Seniorka była w domu starców, gdzie bardzo źle się czuła. Pani nie ma dzieci, zajęła się nią siostrzenica, która poprosiła nas o pomoc dla cioci.
Seniorka jest mobilna, trochę osłabiona, ma zmiany reumatyczne, poza tym czuje się dobrze. Zazwyczaj korzysta z rolatora, jedynie kiedy byłaby bardzo słaba jest wózek na wyposażeniu w domu. Zazwyczaj sama wchodzi i schodzi po schodach, sama idzie do toalety, sama się ubiera. Ważne, aby nie podawać jej papryki (surowej, ani w proszku jako przyprawę), bo jest uczulona i ma alergię. Po przebytym pobycie w szpitalu seniorka zaraziła się baktrerią w szpitalu, przeszła antybiotykoterapię, obecnie jest wyleczona, ale dość mocno ją to osłabiło. Będzie wspierana przez personel medyczny, który seortuje i podaje lekarstwa. Seniorka jest samodzielna, jednak należy mieć na nią „oko”, ponieważ zapomina. Ważne, aby wspierać ją podczas utrzymania higieny ciała. Seniorka korzysta z toalety i zachowuje czystość. Dla higieny nosi pieluchomajtki. Noce są zazwyczaj spokojne.
To serdeczna, miła, otwarta seniorka. Nigdy nie miała dzieci. Lubiła podróżować, poznawać nowych ludzi, była „szefem” w swoim domu, miała swoje zdanie, lubiła podejmować decyzje. Obecnie cieszy się na towarzystwo opiekunki, jednak nie należy jej dominować. Ważne, aby brać ją pod uwagę, ona nie chciałaby być traktowana jak dziecko. W przeszłości pracowała jako artystka, pięknie wyszywała, szyła, jest uzdolniona manualnie. Lubi chodzić do teatru, słucha klasycznej muzyki, bardzo lubi obserwować ptaki w ogrodzie. Chętnie ogląda seriale. Uwielbia rozmowy i towarzystwo, dlatego j. niemiecki jest ważny w tym miejscu.