Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

91056 Erlangen – opiekunka do samotnej Marii na Bawarii

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna 87 lat
Miejsce pracy:
91056 Erlangen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240518
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

j. dobry lub komunikatywny
osoba znana nam & sprawdzona
niepaląca
nalezy założyć rajstopy uciskowe i zdjąć je wieczorem

Informacje o podopiecznym:

odopieczna, 87lat, 90kg, 160cm

Dolegliwości:

początki demencji & zapominalska
zawroty głowy & miewa stany depresyjne, bywa przygnebiona
mobilna & bóle biodra
Seniorka mieszkała dotychczas sama, opiekowała się nią synowa, która mieszka obok. Starsza pani zaczyna zapominać, dlatego synowa poprosiła nas o pomoc opiekunki, aby seniorka nie była sama. To mobilna pani, która miewa bóle bioder podczas chodzenia. Zostały jej zalecone tabletki oraz fizjoterapia.

To spokojna, cicha starsza pani. Potrzebuje struktury, stałego planu dnia, kogoś, kto nią pokieruje. Ważne, aby ją zająć, wyjść na spacer, pograć w gry, obejrzeć serial. Głównie takie będą obowiązki w tym miejscu. Jesli seniorka będzie czuła się w formie, bedzie spędzała jeden lub dwa dni w tygodniu w przedszkolu dla seniorów. Wcześniej bardzo to lubiła, obecnie jeszcze niewaidomo, czy będzie mogła uczestniczyć w zajęciach. Ważne, aby założyć seniorce rano rajstopy uciskowe i zdjąć je wieczorem. Na miejscu nie ma wolnego personelu, który mógłby to zrobić, dlatego rodzina zwróciła się z pomocą do nas. Noce są zazwyczaj spokojne, seniorka bierze leki nasenne. Może się zdarzyć, że w nocy zajrzy czasem do lodówki, dlatego należy regularnie kupowac owoce, aby drobne rzeczy do przegryziena leżały na stole. 

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Na miejscu jest rower i przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest ładny pokój, osobna łazienka, internet w całym domu. Ważne, aby umieć jeździć rowerm do sklepiku po mniejsze zakupy. Zaraz obok mieszka synowa, która raz w tygodniu zrobi duże zakupy.

W to miejsce szukamy dobrej, sprawdzonej i niepalącej opiekunki, która chętnie zajmie się domem i spędzi z seniorką czas.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
osobna łazienka
rower & internet
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl