Firma Frigga Bydgoszcz

Wschód- niedaleko Lipska, Opiekunka do Helene mobilnej Seniorki

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 87 lata
Miejsce pracy:
04769 Naundorf
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220701
Wynagrodzenie:
1450
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. komunikatywny
– zaszczepiona & sprawdzona
– rodzinna opiekunka lubiąca małomiejski klimat

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna, 87lat, 70kg, 161cm
Dolegliwości:
– demencja
– mobilna, wspiera się laską i rolatorem
– zaburzenia rytmu serca
– ogólny stan zdrowia dobry

UWAGA! Seniorka ma alergie i nie jest szczepiona na COVID. Ważne jest, aby opiekunka w tym miejscu była zaszczepiona.

Pani jest mobilna, ale ma demencję i zapomina. Ważne jest, aby przypominać jej jakie czynności powinna wykonać, wówczas zrobi to (ubierz się, uczesz włosy, napij się wody). Słabo słyszy – należy głośniej do niej mówić. Seniorka współpracuje i jest łatwa w opiece. Korzysta z krzesła-toalety kiedy musi wstać w nocy. Powinna poradzić sobie samodzielne, możliwe jednak, że od czasu do czasu poprosi w nocy o pomoc. Seniorka bedzie wspierana przez personel medyczny, który będzie zakładał rajstopy uciskowe oraz poda lekarstwa. Pani ma alergię na kwaśne produkty – nie może jeść cytrusów, nie pije soku pomarańczowego.

Dla seniorki będzie to nowa sytuacja – wyjdzie do domu po dłuższym pobycie w ośrodku i będzie musiała się na nowo zaklimatyzować. Pozna również opiekunkę, którą wprowadzi córka i synowa. Wszyscy mieszkają blisko siebie we wsi. To bardzo pomocna i serdeczna rodzina. Ważne jest, aby spędzać z panią czas, zabrać ją na spacer, pograć w gry planszowe, o 15:30 napić się kawy do ciastka (to jej rytuał od lat). Pani jest spokojna, w przeszłości bardzo lubiła spędzać czas w ogrodzie i do dziś to lubi – Jak tylko wychodzi słońce siedzi w ogrodzie i wygrzewa plecy. Lubi przeglądać gazety, uwielbia spacery.

Dodatkowe informacje:

Pani mieszka w mieszkaniu, dla opiekunki będzie osobny pokój z telewizorem i internetem. W to miejsce potrzebna jest dojrzała (nie młoda) opiekunka, która mówi po niemiecku i jest zaszczepiona. Ważne jest, aby opiekunka lubiła rodzinny klimat i atmosferę, chętnie rozmawiała z ludźmi (seniorka mieszka na wsi, wszyscy się znają), lubiła napić się kawy podtrzymując rytuał przy ciastku o 15:30, umiała gotować i odnalazła się w “małomiejskim” klimacie. Na zakupy zabierze synowa lub córka, w tym miejscu rodzina jest zgrana i współpracuje. Opiekunka powinna być rodzinna, ponieważ inaczej nie będzie pasowała do tego miejsca.

Warunki mieszkaniowe:

– kobieta
– oddzielny pokój
– Internet
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl