Firma Frigga Bydgoszcz

70736 Fellbach – opiekun/-ka do religijnego małżeństwa Hildegardy i Hansa w pobliżu Stuttgartu

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna, 82 lata; Podopieczny, 87 lat
Miejsce pracy:
70736 Fellbach
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240204
Wynagrodzenie:
1850
EUR

Poszukujemy:

– kobieta / mężczyzna (najlepiej powyżej 50go roku życia)
– komunikatywna/ dobra znajomość j. niem.
– z doświadczeniem
– mile widziane prawo jazdy
– niepaląca/-y

Informacje o podopiecznym:


Podopieczna, 82 lata (1942 r.), 168 cm, 75 kg

Dolegliwości:
– demencja
– artroza kolan
– haluksy

Podopieczny, 87 lat (1936 r.), 180 cm, 70 kg

Dolegliwości:
– problemy z sercem
– powiększona prostata
– skoki ciśnienia

Chodzi o Seniorów, którzy potrzebują jak najszybciej wsparcia. Oboje są na swój sposób mobilni, ale ich ograniczenia powodują, że psychicznie przerasta ich sytuacja.
Seniorka poruszą się z pomocą rolatora, gdyż ma obawy przed upadkiem. Po ostatnim upadku ma rękę w gipsie, dlatego potrzebuje wsparcia podczas higieny oraz ubierania się. Z uwagi na obrzęk ma zakładane rajstopy uciskowe przez Pflegedienst, który przychodzi 1 x dziennie.
Z toalety do tej pory korzystała samodzielnie, obecnie z uwagi na gips potrzebować będzie wsparcia. W  nocy może się zdarzyć, iż będzie chciała udać się do toalety, wówczas również przyda się lekka pomoc.
Podopieczna jest osobą wykształconą, spokojną, przyjazną, udzielająca się społecznie. Bardzo rodzinna, religijna i bardzo nieszczęśliwa z zaistniałej sytuacji (złamana ręka i potrzeba pomocy).
Senior ma tendencje do zawrotów głowy, zapewne z uwagi na skoki ciśnienia. Miewa huśtawki nastrojów i lęki, czasami, gdy bywa przeciążony popada w zły nastrój, ale Opiekunka nie powinna brać tego do siebie.
Wspiera się o lasce lub czasem korzysta z pomocy rolatora żony. Dla higieny nosi wkładki.
Z toalety korzysta samodzielnie, również w nocy (2-3x). Ma lekkie problemy ze słuchem i wzrokiem. Bez demencji, dobrze się orientuje, dużo dokumentuje.
Jest wykształconym człowiekiem, muzykalny, interesuje się kulturą, geografią, historią. Bardzo przyjazny i również religijny.

Dodatkowe informacje:

Podopieczni mieszkają w domku szeregowym z 2 łazienkami, jedna łazienka jest remontowana i wówczas będzie do wyłącznej dyspozycji dla Opiekunki). W pobliżu Stuttgartu (12 km). Do najbliższego sklepu ok 500 m. Do dyspozycji również auto, Honda z manualną skrzynią biegów.
W razie potrzeby można zorganizować rower. W zakupach pomagają 2 córki. Napoje są dostarczane. Mają duże grono znajomych, którzy często ich odwiedzają. Seniorzy przywiązują dużą wagę na zdrowy tryb jedzenia.

Poszukiwana tutaj towarzyska, komunikatywna i rodzinna Opiekunka/Opiekun, religijna. Powinna z chęcią chodzić z Seniorami na spacery, prowadzić z nimi rozmowy i zapewniać towarzystwo w ciągu dnia.

Warunki mieszkaniowe:

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl