Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

51570 Windeck – opiekunka lub opiekun do mobilnego seniora z pieskiem

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny 80lat
Miejsce pracy:
51570 Windeck
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240720
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

kobieta lub mężczyzna
komunikatywna lub dobra znajomość j. niemieckiego
niepaląca

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny 80lat, 80kg, 173cm
Dolegliwości:
demencja
mobilny
noce spokojne
Senior jest zupełnie mobilny, łatwy w opiece, ugodowy, współpracuje. Chodzi dwa razy w tygodniu do przedszkola dla seniorów. Chętnie gra na komputerze i w planszówki. Lubi być czymś zajęty – wystarczy seniorowi powiedzieć, żeby coś zrobił, a on chętnie się tym zajmie. Pan potrzebuje pomocy przy wykonywaniu higieny ciała, porannej toalecie oraz przebieraniu. Podopieczny przesypia noce, rano zwykle trzeba go obudzić.
 
Seniorem dotychczas opiekowała się żona, któa jest po upadku i ma zaplanowany pobyt w szpitalu, a następnie rehabilitację. Długi czas jej nie będzie i właśnie na ten czas potrzebna nam osoba, która zajmie się seniorem. 
 

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka w dużym domu jednorodzinnym 30 km od Kolonii. Do sklepu jest blisko – spokojnie można dojść na pieszo. W domu mieszkają dwa psy rasy terrier, starsze 12-letnie. Podopieczny lubi z nimi wychodzić, jednak potrzebuje wsparcia na spacerze, sam sobie nie poradzi. Może wziąć jednego na smycz, drugiego może wziąć opiekunka lub opiekun. Rano można wypuścić na ogród. Psy są przyjazne, potrzebują jednak komend i porządku – dobrze, jeśli opiekunka sama miała kiedyś psy.
 
W to miejsce potrzebujemy dobrej opiekunki lub opiekuna, osoby z dość dobrym j. niemieckim i w type “managera”, aby pod nieobecność seniorki zarządzić gospodarstwem domowym, planem dnia seniora, napisać seniorce krótkiego SMS, jak czuje się jej mąż, ewentualnie otworzyć listy, które przyjdą do seniorki i wysłać jej SMS zdjęcie. Koniecznie osoba, która potrafi być “sterem”, jest zorganizowana i na poziomie.

Warunki mieszkaniowe:

osobny pokój
internet
organizację przejazdu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl