Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Długowieczność w dobrej kondycji

W Polsce znany stał się Pan Antoni Huczyński, zwany „dziarskim dziadkiem”. Jego opowieści o tym, jak żyć zdrowo i długo stały się popularne dzięki jego wnukowi, a następnie dzięki mediom. Streścić można to w kilku zdaniach. Właściwie taka prawda znana jest od wieków i nic w tym odkrywczego. Najważniejsze, aby nam się chciało i abyśmy znaleźli motywację.

Podstawą jest dieta i ruch. Odpowiednia dieta zapewnia odporność na choroby i dostarcza wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Pan Antoni wskazywał przy tym na dobroczynny wpływ cebuli i czosnku na nasz organizm. Owszem, czasem nie bardzo lubimy jeść te produkty ze względu na ich charakterystyczny zapach. W większych ilościach obciążają one również naszą wątrobę. Ale są naturalnymi antybiotykami, zwalczającymi potencjalne infekcje. Infekcje, które w podeszłym wieku mogą być bardzo groźne i prowadzić do powikłań. Sama dieta jednak nie wystarczy. Niezbędny jest także ruch. Nie na darmo mówi się „ruch to zdrowie”. Ćwiczenia gimnastyczne dbają o nasze mięśnie, ścięgna, ale i dotleniają cały organizm. Na rozpoczęcie ćwiczeń nigdy nie jest za późno. Pan Antoni rozpoczął swoją batalię o zdrowie dopiero po 70-tce. Zacząć można krok po kroku. Podaje również ciekawą zasadę: jeśli zaczniesz czuć się zbyt komfortowo – wstań i zacznij coś robić. Siedzisz? Wstań. Stoisz? Idź. W ten sposób zaoszczędzimy sobie czasu i pieniędzy przeznaczanych na rehabilitację, leki. Najgorzej, to zapaść się w fotelu przed telewizorem. Spacer, ćwiczenia, praca w ogródku. Cokolwiek. Dobrze dotleniony i ukrwiony mózg to także mniejsza wrażliwość na dolegliwości trapiące i ten organ. Także bierzmy się do pracy, a będziemy cieszyć się zdrowiem i życiem przez długie lata. Czego Państwu i sobie samym szczerze życzymy.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl