Oferty pracy

Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód, opiekunka do małżeństwa seniorów

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 79 lat
Miejsce pracy:
67454 Haßloch
Okres pracy:
do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20231001
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

– j. komunikatywny
– osoba cierpliwa, wyrozumiała

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 79lat, 63kg, 165cm
Dolegliwości:
– początki demencji, zapominalski
– mobilny
– miewa stany depresyjne 
– ogólny stan zdrowia dobry i stabilny
Senior ostatnio podupadł na zdrowiu, stracił sporo na wadze, zaczął zapominać, popadł w lekką depresję. Zabrano go do szpitala, skąd trafił do ośrodka rehabilitacyjnego. Pozostanie tam do początku października. Senior mieszka z żoną, która bardzo słabo widzi, lekarz przyjmuje, że pani nie radzi sobie z gotowaniem poprzez utratę wzroku, dlatego senior tak schudł. Ważne jest, aby przejąć obowiązki w domu oraz pomóc seniorowi się ubrać i umyć, resztę zrobi samodzielnie. Jego żona nie wymaga opieki, ona sobie poradzi, jedyny kłopot dla niej to dbanie o dom, ponieważ coraz słabiej widzi. Senior jest mobilny i porusza się z pomocą rolatora. Korzysta z toalety i przesypia noce.

Dodatkowe informacje:

To bardzo spokojny człowiek, lubi cisze i spokój, chętnie przebywa sam siedząc w swoim fotelu lub ogląda telewizję. Z zawodu montarzysta, pracował w wielu krajach Europy. Jego żona to spokojna osoba, uległa i niewymagająca. Ważne, aby ją odciążyć w opiece nad mężem i domem.

To miasto niedaleko Mannheim, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 15 min od domu, do dyspozycji jest rower i auto. Dla opiekunki będzie sporo miejsca: ładny pokój na piętrze, zostanie dobudowana osobna łazienka, Internet jest w całym domu, do dyspozycji również komputer. Do kontaktu jest syn starszych państwa oraz brat seniora, który wozi go do lekarza i dogląda. To dobrzy, spokojni ludzie.
W to miejsce potrzebna jest bardzo spokojna, cierpliwa i opanowana opiekunka. Senior cierpi na depresję, utratę apetytu, dlatego ważne jest aby powoli go otworzyć, nie osaczać, ale dać mu wsparcie i odciążyć jego żonę. Koniecznie opiekunka, która jest cierpliwa i wyrozumiała.

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– Internet
– rower, auto
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Samotność osób starszych: powszechny i poważny problem

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie, co jest wynikiem postępu w opiece zdrowotnej. Niestety, wielu seniorów doświadcza samotności i depresji, spowodowanych brakiem bliskich relacji z rodziną oraz samotnym mieszkaniem. Samotność u osób starszych to problem, który wymaga naszej uwagi i zrozumienia, by skutecznie z nim walczyć.

Czytaj dalej

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl