Firma Frigga Bydgoszcz

Wschód-niedaleko granicy, Opiekunka do pary seniorów Erhard i Hanna

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 84 lat, Podopieczny: 84 lata
Miejsce pracy:
04838 Eilenburg
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220709
1
Wynagrodzenie:
1700
EUR

Poszukujemy:

-kobieta
– j. dobry komunikatywny
– osoba cierpliwa i bezkonfliktowa
– lubiąca kotka

Informacje o podopiecznym:

Podopieczny, 84lata, 84kg, 178cm
Dolegliwości:
– lekki udar & bez utraty sprawności & bezobjawowo
– mobilny & spokojne noce
– zapominalski

Senior jest osobą sprawną, głównie samodzielną & do tej pory jeździł autem. Dwa tygodnie temu słabiej się poczuł, nie miał apetytu i był zmęczony. Córka zabrała go do szpitala, okazało się, że pan miał lekki udar bez komplikacji. W obawie o zdrowie ojca, córka poprosiła nas o pomoc. Senior jest wspierany codziennie przez personel medyczny, który podaje lekarstwa rano i wieczorem. Dodatkowo raz w tygodniu przychodzi opiekunka socjalna, rozmawia z seniorem, gra w gry, pyta, w czym mu pomóc. Ten pan to bardzo spokojny, ugodowy człowiek. Chętnie pomaga, chętnie współpracuje. Bardzo związany ze swoim domem, bardzo lubi odwiedziny córki lub wnuków. 45 lat senior był kierowcą autobusów, jest typem “złotej rączki”, wszystko umie naprawić, lubił kiedyś majsterkować. Teraz jest zapominalski, dlatego córka zabroniła mu jeździć autem, co bardzo go zasmuciło. Senior uwielbia auta & motoryzację. Inne jego hobby to ogrodnictwo – lubi uprawiać grządki, podlewać, sadzić. Bardzo chętnie spędza czas w ogrodzie. Córka prosi aby mu na to pozwalać, nawet jeśli nic nie wyjdzie z jego “zasiewów”. Ważne, aby miał zajęcie.

Podopieczna, 84lata, 60kg, 162cm
Dolegliwości:
– zapominalska
– mobilna & spokojne noce
– bardzo słabo słyszy

Seniorka jest sprawna, dotychczas sama próbowała prowadzić dom i dbać o wszytsko ale jest coraz bardziej zapominalska i słaba. Nie widzi, że w domu jest nieposprzątane, zapomina wstawić prania, nie może znaleźć koszul męża, zapomniała gdzie je włożyła. Seniorka pracowała w personelu medycznym 30 lat i opiekowała się chorymi pacjentami. Praca spowodowała, że seniorka miała stany depresyjne, nawet popijała, ale to było 40 lat temu. Pani nie ma większych dolegliwości poza tym, ze zapomina i że ma bardzo słaby słuch. Trzeba mówić do niej głośniej. Uważa, że da sobie rade ze wszystkim, że nie jest niesprawna. Ma jedną córkę, która dogląda, mieszka 25 km od jej domu. Wnuki mieszkają w Berlinie.

Dodatkowe informacje:

W to miejsce potrzebujemy cierpliwej i doświadczonej opiekunki. Oni nigdy jeszcze nie mieli opiekunki, to będzie nowa sytuacja. Chcieliby kogoś, kto jest dyskretny, nastawiony na współpracę, kto będzie liczył się z ich zdaniem. To spory dom z ładnym ogrodem w miasteczku Eilenburg niedaleko Leipzig. Seniorzy mieszkają na dole domu. Jeden z pokoi w tym domu jest wynajmowany dwa dni w tygodniu lokatorowi, który płaci za wynajem. Dla opiekunki będzie pokój na piętrze. Internet może zostać podłączony na życzenie, auto jest do dyspozycji i córka chciałaby, aby opiekunka jeździła nim na zakupy, na wycieczkę lub do fryzjera z seniorką. Ładna okolica, spokojne miejsce, kotek w domu, więc trzeba akceptować zwierzęta. Blisko jest przystanek metro, pociąg, jest rower. Czas wolny to nie problem, seniorzy chętnie zostaną sami, seniorka raz w miesiącu wyjeżdża za całodzienną wycieczkę z grupą seniorów, senior spędza czas w ogrodzie.

Potrzebna będzie tutaj opiekunka lubiąca prowadzić dom, “przejmująca stery”, która zwróci uwagę, czego w domu brakuje, co trzeba zrobić, powie córce, czy senior potrzebuje nowe ubranie, co kupić, która spędzi z seniorką czas przy kawie. Koniecznie osoba umiejąca gotować i prowadzić dom. Seniorka była smutna i płakała na informacje od córki, że nie daje sobie rady z domem i praniem, dlatego musi mieć opiekunkę. Dlatego potrzebna jest osoba z wyczuciem, która nie “zaatakuje” od razu tej seniorki, a która stworzy z nią zgrany team i pokaże jej, że opiekunka to także towarzyszka i że dobrze mieć kogoś do pomocy i dla bezpieczeństwa w domu. Bardzo serdeczna, sympatyczna, zmotywowana córka mieszkająca 25 km dalej, która jest zmęczona codziennymi dojazdami do rodziców, jej mąż jest ciężko chory i córka potrzebuje dobrej osoby, która zajmie się rodzicami.

Warunki mieszkaniowe:

– kobieta
– oddzielny pokój
– Internet może zostać podłączony
– auto & rower
– zakup biletów

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl