Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód, opiekunka do mobilnego małżeństwa Inge i Hansa

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 91 lat, Podopieczny 91 lat
Miejsce pracy:
45133 Essen
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20230127
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny lub dobry
– osoba niepaląca
– sprawdzona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 91lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
– początki demencji, zapominalska
– mobilna
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Podopieczny, 91lat, 75kg, 170cm
Dolegliwości:
– zaburzenia rytmu serca
– zawroty głowy
– mobilny
– osłabiony
– może wstać 1 -2 w nocy do toalety, dobrze będzie mu pomóc, aby się nie przewrócił
Seniorzy mieszkali dotychczas sami i z pomocą personelu medycznego radzili sobie. Seniorka jest jednak coraz bardziej zapominalska, a senior trafił ostatnio do szpitala po upadku. Miewa zawroty głowy i ma słabe ciśnienie, dlatego córka boi się, że podczas upadku nikt nie wezwie po pomoc. Senior jest w dużej mierze sprawny i samodzielny, jedynie podczas wstawania należy spojrzeć, aby się nie zachwiał. Ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo, aby być i w razie potrzeby zareagować. Pan może obudzić się w nocy do toalety, czasem raz, czasem dwa razy. Zazwyczaj idzie sam, ale dobrze będzie, jak opiekunka będzie obok i pomoże w razie potrzeby. Córka boi się, że kiedy upadnie, nikt nawet nie usłyszy kiedy na miejscu nie będzie opiekunki.
Seniorka jest zapominalska, ale w dużym stopniu samodzielna i zaradna. Nie potrafi niestety tak dobrze zajmować się domem i gotować jak kiedyś, dlatego potrzebne jej wsparcie. Seniorka w przeszłości zajmowała się córkami i opiekowała domem. Senior pracował w większej firmie. Seniorzy mają dwie córki: jedna z nich mieszka w tym samym mieście, druga mieszka dość daleko. Obie starają się dbać o rodziców, odwiedzają & dzwonią. Do pomocy jest raz w tygodniu pani od sprzątania

Dodatkowe informacje:

To bardzo ładny, zadbany dom z ogrodem w mieście Essen. Sklepy są niedaleko, 7 min drogi od domu. Blisko jest przystanek autobusowy i pociągowy (regio). Dla opiekunki jest spory pokój z telewizorem, Internet jest w całym domu. 
W to miejsce potrzebna jest opiekunka “menager”, która uporządkuje tryb dnia seniorów, ugotuje obiad, zrobi pranie. Obecnie seniorzy starają się radzić sobie sami, ale coraz trudniej im to wychodzi. Kiedy seniorka zrobi śniadanie o 11:00, seniorzy wówczas dopiero wtedy jedzą, zapominają wziąć lekarstwa, seniorka zapomina, jak się włącza pralkę.
To spokojni, bardzo ugodowi ludzie. Ważne, aby w tym miejscu była miła pani, dobra dla tego małżeństwa, aby nie paliła papierosów, była czysta i zadbana.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl