Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy, opiekunka do małżeństwa Marii i Wolfganga

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 87 lat, Podopieczny: 90 lat
Miejsce pracy:
90522 Oberasbach
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230615
Wynagrodzenie:
1900
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba niepaląca lub mało paląca
– opiekunka medyczna, salowa lub pielęgniarka

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 87lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
– początki demencji, zapominalska
– astma & spray
– inkontynencja, pieluchomajtki
– alergia na pszenicę i gluten
– mobilna, rolator

Seniorka jest mobilna i w dużej mierze samodzielna. Sporo czynności wykonuje sama, bez pomocy. Seniorka dotychczas opiekowała się mężem i prowadziła dom, ale zaczyna zapominać, dlatego córka poprosiła nas o pomoc. Pani ma alergię na gluten i pszenicę, ale sama potrafi dobrać sobie składniki tak, aby ją nie uczulało. Seniorka ma inkontynencję i dla higieny nosi wkładkę lub pieluchomajtki w razie, gdyby nie zdążyła do toalety. Higienę ciała wykonuje zazwyczaj samodzielnie, należy mieć na nią “oko”, czy nie potrzebuje wsparcia. Noce są zazwyczaj spokojne. Do domu przychodzi fizjoterapeuta, który wykonuje z seniorką gimnastykę.
To trochę wstydliwa, spokojna, ciepła osoba. W przeszłości pracowała w serwisie sprzątającym. Lubi porządek i czystość. Jej hobby to robótki ręczne i ogród. Osobą do kontaktu jest córka, która jest z wykształcenia pielęgniarką i dogląda rodziców. Mieszka blisko i to ona poprosiła nas o wsparcie. W przyszłości planowany jest jej zabieg na kolano, wówczas aby opiekunka nie była sama obciążona rodzicami, córka zajmie pokój u góry i będzie na miejscu osobą do kontaktu. Ona jest osobą decyzyjną w tym miejscu i potrzebuje dobrego “managera” w tym domu, aby rodzice byli zaopiekowani. 

Podopieczny, 90lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
– po wylewie sprzed laty
– demencja, zapominalski
– cukrzyca, tabletki
– osoba głównie leżąca, wózek, pieluchomajtki
Senior jest osobą głównie leżącą lub spędzającą czas w wózku, należy uważać, aby nie pojawiły się wrażliwe miejsca od zależenia, kiedy długo leży. Senior ma już małą ranę na stopie, dlatego należy uważać, ponieważ jest to dość bolesne. Z powodu demencji senior jest dość zamknięty w swoim świecie, pomrukuje, mówi, ale niewyraźnie. Czasem wydaje z siebie bardziej ciche, czasem bardziej głośne dźwięki. Lekarz wie o tym, sąsiedzi też, dlatego należy mieć na uwadze, że senior może być czasem głośniejszy i niespokojny. Córka podaje od czasu do czasu lek na uspokojenie- opiekunka dostanie dokładną instrukcję w jakich sytuacjach i ile podawać (to syrop). Specjalistyczny wózek inwalidzki i podnośnik są zamówione, klient czeka na transport i montaż. Na schodach w domu zamontowana jest winda, aby senior mógł usiąść na krzesełku windowym i przemieścić się z parteru na górę domu. Podczas wstawania senior trochę pomaga, ale zazwyczaj ma mało siły. Stoi na nogach, ale bardzo krótko, jest słaby. Aby nie wypadł z wózka inwalidzkiego podczas spacerów lub kiedy siedzi w ogrodzie – należy przypinać go pasem (dokładnie takim, jak pas samochodowy). Higiena ciała zazwyczaj jest wykonywana w łóżku, aby było łatwiej. Senior korzysta z pieluchomajtek, ale chętnie skorzysta też z krzesłatoalty, kiedy opiekunka pomoże mu wstać i usiąść. Należy zwrócić uwagę, że senior wolno je, czasami ma problemy z przełykaniem, kaszle. Należy karmić go wolno, aby się nie zakrztusił. Należy zwrócić uwagę, że płyny do picia powinny być lekko zagęszczone. Konsystencja powinna być taka, jak żel. W innym przypadku może się zakrztusić. Na dzień potrzeba podać panu 1 – 1,5 litra płynów małymi łyżeczkami. W przypadku, kiedy byłoby ciężko karmić, lekarz podejmie decyzję o podłączeniu sondy. Córka jest pielęgniarką i jest regularnie na miejscu, więc będzie wiedziała, kiedy należy to zgłosić. Jedzenie należy podawać zmiksowane. Noce są w tym miejscu zazwyczaj spokojne, senior kładzie się około 19:30 do łóżka. W planie jest fizjoterapeuta i logopeda.
To z charakteru wrażliwy i dobry człowiek. Z racji na chorobę niespokojny, żyjący trochę w “swoim świecie”. Należy wziąć pod uwagę jego odgłosy, które z siebie wydaje. Czasem jest głośno, czasem ciszej. Z zawodu jest pielęgniarzem, całe życie pracował ze starszymi ludźmi, dziś sam potrzebuje pomocy. Jego hobby z przeszłości to ogrodnictwo.

Dodatkowe informacje:

Warunki mieszkaniowe:

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Urazy u osób starszych: czym skutkują i jak ich unikać?

W miarę jak populacja osób starszych rośnie, coraz większą uwagę należy poświęcać zagadnieniu ich bezpieczeństwa i zdrowia. Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi stykają się osoby starsze, są urazy, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla ich zdrowia i jakości życia.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl