Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód, Opiekunka dla Wernera Samotnego Seniora

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczny: 94 lata
Miejsce pracy:
46847 Wesel
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220708
Wynagrodzenie:
1500
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– dobra znajomość j.niemieckiego
– prawo jazdy
– niepaląca
– szczepiona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny: 94 lata, 170 cm, 61 kg
Dolegliwości:
– niewydolność serca

Senior jest osłabiony ze względu na wiek i chore serce, porusza się pomału przy rollatorze, na dłuższe spacery na wózku. Na krótkie trasy idzie się przejść po ogrodzie.
Podopieczny potrzebuje wsparcia przy kąpieli i utrzymaniu higieny ciała oraz przy przebieraniu się. Przy gotowaniu należy zwrócić uwagę, aby nie dodawać za dużo soli do posiłków. Noce przesypia, może się sporadycznie raz obudzić. Senior uczęszcza regularnie na gimnastykę i fizjoterapie.
Podopieczny jest spokojny i bardzo serdeczny, boi się nowych rzeczy. Ma swój plan dnia, którego lubi się trzymać. Z zawodu był dentystą. Starszy pani bardzo lubi czytać i słuchać muzyki klasycznej. Jest bardzo wierzący i codziennie odmawia modlitwę. Bardzo lubi grać w chińczyka i w kości. Ponieważ nie może już wychodzić tyle z domu, lubi słuchać co się dzieje dokoła.
Wstaje o 7.00 rano, a o 8.00 je śniadanie, obiad o 11.30, a kolację o 16.30. W ciągu dnia ma drzemkę o 13.00 i chodzi spać o 20.00.Opiekunka powinna przygotować śniadanie i kolację, obiady są przywożone w zamrożonych porcjach, po czym odgrzewane.

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam w domu jednorodzinnym z ogrodem w wiejskiej okolicy. Do sklepu jest ok. 40 min na pieszo, można pojechać samochodem lub rowerem. Codziennie od poniedziałku do piątku przychodzi na 4 godziny pomoc domowa, która zajmuje się między innymi praniem i prasowaniem. Regularnie przychodzi ogrodnik.
Do kontaktu jest córka, która mieszka w Krefeld, około godzinę drogi od seniora.

Warunki mieszkaniowe:

– organizacja przejazdów
– oddzielny pokój
– oddzielna łazienka
– dostęp do Internetu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl