy szybkiej i efektywnej nauki języków obcych.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl