Firma Frigga Bydgoszcz

Środkowe Niemcy, opiekunka do serdecznej Ilse

Podstawowe informacje:

Osoba do opieki:
Podopieczna: 91 lat
Miejsce pracy:
91056 Erlangen Kosbach
Okres pracy:
Do uzgodnienia
Planowany wyjazd:
20220803
Wynagrodzenie:
1650
EUR

Poszukujemy:

– kobieta
– j. komunikatywny

Informacje o podopiecznym:

Podopieczna: 82lata, 165cm, 75kg
Dolegliwości:
– osłabiona, dużo śpi, wspiera się rolatorem i wózek
– początki demencji, zdezorientowana
– alergia na pyłki traw
– astma, aparat tlenowy

Seniorka jest osłabiona, dużo czasu śpi & spędza w łóżku. Jest zdezorientowana, dlatego lekarze podejrzewają początki demencji. Seniorka wolno wstaje, bardzo wolno chodzi przy rolatorze, na dłuższe odcinki drogi i też dla jej bezpieczeństwa najlepiej korzystać z wózka, aby się nie przewróciła. Pani ma astmę i korzysta z aparatu tlenowego, ale rzadko.
W zależności od dnia i sił – seniorka kąpie się w łazience lub będzie obmywana w łóżku i fotelu, do czasu, kiedy nie nabierze sił. Pani pomaga podczas mycia, należy podać jej zwilżoną gąbkę lub chusteczki nawilżone, ona tak gdzie dosięgnie, myje się sama. Korzysta z pieluchomajtek i toalety, daje znać, kiedy musi skorzystać z toalety. Noce są spokojne, ale może się zdarzyć, że obudzi się raz w nocy. Pani bardzo dużo śpi, jest słaba i czas spędza głównie w łóżku. Na plecach pojawiła jej się rana od zależenia, należy przypominać jej aby się przekręciła na drugi bok lub obracać ją z boku na bok, aby nie wystąpiły kolejne rany.
Podopieczna prowadziła w miasteczku piekarnię, jest znana i lubiana w okolicy. Obecnie piekarnię przejęła jej córka, która jest osobą do kontaktu i mieszka zaraz obok.
Seniorka jest wrażliwa, stara się być zaradna, jest komunikatywna i można z nią o wszystkim porozmawiać. Podopieczna lubi szydełkować oraz chętnie wykonuje robótki ręczne. Seniorka lubi się spotykać z przyjaciółkami, przez które jest odwiedzana. Chętnie czyta, lubi spędzać czas przed telewizorem.

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym z ogrodem. Podopieczna zamieszkuje dolną część domu, góra domu jest pusta. Córka seniorki mieszka obok i często odwiedza mamę.
Najbliższe sklepy znajdują się ok. 15 min od domu. Córka seniorki prowadzi piekarnię i często przynosi pieczywo do domu, również robi większe zakupy samochodem. Dla opiekunki jest do dyspozycji rower. 
W to miejsce szukamy doświadczonej, komunikatywnej opiekunki, która ma dobry język niemiecki. 

Warunki mieszkaniowe:

– organizacja przejazdów
– oddzielny pokój
– dostęp do Internetu

Aktualności

Aktualności, informacje, praktyczne porady

Kontakt

Skontaktuj się z naszą firmą – napisz lub zadzwoń.

FRIGGA

ul. Śniadeckich 2/4
85-011 Bydgoszcz

Telefon: +48 (52) 389 11 50
E-mail: praca@friggawork.pl