Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Południe- okolice Stuttgart, opiekunka do Margarete na wózku

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 101 lat
Miejsce pracy:
72108 Rottenburg
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231004
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– dobra znajomość j. niem.
– niepaląca
– z doświadczeniem

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 101 lat (1922 r.), 151 cm, 47,5 kg
Dolegliwości:
– bóle stawów, które może powodować nowotwór
– inkontynencja
– niedowidzi na lewe oko
Seniorka od 3-4 tygodni porusza się na wózku, gdyż bóle stawów powodują, iż nie może stać (tylko krótko) i chodzić. Dlatego jej mobilność została znacznie ograniczona, a przez to wymaga wsparcia w codziennych czynnościach. Poddawana jest terapii, która ma pomóc zniwelować owe bóle. Na chwilę obecną należy pomóc w przesiadaniu na wózek (podać rękę), w higienie osobistej, ubieraniu się itd. Jeśli chodzi o umysł, Podopieczna jest całkowicie “fit”, a ma już 101 lat!
Inkontynencja powoduje, że zakładane są wkładki, na noc syn rozważa opcję zakładania pieluchomajtek, gdyż obecnie potrzebuje skorzystać  jeszcze z krzesłotoalety ok 2x.
Obecnie zdarza się, iż budzi się w nocy ok 3/4 nad ranem, przekąsi coś i śpi dalej do ok 9. Przyjmuje jednak tabletki nasenne, więc powinno dać się to uregulować. W ciągu dnia również miewa drzemki, więc jest sporo czasu by Opiekunka mogła odpocząć po ewentualnym nocnym wstawaniu, które zapewne da się uregulować.
Seniorka jest bardzo przyjazną osobą, jest smutna z powodu obecnej sytuacji, że jest tak ograniczona ruchowo. Chętnie współpracuje , jest skromna i mało wymagająca, potrzebuje dużo wypoczynku.
 Do dyspozycji: wózek, rolator, krzesłotoaleta, lift w wannie.
Prysznic Seniorki może przejąć Pflegedienst.
Do obowiązków Opiekunki należeć będzie: gotowanie, czasami zakupy, czasami prasowanie, sprzątanie, podstawowa opieka.
Przerwy dla Opiekunki do ustalenia na miejscu.

Dodatkowe informacje:

Podopieczna mieszka sama w bliźniaku, na parterze w Rottenburg (40 tys. mieszk.). Dom z ogrodem. Do najbliższego sklpeu ok 4-5 minut (Aldi) 8-10 minut (Edeka) spacerem. Syn z żoną mieszka niedaleko, 30 km, jest osoba kontaktową i regularnie odwiedza mamę, zajmują się też większymi zakupami.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój (nawet 2 pokoje) na 1. piętrze
– rower do dyspozycji
– Internet możliwy do zorganizowania
– zakup biletów, organizacja podróży

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl