Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

39443 Brumby – opiekunka do sympatycznego hansa-Joachima blisko Lipska & Magdeburg

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny, 77lat
Miejsce pracy:
39443 Brumby
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20240612
Wynagrodzenie:
1750
EUR

Poszukujemy:

j. komunikatywny
osoba małopaląca lub najlepiej niepaląca
lubiąca kotka

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 77lat, 70kg, 165cm

Dolegliwości:

początki demencji & zapominalski
mobilny & rolator
choroba Parkinsona
ogólny stan zdrowia stabilny
Senior chodzi od pon. do pt. od 8:00 do 14:30 do przedszkola dla seniorów, dlatego w tym czasie 5 dni w tygodniu opiekunka będzie miała dużo czasu wolnego. Potrzebna jest pomoc rano, aby senior się ubrał i umył zęby, około 8:00 zostaje odbierany. W przedszkolu je śniadanie, dlatego nie trzeba nic mu przygotowywać. Około 14:30 zostaje odwożony do domu, jest wówczas już po obiedzie. Należy się nim zająć popołudniami, wyjść na spacer przy dobrej pogodzie, obejrzeć serial, przygotowac mu kolację. 

Senior mieszka z samodzielną żoną (73lata), u której niedawno stwierdzono chorobę nowotworową. Seniorka poddawana jest terapii, bardzo dobrze rokuje, ale jest czasem słaba, dlatego córka poprosiła nas o pomoc dla ojca. Seniorka jest samodzielna i nie wymaga żadnej opieki, jeździ autem i może zawieźć opiekunkę na zakupy.

Senior cierpi na chorobę Parkinsona, porusza się przy rolatorze. Z racji na chorobę należy podać mu rękę kiedy wstaje, pomóc położyć się do łóżka, bo choroba powoduje, że “sztywnieje” lub trzęsą mu się ręce, ma osłabione mięśnie. Czasem jest całkiem sprawny i nie potrzebuje pomocy, ale czasem należy mu asystować aby nie upadł. Noce zazwyczaj są spokojne, przyjmuje leki nasenne. Rzadko się zdarza, że potrzebuje wstać do toalety – wówczas poprosi o pomoc. Za dnia nosi wkładki dla higieny.

To spokojny, cierpliwy i trochę powolny senior. Z racji na chorobę Parkinsona wszytsko robi wolno. Potrafi się sam umyć, ale wolno, dlatego należy mieć czas i cierpilwość. Nie lubi pośpiechu. W przeszłości prowadził z żoną firmę. Ma syna i córkę, oboje mieszkają w pobliżu i będą pomocni. Córka dużo pracuje, jest na wyjazdach, dlatego poprosiła nas o pilną pomoc dla taty.

Dodatkowe informacje:

To bardzo ładny dom jednorodzinny z ogrodem w pięknej willowej dzielnicy. Dla opiekunki jest osobny pokój z telewizorem, internet jest w całym domu. Na miejscu auto dla osób z prawem jazdy lub seniorka zawiezie na zakupy.

W to miejsce potrzebna nam osoba na poziomie, cicha, schludna, serdeczna. Seniorka ma chorobe nowotworową, dlatego osoba niepaląca lub bardzo ale bardzo mało paląca. Jest sporo czasu wolnego (pon. – pt.). Na miejscu sauna. W domu jest kotek, dlatego należy lubić zwierzęta. Ważne, aby potrafić pracować w “teamie” i obmawiać obowiązki z seniorką. Ona część rzeczy przejmie, dobrze gotuje, jeździ autem, ale trzeba jej pomóc bo jest słaba. Ważne, aby potrafić pomóc seniorowi wstać i usiąść, bo “sztywnieje”.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
internet
auto
zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl