Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód, opiekunka do serdecznego małżeństwa Gisele i Joachima

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 95 lat
Miejsce pracy:
49413 Dinklage
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230920
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– osoba spokojna i wrażliwa

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 95lat, 75kg, 157cm
Dolegliwości:
– demencja
– choroba Parkinsona
– zaburzenia rytmu serca
– mobilna & wspiera się rolatorem

Seniorka ma się dobrze, jej stan jest stabilny, jednak od pewnego czasu zaczyna zapominać. Pani jest mobilna, wchodzi sama po schodach, na spacerach podpiera się rolatorem. Korzysta samodzielnie z toalety, przesypia noce. Stara się sama zadbać o higienę ciała, jednak należy ją wesprzeć i miec na nią “oko”.
To bardzo spokojna, wrażliwa, cicha osoba. Jest związana z domem, lubi swój ogród. Mieszka z mężem, który nie potrzebuje opieki, a bardziej wsparcia przy żonie oraz w domu.

Dodatkowe informacje:

To miasto niedaleko Bremen, sklepy są oddalone 10 min drogi na pieszo. Dla opiekunki bedzie sporo miejsca w domu: osobne mieszkanie, w pełni wyposażone, oddzielna łazienka. Niestety seniorzy nie korzystali z Internetu, dlatego nie jest obecnie podłączony. Wysłaliśmy prośbę do syna, aby się tym zajął.
W to miejsce potrzebna jest dobra, niepaląca opiekunka, która dość dobrze mówi po niemiecku. Ważne aby spędzić z seniorką czas, ugotować obiad, zająć się domem.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Wielochorobowość u seniorów: jak sobie z nią radzić?

Wielochorobowość to występowanie u jednej osoby dwóch lub więcej schorzeń jednocześnie. To zjawisko jest bardzo powszechne w grupie osób starszych, z których wielu cierpi na kombinację różnych chorób, takich jak nadciśnienie, reumatyzm, cukrzyca czy problemy z nerkami. Zjawisko to stanowi duże wyzwanie zarówno dla seniorów, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

Czytaj dalej

Co robić, jeśli senior zaginął? Jak opiekować się osobą, która ucieka?

Zaginięcie osoby starszej to niezwykle trudna i stresująca sytuacja zarówno dla samej osoby zaginionej, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów. Wielu seniorów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, może wykazywać skłonność do ucieczek, często nieświadomych zagrożeń czy błędnych przekonań o konieczności powrotu do domu z przeszłości.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl