Firma Frigga Bydgoszcz

Zachód- Kolonia, opiekunka do serdecznej Hildegard

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 83 lat
Miejsce pracy:
50999 Kolonia
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220901
Wynagrodzenie:
1450
EUR

Poszukujemy:

– j. dobry komunikatywny
– sprawdzona, zaszczepiona

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 83lata, 60kg, 165cm
Dolegliwości:
– początki demencji & zapominalska
– mobilna
– osteoporoza
– ogólny stan zdrowia bardzo dobry
– dwa razy w tygodniu pani chodzi na zajęcia całodzienne (Pon. i Pią.)
Seniorka jest wspierana dwa razy dziennie przez personel medyczny, który podaje lekarstwa i dogląda. To mobilna pani, która bardzo dobrze się czuje. Jedyna jej przypadłość, to początkowe stadium demencji, pani jest zapominalska. Potrzebuje więc pomocy w domu oraz przy kąpieli. Należy jej przypomnieć co i jak ma zrobić. W dużej mierze jest samodzielna. Samodzielnie chodzi do toalety, samodzielnie wchodzi po schodach. Może obudzić się w nocy do toalety, stara radzić sobie sama. Do domu przychodzi fizjoterapeuta, który wykonuje z seniorką gimnastykę.
To wrażliwa, spokojna i wdzięczna starsza pani. Cicha, nie lubi hałasu, nikomu nie wadzi. Bardzo lubiana przez sąsiadów, personel medyczny, uśmiechnięta i chętna do współpracy. Nigdy się nie uskarża, nigdy nie narzeka. Niekoniecznie miała dobre doświadczenia z opiekunkami z Polski, dlatego ważne jest, aby w to miejsce przyjechała dobra, sprawdzona opiekunka. Bez nałogów, gotowa do współpracy. Spokojna, komunikatywna, nie będzie pasowała w to miejsce osoba krzykliwa i głośna. Seniorka ma jedną stałą opiekunkę, którą należy zastąpić w konkretnych terminach. Następnie planowany jest powrót.
Tutaj przychodzi personel medyczny, który dba o seniorkę, syn też mieszka blisko i dba o mamę. Tutaj musi być ktoś dobry, serdeczny, ciepły. Ważny jest język niemiecki, dlatego że pani potrzebne jest głównie towarzystwo, a nie opieka. Ona chce rozmawiać, wyjść na spacer, obejrzeć film. W domu są dwa ptaszki w klatce.

Dodatkowe informacje:

To wyjątkowa lokalizacja w Kolonii, apartamentowiec przy samym Renie, z widokiem na rzekę. Spore mieszkanie z tarasem. Do sklepu jest 10 min drogi na pieszo, wszędzie blisko. Niedaleko jest przystanek autobusowy, do dyspozycji jest rower. Seniorka uczęszcza do grupy chorych na demencję na zajęcia dwa razy w tygodniu (poniedziałek i piątek).

Warunki mieszkaniowe:

– oddzielny pokój
– osobna łazienka
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl