Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Kiedy mierzyć cukier? – podstawowa wiedza o cukrzycy

W leczeniu cukrzycy istotną rolę odgrywają pomiary cukru we krwi. Pozwalają one prawidłowo dobrać i przeprowadzić terapię tej skomplikowanej choroby. Jeśli chcesz pracować jako opiekunka osób starszych, dowiedz się więcej na temat opieki nad chorym cierpiącym na to schorzenie. Jak i kiedy mierzyć cukier? Podpowiadamy.

Rytuał pozwalający zachować zdrowie

W pomiarach istotne jest zachowanie regularności i punktualności, jednak wytyczne będą różnić się w zależności od seniora oraz przyjętego sposobu leczenia. Znaczenie ma typ cukrzycy oraz dotychczasowy przebieg choroby. Zazwyczaj krew z palca pobiera się na czczo i przed snem oraz w następujących porach:

  • przed głównym posiłkiem (oraz niekiedy przed snem);
  • 2 godziny po posiłku
  • wyrywkowo 1 pomiar po głównym posiłku (oraz niekiedy przed snem).

Twój podopieczny powinien otrzymać od lekarza konkretne wytyczne dotyczące profilu dobowego pomiarów. Ty jako opiekun powinnaś zostać o nim powiadomiona niezwłocznie po przyjeździe na miejsce. W domu chorującego seniora powinien być zawsze działający glukometr. Każdy pacjent powinien otrzymać od swojego lekarza indywidualnie dobrany zakres docelowy glikemii. Należy o nim bezwzględnie pamiętać.

Czasem chorzy omijają pomiar. Dzieje się tak najczęściej ze względu na zjedzenie czegoś „zakazanego”. Jest to niestety częstym błędem utrudniającym leczenie. Należy pamiętać, że wyłącznie regularna diagnostyka pozwala skutecznie mieć glikemię pod kontrolą. Diagnostykę w domu należy przeprowadzać zawsze według zaleceń lekarskich. Każdy wynik zapisuj w specjalnym notesie, który przyda się podczas wizyty kontrolnej.

Z gleukometru dobrze jest korzystać także doraźnie, gdy samopoczucie osoby starszej nagle się pogarsza. Często pozwala to na szybkie wykrycie przyczyny i odpowiednie działanie. Cukrzyca to choroba, której nie można lekceważyć.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech – sprawdź naszą agencję z Bydgoszczy. Działamy na rynku od kilku lat, zaufało nam już wiele rodzin i opiekunów. Oferujemy atrakcyjne warunki finansowe, przejrzyste umowy i doszkalające kursy językowe. Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności oraz pomożemy Ci dobrać ofertę do Twoich oczekiwań i doświadczenia. Zobacz nasze ogłoszenia i aplikuj! A jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy.

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl